Istorija nacionalnih izbora

Te godine je radila pjesmu i Slobi Bajiću,a aranžmane za obe radio Ante Pecotić.

A da li su se tada i pjesme sa Beovizije čule ranije?
 
Mislim da nisu; sa Evropesme su pustili da li dan pre samog festivala ili je bila emisija nedelju dana ranije. Plejbek u studiju RTS-a. Joksimović nije hteo da se njegova pesma čuje pre finala.
 
Pjesma koja je trebala da nastupi na posljednjoj Jugovizija, ali nije zato što je MRT povukao svoja 3 učesnika:

 
Uglavnom sam zadovoljan rezultatima ove NF sezone, ali u Finskoj je bilo bar 3 boljih izbora od Windowsa lol
 
Dve pesme koje bih uvrstio u top 3 pre proba, da su kojim slučajem izabrane.
Zapravo, Italija bi mi sigurno bila #1, prvi put u životu.

:lu:

:it:
 
Ja se nikad nisam povezao sa tim takmičenjem. Pamtim 3 pesme: Oculis Videre, Licky Licky i ono što je kao Undo
 
Mislim da bi ovaj klip najviše odgovarao da se nađe u ovoj temi. Naime, na RTS planeti se pojavio snimak završnice glasanja na Jugoviziji 1987. Naravno da sam ja morao da to obradim na svoj način i napravim simulaciju. :giggle: Zaboravio sam na ovo, kad su mi ukinulu YT kanal - nisam ni stigao da ga okačim ovde, možda i bolje - nego da potom Miloša cimam da menja YT link. Hvala @Tinte -u i @Andrej -u što su mi pomogli da rastumačim imena i prezima tadašnjih članova regionalnih žirija. Neka imena nismo uspeli da protumačimo - radilo se o printskrinu sa YT - mislim da se Virgostar zove korisnik koji je kačio pesme sa Jugovizija - uz članke iz tadašnjih časopisa.


Član žirija Vojislav Simić napunio 100 godina.
 
Sad Tears GIF by SpongeBob SquarePants
 
Ona je prvobitno trebala da pjeva Halo halo,ali je odbila pa su umjesto nje pjevale Aske,koje su joj trebale biti prateći vokali.
 
Jedina dva pokušaja Slađane Milošević da ode na ESC:

Jugovizija 1981 - 8. mjesto


Jugovizija 1984 - 6. mjesto
Ovo je deo nastupa sa Jugovizije iz 1981. U opisu videa stoji:

Zao nam je sto nemamo bolji snimak. Ovaj snimak smo pronasli u privatnoj VHS arhivi. Iz arhive RTS-a izbrisano je preko 1500 snimaka Sladjane Milosevic, cak i Jugovizijski nastupi.

RTS je tokom ratnih devedesetih mnoge zabavne emisije, pa i snimke Jugovizija obrisao da bi snimao Dnevnike i Dnevnikove dodatke.

 
Ne znam, piše na onom gore klipu koji si okačio - Slađana Milođević i "Ljudi" - to je verovatno bila neka grupa. Čitao sam danas ovaj njen intervju iz 1983. godine, koji je, evo i Telegraf iskopao i preneo kao "najjači intervju u Jugoslaviji". Zaista kad se pročita i uporedi sa svime onime što se danas naziva intervjuima i ko ih sve daje, baš da se čovek ubedači. :(

http://www.yugopapir.com/2015/01/slaana-milosevic-lp-neutral-design-da.html


Dok razgovaramo o samokritičnosti, Slađana greškom počinje jednu rečenicu sa "mene".
SM: Kad rečenica počinje sa "mene", tog trenutka hoću da izvršim samoubistvo.
Neću "mene", jer ja ne postojim kao ja na taj način. Sama sintaksa mi krajnje neuko deluje, to je znak ne samo lošeg ukusa nego i
nezrelosti, neiskustva, neinteligencije.

Staviti sebe u prvi plan automatski znači biti neupućen u kvalitete i vrednosti drugih. Staviti sebe kao izvorište
merila i kriterijuma je pogrešno, baš pogrešno.

...


DŽ: Ovom pločom se vraćaš u javnost. Jesi li restaurirala image?
SM: Ništa ne može kapitalno da se izmeni u svakom slučaju. Ja sam ja i izgledam kako izgledam.

Promena u mom imageu je nastala još 79. sa "Amsterdamom" i mojom željom da izgledam ružna. Treba imati

hrabrosti pa biti ružan, treba biti siguran u neke druge stvari, pa biti namerno ružan, ružan u smislu "zihernadla
kroz-obraz" itd.

...
 
Pošto se ove godine navršava 40 godine od Jugovizije 1984 da se prisjetimo i nekih drugih pjesama s nje:






Sa Makadamom je nastupila i Eleonora Barudžija i podjelili su 6. mjesto sa Slađanom i Dadom.
 
Back
Top