Forumski izbor za najbolju kompoziciju Pesme za Evroviziju 2024

10. mesto za Keni, nije loše! Hvala svim forumašima koji su glasali za pesmu i drago nam je što je ušla na LU!!!

12
Ivana
Pokahontas

10
Vlado_10

8
creature
Lignjoslav
Majsta
Pipi

kao i sitnijim poenima
Od menee peticaa, mada mi je bila izmedju 6 poena i 5 negde realno
 
Ја мислим да су Зорја, Бресква и Кени сигурни. Вјероватно Лена исто, Христина можда буде као Егрет тако да јој сваки глас може бити одлучујући
 
Sutra glasam isključivo za Chai. Ne očekujem wow nastup, samo želim da vokalno bude korektna i to je to. Jako želim tu pesmu u finalu. 🥹

Ubeđen sam da su mi drugi favoriti bezbedni za prolaz i visoko kod žirija.
 
Žiri na srpskom nf još od 2018. nikad nije bio misterija, uvek glasaju prilično predvidivo.
Pa i ne baš uvek..

Prošla godina je primer, tada zaista nismo mogli znati i predvideti kako ce glasati, niti velikih imena na festivalu, niti dosta sigurnih jakih i brutalnih vokala, a i 2022.godine takodje nismo mogli znati, posto ako idemo logikom favorita, pre samog festivala glavni favorit bila Sara, Zorja, pa onda Angelina pre PZE a niko nije dobio na kraju 12 od zirija, prosle godine najveca misterija i pobedila na kraju šokantno Nadja, koju apsolutno nismo prosle godine pominjali kao veliko g favorita, vec lepa cura, sa finim nastupom i finom baladicom, pricalo se o Luki, Balosu, Zejni, Dzipsiju malo eventualno Princu..

Luka je i u polufinalu do duse od strane drugog zirija prosao katastrofalno, a u finalu umalo 12 poena, zbog malog hajpa foruma i fanova malo..
 
finale
1 - Filip Baloš – Duga je noć
2 - Yanx – Kolo
3 - Džordži – Luna park
4 - Hristina – Bedem
5 - Zejna – Najbolja
6 - Zorja – Lik u ogledalu
7 - Iva Lorens -Dom
8 - Teya Dora – Ramonda
10 - Keni nije mrtav – Dijamanti
12 - Breskvica – Gnezdo orlovo

da se danas glasao, 12 bi dobio Keni nije mrtav :)
 
A šta ovde da sečem? Rezultate? ✂️
 
Ja sam u finalu glasao ovako

01 p Chai - Sama
02 p Filip Baloš - Duga je noć
03 p Zejna - Najbolja
04 p Filarri - Ko je ta žena
05 p Lena K - Zovi me Lena
06 p Iva Lorens - Dom
07 p Zorja - Lik u ogledalu
08 p Džordži - Luna park
10 p Konstrakta - Novo, bolje
12 p Teya Dora - Ramonda
 
Rezultati prilično predvidivi, bez velikih surprajsova... Realno, ovo forumsko finale je prejako i bilo bi top kad bi u ovakvom sastavu bilo i ono pravo.

Yanx kao najslabija karika očekivano na dnu a top 3 sastavljen od Teye, Zorje i Konstrakte je bio jasan kao dan (tim redom sam i ja posložio super trio), Teyina pobjeda pomalo i tijesna s obzirom da ja mala razlika po bodovima u odnosu na drugoplasiranu Zorju, čudno mi je malo za Breskvu da je tek osma jer sam mislio da će bez obzira na sveopšti hejt na forumu završiti barem na nekom 5. mjestu - u prevodu hoću ovakvu završnicu i u subotu hahah!

Ispala mi je samo Kat Dosa (2) a u top 10 upali Kenijevci.
 
RAMONDA-MYCONI.jpg
 
Sjajni rezultati! :love: Ne pamtim da mi se nekada ukus ovoliko poklapao sa forumskim. :ROFLMAO:

Moje finalne top 4 pesme se sve nalaze u top 5.
Posebno sam oduševljen i prijatno iznenađen što je moja dvanaestica, Iva, uspela da uđe u top 5! ❤️ ❤️ ❤️
Na drugom mestu mi je naravno Zorja, a na trećem Teya Dora (sveto trojstvo). :D

Jedino Lena Kovačevič mi je malo previsoko. Nisam je očekivao u top 10.
Keni i Hristina su mogli malo bolje, ali opet je OK. :)
 
12 - Breskvica
10 - Konstrakta
08 - Saska Yanx
07 - Teya Dora
06 - Filip Balos
05 - Zejna
04 - Keni nije mrtav
03 - Dzordzi
02 - Iva Lorens
01 - Zorja

Ovo su bili moji finalni glasovi. Prvih osam pesama mi je ok. 2 i 1 bod su bili poklon morali su nekom otići.
Od konkurenata Filip mi ima bolju pesmu nego prošle godine, deluje kao ozbiljan fan esc, možda nekada i da bude naš predstavnik (naravno ne ove godine), Saška je dobila bodove na staru slavu i meni se lično sviđa ova njena lujka faza muzičkog stvaralaštva. Ozbiljni konkurenti za odlazak na esc su Teya (mozda resenje koje najmanje dize prasinu, a zavrsava posao oko finala), Konstry (mada zavisi od nastpa, a i nije previše orginalno 2x igrati na sličnu kartu) i naravno Anđela Ignjatović Breskvica moj lični favorit i pesma koja bar za mene sve ostale ostavlja daleko iza u prašini, a i publicitet dobar i loš svakako ne bi škodio, plus lepa promocija za nju samu. (Sramota je Breskvica na 8.mestu i Saška poslednja)
 
Back
Top