hr Hrvatska 2024: Baby Lasagna - Rim Tim Tagi Dim

Ne znam. Puno imam unpopular opiniona o RTDD
- outfit i frizura sa Dore mi se vise dopadaju. Ovo zalizano a la Damiano David, sa pokretima Kaarje. Ne!
- pevanje je poboljsano, do mere da mi je prihvatljiva pobeda, ali i dalje ne mogu da se otrgnem utisku da je to trebalo bez drljanja u refrenu, kao u studijskoj verziji.
- nastup kao takav mi je totalni hit i promasaj u isto vreme - led ekrani, macke, i sarenost mi se mnooogo svidja, deluje zanimljivo i veselo dok autfiti izgledaju isiljeno da budu moderni a tradicionalni (stvarno heklane fantomke msm....), pa maskara.... na pesmu koja opet je mix neceg tesko spojivog ali funkcionise. Dakle sada osecaj da spoj u audio smislu ipak radi u vizuelnom mi je takav promasaj.

Sve u svemu, vise bih voleo da su se drzali dorske ideje, jer je manje delovala haoticno, i boje su se onako sareno ipak uklapale.
Pesma ko pesma, zaista razumem zasto je favorit, i njega jer energije ima. Samo bih voleo da su to pretocili u vizuelno nesto jedinstvenije, bez potrebe za narodnom nosnjom i slicnim...
 
Upravo zbog ovog ismevanja izgovora engleskog od strane "native speakers"(-a) ja sam za isključivo pevanje na maternjem. Ma koliko se trudili oni kojima engleski nije maternji uvek će biti na udaru nekih jezičkih cepidlaka koji će se uhvatiti za ovu ili onu reč. Lazanju je doduše i Đorđina slabo razumela (atacks - napadi) ne sećam se kako je čula - aseks, tako nekako...:LOL: Ono i Makedonci ili Bugari kad pevaju u ZG nekad se baš primeti da im srpski nije maternji a sve su to južnoslovenski jezici i zato sam uvek za maternji i mnogo mi je drago što ove godine imamo litvanski, norveški, estonski pa delimično, ukrajinski, jermenski... ❤️ E sad, ova Lazanjina pesma (mislim da on inače na engleskom pravi pesme, jednu sam samo čuo sem ove) je na engleskom samo i snimljena i ljudi su je takvu i zavoleli - pre svega u :hr: pa i kod nas... ne mogu ni da zamisliim kako bi zvučala na hrvatskom. Ruku na srce nije mu baš najbolji izgovor engleskog, ali ne bi bio prvi pobednik sa nesavršenim izgovorom engleskog. Kad se setim 2010. i prozivanja Lene, neki britanski pisac je tako ispljuvao pa se Spiegel uvredio i preneo ceo tekst na engleskom na svoj sajt, pa su se i drugi nadovezivali... 🤦‍♀️

Lena Meyer-Landrut has a strange English accent in the song she sang at the European Song Contest, ‘Satellite‘.

As far as I can judge, sometimes the vowels are a failed attempt at estuary English, and sometimes they sound like Yorkshire English ‘Love, I got it bad for you’. There’s nothing wrong with having a mixed accent, but this one seems to vary throughout the song, with the weird ‘ay’ in ‘just the other day’, it irritates me. ‘Can’t go a minute without your love’ is very odd. ‘I even painted my toenails for you’ actually reminds me of the voice of Lauren Luke, who does make-up videos (she’s from South Shields).


https://transblawg.co.uk/2010/05/31/lenas-englishlenas-englisch/

Ne mogu da nađem, isto neko analiziranje izgovora mnogih učesnika, u jednom tekstu su se ismevali i sa Dariom i Celebrate, da li je bio loš izgovor (kako je ona izgovarala neku reč ili dve reči - zapravo je zvučalo kao neka vulgarna reč) ili se radilo o nekoj frazi koja je bukvalno bila prevedena na engleski - i znači nešto sasvim treće.
 
I meni je na prvu zasmetao malo engleski, mislim da sam to i ovde pisala, ali kad razmisliš o pesmi takav njegov izgovor baš ima smisla.
On peva u prvom licu o ljudima koji sa sličnim (ili i lošijim) engleskim idu u beli svet, možda baš u zemlju engleskog govornog područja, gde će najverovatnije zauvek zvučati kao stranci...
To i jeste poenta pesme, i zapravo bi bilo idiotski da mu je engleski akcenat savršen...


Inače su retki ljudi koji umeju da nauče engleski akcenat sredine gde žive tako da se ne primeti...
Pada mi na pamet Luka i hrvatski košarkaš Ivica Zubac (u NBA ih inače sve odlično nauče da govore, Ameri verovatno imaju razrađene sisteme za to, ali je on jedini koji govori crnačkim akcentom južne Kalifornije, to je već talenat...)


Elem, baš takav Lazanjin engleski se skroz uklapa u ovu pesmu 😍
 
Apropo priče o tome ko priča engleski dobro a ko ne, u Evropi. 🤡

GMMSdLAXwAI0fVM
 
Engleski je jedan od retkih, ako ne i jedini jezik, koji nema zvanični pravopis
 
Saglasan sam sa kladionicama od samog pocetka. Sa pravom jedan od glavnih favorita.

Sigurni glasovi od mene i, nadam se, top 3 minimum u finalu.
 
Uf kako je izgrmeo na drugoj probi, Hrt objavio isečak (ne iskadrirani); ima na X-u. Vraćena je stara frizura, nije zalizan 🙏 energija na max. 🔥🔥🔥🔥🔥
 
Da, mislim da nema više nikakve sumnje da pobeđuju. Drugi favoriti su baš podlupili sa nastupima, dok je Lazanja došao ozbiljno pripremljen i unapredio sve što se moglo unaprediti, u većoj ili manjoj meri.

Jedino mi je malo smor što mi se ne dopada pesma i što je opet pobednik poznat pred samu Evroviziju, pa mi to malo ubija hajp, ali mi je drago što će konačno neka balkanska država da ponovo pobedi i što ću potencijalno imati priliku da idem na Evroviziju sledeće godine 🥳

Takođe, iako mi se lično ne dopada pesma, mislim da će pobeda biti sasvim zaslužena, jer se većini ljudi sviđa + činjenica je da nastupi dosta doprinose samoj pobedi. Nije ništa novo da mi se ne dopada pobednička pesma 😁
 
Back
Top