ee Estonija 2024: 5Miinust x Puuluup - (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi

Jao, pa ti pričaš o Let 3... Lol. Ja mislio družiće se sa Litvancima. 😭
Haha paa pisao je neko nesto o njima kao da cepaju deke, plus se setih ovog Estonca sa kosom, pa mi palo na pamet za Mrleta i Prlju haha na to sam se nadovezao, a i ne pise se svakako Litvacima ni Letoncima nego bi biloo LitVancima :D :D
 
Estonija 23. na kladionicama i 10. na aplikaciji. Leto svet prop’o.

Očekivao sam da će se dići veći hajp.
 
Estonija 23. na kladionicama i 10. na aplikaciji. Leto svet prop’o.

Očekivao sam da će se dići veći hajp.
To su klaidonice za POBEDNIKA ovogodišnje Evrovzije, one ne predvidjaju ko će koje mesto osvojiti, već kladioničari veruju da Estonija nece ove godine pobediti(zato što glasa i žiri koji ce ih moguce bas urnisatii), da je sistem kao 2008.godine recimo Estonija bi bila medju 10 favorita vec sada za pobedu, da glasa samo publika..

Recimo primera radi Moldavija je 2022.godine bila na poslednjem mestu za pobedu na kladionicama kada je izabrana ili neko 35.mesto na kraju su lagano zavrsili kao 2.mesto kod publike i ukupno bili su top 7, Konstrakta bila slicno kao Estonija sadaa neko 20.mesto malo vise ili nizee, a prvi put usla u top 10 favorita za pobedu na kladionicama secam se teek malo pre pocetka proba, a prvi put je bila 6.mesto kladionica na dan finala a nikada nije bila bolje plasirana od 6.mesta, pa je uspela osvojiti 5.mesto u finalu i biti 4.cak kod publike, tako da.. posebno u februaru je nerealno gledati kladionice i za ozbiljno ih uzeti, mozda Srbija na kraju zavrsi na 8.mestu u finalu eto recimo, iako nam sada niko ne daje nikakve sanse za plasman neki.
 
To su klaidonice za POBEDNIKA ovogodišnje Evrovzije, one ne predvidjaju ko će koje mesto osvojiti, već kladioničari veruju da Estonija nece ove godine pobediti(zato što glasa i žiri koji ce ih moguce bas urnisatii), da je sistem kao 2008.godine recimo Estonija bi bila medju 10 favorita vec sada za pobedu, da glasa samo publika..

Recimo primera radi Moldavija je 2022.godine bila na poslednjem mestu za pobedu na kladionicama kada je izabrana ili neko 35.mesto na kraju su lagano zavrsili kao 2.mesto kod publike i ukupno bili su top 7, Konstrakta bila slicno kao Estonija sadaa neko 20.mesto malo vise ili nizee, a prvi put usla u top 10 favorita za pobedu na kladionicama secam se teek malo pre pocetka proba, a prvi put je bila 6.mesto kladionica na dan finala a nikada nije bila bolje plasirana od 6.mesta, pa je uspela osvojiti 5.mesto u finalu i biti 4.cak kod publike, tako da.. posebno u februaru je nerealno gledati kladionice i za ozbiljno ih uzeti, mozda Srbija na kraju zavrsi na 8.mestu u finalu eto recimo, iako nam sada niko ne daje nikakve sanse za plasman neki.
Znam kako funkcionišu kladionice 🤨
 
Studio verzija mi je zapravo kul, nastup baš ne ostavlja ni blizu dobar utisak. Nem pojma.
 
A baš sam se oduvijek pitao kako bi zvučala romanijska ''Gara'' na baltički način, hvala ovim čikicama što su mi razriješili tu dilemu... 🫨
Koliko god da mi je krivo što je Ollie po drugi put ispaljen (ne znam koja mi je pjesma bolja - ovogodišnja ili prošlogodišnja, obje bi mi definitivno bile u top 5 a izdvojio bih još pjesmu i Carlosa Ucarede koja mi je ostala jako draga), toliko mi je s druge strane drago što su Estonci izabrali svoj Goci bend jer mi je pjesma užasno zarazna i diže mi raspoloženje da je to nevjerovatno hahah...

