il Izrael 2022: Michael Ben David - I.M

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,841
Points
118
W4D84G5.png

Večeras u finalu X Faktora Izrael dobija svog predstavnika u Torinu. U finalu će se naći 4 pesme, od 8 koliko ih je bilo u užem izboru - za svakog takmičara po dve pesme. O pobedniku odlučuju publika (50%), stručni komitet (25%) i žiri X Faktora (25%). U prvoj rundi glasanja, takmičari će izvesti obrade pesama i jedan će biti eliminisan, dok u drgoj rundi preostalih troje nastupa sa potencijalnom evrovizijskom pesmom.​
  • Eli Huli - Blinded Dreamers
  • Inbal Bibi - Marionette
  • Michael Ben David - I.M
  • Sapir Saban - Breaking My Own Walls
Pesme se mogu preslušati na sajtu izraelske televizije.

Pobednik: Michael Ben David - I.M

 

Attachments

  • il1.jpg
    il1.jpg
    227.2 KB · Views: 4
  • il2.jpg
    il2.jpg
    218.4 KB · Views: 4
  • il3.jpg
    il3.jpg
    197.7 KB · Views: 3
  • il4.jpg
    il4.jpg
    186.2 KB · Views: 4
Last edited:
Breaking my own walls ili Marionette do pobjede! Blagu prednost dajem Sapir Saban, ne mogu protiv onog izraelskog melosa

Al’ džabe kad će ionako pobijediti I.M.
 
Slažem se s Markom od reči do reči. S tim što sam ja predvideo na ESC Predictions da će pobediti Marionette. Trebalo bi da večeras svi imaju malo izmenjene nastupe, ali neću gledati jer mi je mnogo 2h za 4 pesme. Možda se uključim nakon MGP.
 
Ludi su ako ne posalju Marionette, kakva pesmetina je*ote!
 
Mene ovi live nastupi nisu oduševili...Blinded Dreamers mi se dopala u stud.verziji, uživo baš kvari utisak.
I.M. me uopšte ne impresionira, a na momente me je grafika podsetila na naš live-on-tape snimak od prošle godine.
Marionette mi ipak deluje kao najbolji izbor.
 
Breaking my own walls mi je bas lepa pesma tako da navijam da ona pobedi. Nastup je previse statican tako da bi trebalo tu nesto da menja ukoliko osvoji kartu za Torino. Pevacica lici na Lunu Djogani.
 
Ma fenomenalna je. Evo sad gledam nastup iz polufinala i baš se oseti emocija iako je na engleskom. Sviđa mi se što je kraj onako zbrzala, baš je fora.
 
I ja mislim da ce ispasti. Nije losa pesma, ali pevac je iritantan.
 
Sad sam odgledao nastup s NF-a, vokal je stvarno dobar, ali sve u kompletu je baš teško preseravanje. Pored Sapir i Inbal (pa čak i Elija) OVO?!

Najironičnije od svega mi je to što godinama priželjkujem da za Izrael na ESC ode Chen Aharoni, i evo ga sad kao autor poprilično iritantne pjesme (a koliko sam shvatio prema objavama na društvenim mrežama, on i Michael su u nekoj ljubavnoj shemi :unsure:)
 
Pašće neki žešći revamp i pesma neće ličiti na ovo na šta liči sad lol
 
Ne radi me, ali tačno osećam da će mi ovo biti guilty pleasure
 
moj prvi wau ove godine!
jbg šta ću.. volim atitude. mada ponekad me i iritira. ali! ovo se zove kompletan paket: pesma, gruv, koreo, pojava, ritam, još onaj etno deo.. da zatrese!..ih... ajde.. može! samo nek je veselo!
 
Back
Top