is Island 2022: Systur - Með hækkandi sól

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,763
Points
118
Ga3JtRo.png

Islandski javni servis RÚV je predstavio učesnike festivala "Söngvakeppninni 2022". Polufinalne večeri su 26. februara i 5. marta, dok je finale 12. marta. U polufinalu svi pevaju na islandskom jeziku, dok u finalu mogu da biraju verziju sa kojom bi želeli da nastupe i u Torinu. Po dve pesme iz svakog polufinala prolazi u finale, tako da će se tamo naći 4, s tim da organizator zadržava pravo da još jednu uvrsti u finale kao petu. Sve pesme sem "Með hækkandi sól" imaju englesku verziju.

Pesme preslušajte klikom na naziv pesme.

1. polufinale, 26. februar
2. polufinale, 5. mart
 
Last edited:
I meni se ta pjesma izdvojila na prvu. Dosta dobro
 
Ovde bi moglo biti nešto baš baš ineresantno. Ali često omaše i pošalju neki šablon od pesme.
Naravno, imali su i sjajnih stvari na escu.
 
Nisam mogla vjerovati kad sam vidjela da je Marketa Irglova na popisu. :love: Nadala sam se njenom nastupu za Češku, nisam znala da već dugo živi na Islandu. Šteta što nema bolju pjesmu. Ostale nisam preslušala pa ni nemam favorita.
 
Daughters of Reykjavík neslušljivi horor. Ne znam kako to može biti favorit.
 
Nisam mogla vjerovati kad sam vidjela da je Marketa Irglova na popisu. :love: Nadala sam se njenom nastupu za Češku, nisam znala da već dugo živi na Islandu. Šteta što nema bolju pjesmu. Ostale nisam preslušala pa ni nemam favorita.
A meni je njena pesma najbolja, pogotovo na engleskom.
Drugo pf-e mi je dosta bolje, tako da se nadam da ce nekog iz tog pf-a naknadno pozvati za finale.
 
Drugo pf je jače, ali mi sve deluje nekako safe i onda imam utisak da će Haffi Haf i Daughters of Reykjavik da se baš izdvoje, kakve god papazjanije bile.

Slušljive su i SUNCITY&SANNA, Katla, Marketa i to verzije na engleskom. Nadao sam se da će se Iva možda opet pojaviti.
 
Ja sam doslovce oduševljen kvalitetom numera u ovom takmičenju.. 😱
Tako divnih i delikatnih kompozicija tu ima. Još samo da vokalne i scenske izvedbe isprate to...

1. Hanna Mia and The Astrotourists 10/10 - ovo je izuzetno zaista, slušajući pesmu, posebno na islandskom jeziku zaista se osetiš poput "astrotourist" 😍

2. Sigga, Beta and Elin 10/10 - čista umetnost, jako delikatna kompozicija, bojim se da je ovo isuviše kvalitetno za Evrovizijsko takmičenje iako ne volim to da kažem gotovo nikad, vokali su prekrasni, u njima se oseti nekoliko slojeva emocija.. Ova pesma zavređuje itekako pažnju, nadam se da će uživo izvedva biti podjednako dobra.. :)

3. Marketa Irglova 10/10 - malte ne copy/paste kao za prethodnu numeru, s tim što malu prednost dajem njima jer je u pitanju trio, pa za nijansu može biti zanimljivije, u muzičkom smislu.. Ali i ovo je izvrsno, zaista sam zadivljen kvalitetom ovih numera..

4. Katla 10/10 strašna kompozicija, aranžman je tako dobar, da odaje utisak i modernog i tradicionalnog, a struktura kompozicije je briljantna, oseti se gradacija u kompoziciji.. 👏👌 Za nijansu mi je zanimljivija na islandskom jeziku, ali i engleska je fenomenalna..

5. Stefan Oli 10/10 - jako lepa balada, divan prelaz iz strofe u refren, zavređuje pažnju, podseća malo i na prelepu pesmu koja je trebala da predstavlja Finsku 2020. godine - Aksel Kankaaranta

6. Suncity & Sanna 10/10 - zabavna numera, prava letnja, "bright" pesma, jako mi se dopada.. :)

7. Haffi Haf 10/10 - takođe zabavna numera, Letonija bi trebala da se ugleda na ovo za zabavnu numeru za Evroviziju..

8. Reykjavikurdatur 10/10 - volim rep, ovo je jako originalno i deluje da uživo može da bude jako dobro.. 👍

9. Stefania Svavarsdottir 6/10 - ok je, nije loše, ali poprilično prosečno..

10. Amorosis 6/10 - bukvalno isti komentar kao za prethodnu numeru

Svaka čast Islandu za ovakvo takmičenje.. 👏👏👏👏 Zaista neverovatan izbor, i prosto ne mogu da verujem da sam ovoliko visoko ocenio numere.. Još jednom moram ponoviti, nadam se da će vokalno i scenski takođe zadovoljiti.. :)
 
Last edited:
Nakon toliko desetki, sad su me zainteresirale pjesme. :D
 
  • Like
Reactions: Mrm
Tako je kod mene bilo na FSC. Manje vise nema loih ocena. 😁
...

9. Stefania Svavarsdottir 6/10 - ok je, nije loše, ali poprilično prosečno..
....
Kod tebe je "losija", a meni jedna od boljih iliti najbolja u 1. pf-u, ali na engleskom.
Sto mi je interesantno, neke mi pesme mnogo bolje zvuce na islandskom, a neke na engleskom. Skoro nijedna mi nije jednaka na oba jezika.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Tako je kod mene bilo na FSC. Manje vise nema loih ocena. 😁

Kod tebe je "losija", a meni jedna od boljih iliti najbolja u 1. pf-u, ali na engleskom.
Sto mi je interesantno, neke mi pesme mnogo bolje zvuce na islandskom, a neke na engleskom. Skoro nijedna mi nije jednaka na oba jezika.
Podseti me molim te šta je FSC? :)
U pravu si apsolutno, što se jezika tiče, retko kada da su podjednako dobre numere i na engleskom i na islandskom..odnosno kako zvuče na kom jeziku, jer islandski na primer ne znam te ne mogu da ocenim kvalitet teksta.. Pri ocenjivanju ovde sam se mahom oslanjao na islandske verzije (kako zvuče)... :)
 
FSC - Forum Song Contest, koji manje vise svi zeljno ocekujemo da se opet pokrene. Kao sto sam naziv govori, takmicenje za najbolju pesmu medju forumasima na zadatu temu.

Meni je tekst najmanje bitan i ne obracam paznju toliko, tako da se uglavnom oslanjam na melodiju, glas, nacin kako je otpevano, itd. Tako da meni je svejedno na kom jeziku pevaju, samo da mi dobro zvuce. A i sve zavisi da li je pesma radjena prvo na islandskom ili na engleskom, pa se onda prepeva na drugi jezik.
U svakom slucaju, nemam nista protiv da si islandski cuje na Evroviziji.
 
  • Like
Reactions: Mrm
Prvo polufinale je na programu večeras od 20:45-22:20 i može se pratiti na https://www.ruv.is/sjonvarp/beint/ruv.

Inače, planirano je da u finalu, 12. marta, nastupi ukrajinski Go_A. Videćemo da li će, s obzirom na okolnosti.
 
Back
Top