Naslov pjesme nikad se ne bih ni usudio da zapamtim (trebalo bi mi tri života dok ga savladam lol) no on je najmanje bitan u ovoj priči, nekako su svojom pojavom upečatljivi zbog ovih naočara i garderobe i posjeduju onu bitnu karakteristiku koja razdvaja dobar i loš joke entry - oni uveseljavaju gledaoce a da pri tom ne djeluju degutantno i uvrnuto.

Sa Fincima ih ne bih poredio jer je ovo stvar na maternjem i provlače se zvuci lokalnih instrumenata kroz pjesmu za razliku od njihovih sjevernih susjeda koji imaju internacionalnu sprdnjicu na engleskom + drugačiji su im koncepti, svako će imati svoje glasače tu i ne bi se trebali mnogo preklapati a uostalom u različitim su polufinalima, nastup ne smije biti baš ovoliko mess i da smanje ovaj žuta svjetla sa svih strana jer stvaraju konfuziju.

Finale uopšte ne dovodim u pitanje jer se izdvajaju sami po sebi a u istom totalno kontra situaciju od prošle godine očekujem - na televotingu kidalica u vidu top 10 a kod žirija parastos i jednocifren broj, nešto poput Let 3 lani, u zavisnosti od konkurencije smiješi im se ili vrh desne strane ili dno lijeve strane tabele.
 
Naslov pjesme nikad se ne bih ni usudio da zapamtim (trebalo bi mi tri života dok ga savladam lol) no on je najmanje bitan u ovoj priči, nekako su svojom pojavom upečatljivi zbog ovih naočara i garderobe i posjeduju onu bitnu karakteristiku koja razdvaja dobar i loš joke entry - oni uveseljavaju gledaoce a da pri tom ne djeluju degutantno i uvrnuto.

Ovo, ovo, ovo. Toliko se vidi da oni uživaju dok izvode ovo ludilo od pesme, da ja stvarno ne razumem ljude koje ljuti njihova pojava.

Nadam se da će da zadrže element haosa u nastupu na eurosongu jer ova pesma to zahteva, ali se nadam da će to ipak utegnuti i srediti malo za Malme.
 
Meni ovo Betovenova sonata u odnosnu na Moldavce od pre 2 godine, odnosno od estonskih pesama ovo spada u zanimljivije njihovo, konacno nesto šaljivo, melodično i zanimljivo od njh uz zanimljiv ples, dobra mi je ovo fora, nesto poletno i zabavno cak i od Estonije konacno, samo mi je 2015.godine Estonija imala bolju pesmu(ovo mi je jedna od boljih pesama ikada na Evroviziji)
 
Minipop

Nxwu9X9.jpeg
 
Pocinjem da budem ubedjen da ovo ispada. Ako poredimo sa Letom 3 od prosle godine koji je bio mnogo zarazniji, relevantniji medju ljudima + podrska celog govornog podrucja i dijaspore. Ovde je u pitanju humor koji je blizak malom broju ljudi, Estonija nema dijasporu, od okolnih zemalja imaju samo Norvesku i Letoniju. Zasad bih rekao da ce ispasti, a da ce njihovo mesto zauzeti Letonija ili Danska (mozda Albanija, mada se nadam da i Malta moze da se umesa nekako)
 
Ja mislim da komotno prolazi dalje i da će se plasirati bolje nego što se očekuje. U fandomu je potpuno splasnuo hajp i zasitili su se ovom pesmom, ali ljudi su generalno imali vrlo pozitivnu reakciju na ovu pesmu kada su je čuli prvi put i očekujem da će tako biti i sa kežualcima. Uopšte me ne bi iznenadio scenario Moldavije iz 2022.
 
Back
Top