il Izrael 2024: Eden Golan - Hurricane

Ne otpisujem mogućnost organizovanog glasanja i čak možda pobede u televotingu. Kakva god da je pesma, ne treba da zaboravljamo da su Jevreji najorganizovaniji narod na svetu, i da ih ima u svakoj zemlji Evrope. Oni su toliko organizovani da su uspeli da izbuše odlazak Palestinca za Island. Svakako, mislim da će ih žiri odvući naniže.
 
Zašto bi ih žiri odvukao naniže to je pesma baš za žiriji, uz sjajne glasove publike, ne bih se ni čudio da odemo opet u Tel Aviv dogodine...
 
I ja mislim da će ih žiri spustiti ili barem znatno manje glasati nego što bi inače glasali za ovakvu pesmu. Siguran sam da je dosta članova žirija protiv politike koju Izrael vodi i da će ih, čak i ako im se dopadne pesma, biti blam da glasaju za Izrael. Očekujem top 3-5 kod publike i oko 10. mesta ili niže kod žirija.
 
I ja mislim da će ih žiri spustiti ili barem znatno manje glasati nego što bi inače glasali za ovakvu pesmu. Siguran sam da je dosta članova žirija protiv politike koju Izrael vodi i da će ih, čak i ako im se dopadne pesma, biti blam da glasaju za Izrael. Očekujem top 3-5 kod publike i oko 10. mesta ili niže kod žirija.
Bas to ocekujem i ja. Zao mi je sto je prosto nemoguce gledati pesmu kao pesmu iako se bas trudim da uvek eliminisem politiku kad slusam nesto.
 
Ne otpisujem mogućnost organizovanog glasanja i čak možda pobede u televotingu. Kakva god da je pesma, ne treba da zaboravljamo da su Jevreji najorganizovaniji narod na svetu, i da ih ima u svakoj zemlji Evrope. Oni su toliko organizovani da su uspeli da izbuše odlazak Palestinca za Island. Svakako, mislim da će ih žiri odvući naniže.
Isto, baš me ne bi čudilo da uzmu tvt
 
statisticki gledano, ovo je pesma koju najvise slusam od svih izabranih ove godine....kriminalno
 
Od publike u Srbiji ocekujem da najvise poene dobiju Hrvatska, Italija i Grcka verovatno je to top 3 u eventualnom finalu od nase publike. Dok od zirija vidim u top 3 i Hrvatsku i Italiju, dok bi Grcku mogla zameniti recimo Francuska ili Slovenija ako udje u finale.
 
Balkan, Baltik i Skandinavija su tri regije Evrope koje najmanje glasaju za Izrael... tu očekujem najmanje poene za njih... vrlo moguće i dosta nula... ali će ih Zapadna Evropa zato puniti poenima... Što se tiče Srbije, naš žiri ih je ponekad znao nagraditi (10 poena za Kirel, 2 poena za onu crnkinju iako je ništa specijalno...), dok publika iz Srbije glasa za njih samo kad pošalju jaku pesmu za top 3 ili 5 (Neta, Noa..), inače ih iskulira uvek... tako da se nadam da ih žiti neće počastiti ove godine...
 
statisticki gledano, ovo je pesma koju najvise slusam od svih izabranih ove godine....kriminalno
Ista stvar i kod mene. Jedna od rijetkih s ovog ESC-a koje me još nisu smorile, doduše jest da je izašla među posljednjima, ali opet...
I dalje mi zvuči kao i prvi put kad sam je čuo
 
Ne znam. Mozda bi tako bilo bolje, ali ne znam koliko bi to za nju bilo dobro takmicarski.
Meni je ovo najbolja balada ove godine i po mom je ukusu i bice mi zao pesme da ne bude u TOP 10. Doduse, na prvo slusanje mi nije ostavilo tako snazan utisak kao sada.
 
Back
Top