ESC 2024: Izbor foruma za najbolju pesmu

Spisak finalista
  1. :at: AUSTRIJA | Kaleen - We Will Rave
  2. :az: AZERBEJDŽAN | FAHREE feat. Ilkin Dovlatov - Özünlə Apar
  3. :be: BELGIJA | Mustii - Before the Party's Over
  4. :ee: ESTONIJA | 5miinust & Puuluup - (Nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
  5. :fr: FRANCUSKA | Slimane - Mon Amour
  6. :gr: GRČKA | Marina Satti - ZARI
  7. :ge: GRUZIJA | Nutsa Buzaladze - Firefighter
  8. :nl: HOLANDIJA | Joost Klein - Europapa
  9. :hr: HRVATSKA | Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim
  10. :ie: IRSKA | Bambie Thug - Doomsday Blue
  11. :it: ITALIJA | Angelina Mango - La Noia
  12. :am: JERMENIJA | LADANIVA - Jako
  13. :cy: KIPAR | Silia Kapsis - Liar
  14. :lv: LETONIJA | Dons - Hollow
  15. :lt: LITVANIJA | Silvester Belt - Luktelk
  16. :lu: LUKSEMBURG | TALI - Fighter
  17. :de: NEMAČKA | ISAAK - Always On The Run
  18. :no: NORVEŠKA | Gåte - Ulveham
  19. :pt: PORTUGALIJA | iolanda - Grito
  20. :si: SLOVENIJA | Raiven - Veronika
  21. :es: ŠPANIJA | Nebulossa – ZORRA
  22. :rs: SRBIJA | TEYA DORA - RAMONDA
  23. :ch: ŠVAJCARSKA | Nemo - The Code
  24. :se: ŠVEDSKA | Marcus & Martinus – Unforgettable
  25. :gb: UJEDINJENO KRALJEVSTVO | Olly Alexander – Dizzy
  26. :ua: UKRAJINA | alyona alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria
Glasanje počinje u 23:30 i traje do petka, 26. aprila do 17 časova.
 
Glasovi već pripremljeni, ceo moj top10 volim i rado slušam, ko god da pobedi od njih ja zadovoljan (a neko sigurno hoće) 👌🏻
 
Rezultati zemalja koje nisu prošle dalje

SaZ8rNu.jpeg
Ja bih sve pustio u finale osim Albanije i možda San Marina.
 
Ispali mi 😢

Island [7]
Poljska [6]

Albanija [8]
Izrael [7]
Danska [4]
Češka [2]
Malta [1]
 
Dao sam bodove za po 4 zemlje iz prvog i drugog polufinala i 2 direktna finalista.
 
Mislim da je ovo prvi put u zivotu da mi nijedna zemlja od velike šestorke odnosno nijedan direktni finalista nije usao u top 10 moj u finalu :D

A u finalu sam u top 10 stavio 6 zemalja iz prvog polufinala i 4 zemlje iz drugog polufinala, da je Izrael prosao, odnos bi bio u finalu 5 zemalja iz prvog i 5 iz drugog polufinala, ovako prvo polufinale je "pobedilo" kod mene u finalu sa 6:4 :)
 
Generalno ok rezultati, iz prvog polufinala mi je ispala samo Poljska - 6p, dok iz drugog Izrael - 12p, Malta - 4p i Albanija - 1p.
 
Solidni finalisti, ispali mi Electric Fields :au: (5) i Natalia Barbu :md: (2), a u drugom Saba :dk: (4), Aiko :cz: (3) i Megara :sm: (2).

Ne verujem da bi iko od njih dobio poene u finalu, tako da smo zadovoljni.

:cy: i :lu: nisu baš morali dalje, ali ajde razumem da ima i to svoju publiku
 
U prvom pf mi ispali 2 i 1, a u drugom 12 i 8. 💀

12 - Malta 💪🏻
 
I nema nekih šokantnih ni prolazaka ni ispadaka kako u prvom tako i u drugom polufinalu... Jedino eto u prvom Azerbejdžan nisam očekivao da bi na forumskom glasanju prošao dalje a Finska da ispadne (5 bodova), meni se omakao i Island (1 bod) a prošla je Hrvatska, prijatno iznenađenje je vidjeti i Kipar među finalistima znajući da su jedna od najomraženijih zemalja na forumu ove godine.

