ie Irska 2024: Bambie Thug - Doomsday Blue

Lepo sam rekao pazite kad je Irska sinoć prošla bolje no Hrvatska.
Na šok efekat definitivno moguće, ali mislim da će u finalu HR biti jača pošto će se glasati za pobednika, a ne prolaznika u finale
 
U teoriji nije nemoguce. U praksi nece se desiti al vrlo izvestan top 3
Poslužiće da pomogne Lazanji u pobedi tako što će neko tipa Švajcarska/Italija/Ukrajina itd dobiti manje nego što bi dobili da nije Bambi 👌🏻
 
Ma kakva Švicarska, stvarno mi nije jasno kako se to dovodi u kontekst pobede. Jedino da ih žiri blagosilja i da ima 250+, što se skoro sigurno neće desiti
 
Poslužiće da pomogne Lazanji u pobedi tako što će neko tipa Švajcarska/Italija/Ukrajina itd dobiti manje nego što bi dobili da nije Bambi 👌🏻
Upravo sam to krenuo pisat! Meni bi idealno bilo da top 3 tvta budu Hrvatska, Irska, i Nizozemska recimo, koje će slabije kod žirija proći, ako u top 3 tvta bude Italija, Švicarska itd, države koje će bit visoko kod žirija, onda to nama stvara problem
 
Ma kakva Švicarska, stvarno mi nije jasno kako se to dovodi u kontekst pobede. Jedino da ih žiri blagosilja i da ima 250+, što se skoro sigurno neće desiti
Ma znam, nabrojao sam njih troje zbog kladionica
Ali ni meni Švajcarska trenutno nije baš za pobednika, sad mi nešto onaj njihov nastup i nije toliko spec, o kostimu tek da ne pričam..
 
Iskreno sumnjam da je bila ispred Hrvatske i Ukrajine. Ne čude me nimalo ovi pregledi, trendinzi i ostalo, jako je šokantno, ali ipak za neko baš baš kidanje je potrebna bolja pjesma. Kroz sve ove godine sam naucio da se na kraju ipak sve najvise svede na hiticnu pjesmu. Ostalo naravno moze pomoci i odnemoći.

Svakako bravo za skretanje pažnje od dosad tako nebitne zemlje.
 
Od početka verujem da se Hrvatska i Holandija bore za top 2 publike a da ih Italija prati u stopu.
Posle ovog polufinala (za sad) kod publike Hrvatska, Holandija i Irska.
Italija će svakako a na moju žalost, standardno visoko kod publike i od gore pomenutih najviše će ići kod žirija tako da mi vec dugo deluje da ce pobednik na kraju biti izmedju Hrvatske i Italije.
Irska će svakako puno pomoći Hrvatskoj i mnogima skinuti glasove.
 
Medjutim Irska ima mnogo manje lajkova od Ukrajine i Hrvatske, pa videcemo
 
Nažalost, iako mi je Holandija #1 ove godine, mislim da verovatno neće biti ni u top 5 kod publike. Realniji mi je neki scenario Norveške iz 2022. sa vukovima.

Mislim da će top 5 kod publike biti 🇭🇷🇺🇦🇮🇱🇮🇪🇫🇮. Ne zaboravite da Finska ima izuzetno jak televote poslednjih godina.
 
Finska ima jak tvt zato što je slala jake pesme, sa Rasmusom i prosečnom pesmom su imali 26

Msm da nema bas smisla porediti predglede i lajkove razlicitih drzava kad na te brojeve najvise utice domaci hajp
tačno, Ukrajinci i Hrvati se pale na ESC mnogo više nego Irci, tako da tu utiče domaći hajp. Isto kao što Ramonda ima 3 puta više lajkova od Grito ne zato što je toliko bolja pesma, nego zato što se Srbadija prži mnogo više nego Portugalci.

O tome je ESC Tom pričao, ESC u Irskoj zadnjih 15 godina jedva da postoji kao koncept.
 
Znaci domaci gledaju i lajkuju, stranci gledaju i ne lajkuju posto su po pregledima tu
 
Back
Top