Istorija Pesme Evrovizije 1956 - 2021

Komentari na cipelu su zapravo jako pozitivni na yt, sa ove vremenske distance 😂
 
Nikad nisam izravno uspoređivao kavkaske ESC pjesme pa me zanimalo kako bi ispalo. Iznenadilo me da, koliko god me Azeri nerviraju, ukupno su mi najbolji😂
U obzir su dakako uzete samo godine kad su sve tri učestvovale.

Nekih godina su mi sve tri bile sjajne (2008, 2010), a negdje je bilo bukvalno manje zlo (2016).

2008.
:am: 3
:az: 2
:ge: 1

2010.
:ge: 3
:az: 2
:am: 1

2011.
:ge: 3
:az: 2
:am: 1

2013.
:az: 3
:ge: 2
:am: 1

2014.
:az: 3
:am: 2
:ge: 1

2015.
:ge: 3
:az: 2
:am: 1

2016.
:az: 3
:ge: 2
:am: 1

2017.
:az: 3
:ge: 2
:am: 1

2018.
:am: 3
:az: 2
:ge: 1

2019.
:az: 3
:am: 2
:ge: 1

2022.
:az: 3
:am: 2
:ge: 1

2023.
:ge: 3
:am: 2
:az: 1

2024.
:az: 3
:ge: 2
:am: 1

UKUPNO:

:az: 32
:ge: 25
:am: 21
 
Komentari na cipelu su zapravo jako pozitivni na yt, sa ove vremenske distance 😂
Meni se nastup i tad veoma dopao, teatarski, i kadriranje za to vreme odlično, igrači i balerina sa pokretima pantomime. Mnogo su mi gori nastupi Balkanike i Stankovića, neću još par da spomenem da ne dobijem grohotan smeh kao reakciju. :D

Inače na ESC kanalu stoji kao Official video, spot koji je RTS slao EBU (snimak sa Beovizije uz nalepljeni studijski audio 🤦‍♂️i to u 360p kvalitetu. 🤡 Isto je bilo i sa Molitvom i Orom (one su bile u boljem kvalitetu videa doduše, ali opet nalepljena studijska verzija) i nalaze se i na oficijelnim DVD-ima kao dodaci. Ne znam jesu li drugi nacionalni servisi to radili - vrv. jesu.. Hvala ti Bože pa je EBU uveo objavljivanuje National Final Performance-a za one zemlje koje imaju NF i kasnije Official music video.
 
Jedna od pesama koje su najgori mogući način uništene i unazađene live izvođenjem i nastupom. Ja je i danas povremeno pustim.
 
Ne bih se složio da je baš toliko užas, ali da je moglo bolje, moglo je. Mada za to doba i koja država je u pitanju, super je.
 
Trema je pojela, nije znala gde se nalazi. Nažalost, to se jako videlo i verujem da je to bio glavni razlog tako lošeg plasmana. Inače je bila jedan od favorita tada, ako se dobro sećam.
 
Mislim da je veći razlog neprolaska činjenica da je iz Slovačke, ali dobro 😁
 
Mislim da je veći razlog neprolaska činjenica da je iz Slovačke, ali dobro 😁
Apsolutno, da je Pelakova sa ''Horehronie'' predstavljala Ukrajinu bila bi u top 5 te godine i borila se za pobjedu, ali ovako je išla za abitnu Slovačku i ostala iskulirana...
Bilo kako bilo, drago mi je da je u tom polufinalu Kristina dobila najviše poena upravo od Srbije (7 koliko se sjećam), što je zasluga dobrim dijelom i vojvođanskih Slovaka koji su glasali za nju.

Dolazila je par puta u Srbiju i nastupala po mjestima u Vojvodini gdje su Slovaci dominantni neposredno poslije ili prije Evrovizije a sjećam se i njene fotke iz Beograda preko puta Skupštine od prije nekih 10-ak kad je dolazila iz nekog razloga na poziv Češke ambasade, duša zlato!
 
Najsramotnije ubacivanje Švedske u finale od strane žirija. Ali nisam znao da je baš za vreme njenog učestvovanja na Evroviziji 2008. saznala da je varao muž.


Bilo mi je bzvz što je prateći vokal bio sakriven iza dela scenografije, barem da je stvarno bila "iza scene" - tipa iza led ekrana, ovako se na probi baš videla, i svi su u Areni trčali da je usnime.
 
Da nisu Šveđani još tada uveli to pravilo da ne bi ispali? 🤫
 
Jedan od najvažnijih nastupa u povijesti ESKa - najbliže što smo bili invanzemaljskoj vrsti još od Spielbergovog E.T.-a.
 
Hero je i za ondašnje uslove bila težak kliše, Šarlota je dobila wild card za finale od žirija na staru slavu.

Sećam se pisanja tadašnjih medija kod nas vezano za nju: "Predstavnica Švedske opustošila radnje u Knez Mihajlovoj, potrošila na hiljade evra na torbice i cipele". 😂 Urlanje i dan danas. 🤣
 
Hero je i za ondašnje uslove bila težak kliše, Šarlota je dobila wild card za finale od žirija na staru slavu.

Sećam se pisanja tadašnjih medija kod nas vezano za nju: "Predstavnica Švedske opustošila radnje u Knez Mihajlovoj, potrošila na hiljade evra na torbice i cipele". 😂 Urlanje i dan danas. 🤣
Ne sećam se detalja, bila sam mala, deca ne znaju sad sta je klise sta ne, barem vecina ne razmislja o tome :ROFLMAO:
 
Back
Top