Kad je riječ o drugom tu mi je pak šarenija situacija - ispali mi Danska (6 bodova), Malta (2 boda) i Češka (8 bodova) a prošle su Belgija, Holandija i Švajcarska... Super za Gruziju i Letoniju što su se provukle, barem na ovom forumu. (y)

U oba polufinala desetoplasirani ima 159 poena lol, s tim što se da primijetiti da je u prvom prilično veća razlika između onih koji su iznad i ispod crte, generalno je bila veća gužva u drugom i više se glasalo za sve pjesme čim posljednja Albanija ima skoro duplo više glasova od zadnjoplasirane Moldavije iz prvog.
 
Očekivani rezultati.

Ispali su mi 🇦🇺 (5p) i 🇵🇱 (4p) iz prvog polufinala i 🇩🇰 (5p) iz drugog. 17/20, nije loše ✨

Od finalista stvarno ne bih voleo Kipar prođe dalje, u bottom 3 mi je na celom takmičenju.
 
Po 8/10 u oba.

U prvom poene dobili Island (2) i Australija (1), u drugom Izrael (7) i Danska (1).
 
Glasao .Čak 6 zemalja mi nisu prošle u finale od toga najviši Izrael (10 ) .Žao mi je zbog Eden koja je podnijeti najveći teret ove godine otkad je Izrael na ESC .Ja ,prvi bi ih diskvalifikovao s ovogodišnjeg izdanja .Ako su Jugoslaviju 1993 ,Rusija 2022 onda zašto ne i Izrael 2024 ? Ne uspoređujem stanja ni jedne od ove tri,samo kažem . Zašto da je ESC ugrožen zbog jednog Izraela? Ionako imaju najveću zaštitu svake godine.Bolje bi im bilo da sami odsutanu.
 
Pogledah kako ste glasali i respekt.👍
Lično, nisam hteo da glasam prvi put nakon mnogo godina jer su mi pesme ove godine toliko očajno loše da ne mogu top 10 ni na silu da satavim. Ono što me raduje posebno, je to što ste onaj krindž i njesru od Finske postavili na zasluženo mesto i niste je ubacili u finale, na tome vam beskrajno hvala. 🫶
Ako se politika ovde izuzme (pritom na ESC-u i žiri glasanju kad dodje naravnooo da neće nikada), 👍 Israel bi i ovde a zbog kvaliteta pesme trebao u finale. Gledajući tj. slušajući samu pesmu, pesma mi je definitivno top 5 materijal, možda i više. Svakako razumem razlog vašeg ne glasanja za Izrael ove godine.👌
 
Iz 1. pf-a ispali:
5p Australija
1p Island

2. pf:
12p Izrael
5p Albanija (bilo bi 12 ili 10p da je ostalo originalna verzija)
2p Malta
1p Danska

Iz 1. pf-a nije morala Irska (najgora pesma) iz 2. pf-a Estonija.
 
Ja Izrael nisam bojkotovao. Stvarno mi se ne sviđa uopšte pesma, previše mi zvuči ljigavo i prenemažuće.
Da mi se dopala, dao bih joj neke poene.
 
Glasao .Čak 6 zemalja mi nisu prošle u finale od toga najviši Izrael (10 ) .Žao mi je zbog Eden koja je podnijeti najveći teret ove godine otkad je Izrael na ESC .Ja ,prvi bi ih diskvalifikovao s ovogodišnjeg izdanja .Ako su Jugoslaviju 1993 ,Rusija 2022 onda zašto ne i Izrael 2024 ? Ne uspoređujem stanja ni jedne od ove tri,samo kažem . Zašto da je ESC ugrožen zbog jednog Izraela? Ionako imaju najveću zaštitu svake godine.Bolje bi im bilo da sami odsutanu.
Jadna Eden što ne može na miru da promoviše propagandu koju joj KAN nameće, zbog nas agresivnih hejtera koji osuđujemo genocid 😔
 
Ja ponosno ističem da bojkotujem Izrael i da je to jedina esc pesma ove godine koju nisam čuo. Par puta mi je naletela u snipetsima i automatski sam je preskočio. Daje pravde Izrael je trebalo bombardovati zbog onoga šta rade u Gazi.
 
Back
Top