Leksikoni

NOCNI ZIVOT LEKSIKON (alkohol edition)

1. Konzumirate li alkohol?
Mnogo manje nego kao tinejdzer i kad sam bio mladi.

2. Izazite li van u diskace ili ste vise homemade partijana tip?
Ne izlazim, retko da kazemo max dva puta godisnje. Neka kafana ili pab.

3. Omiljeno alkoholno pice?
Spricer, domaca rakija, pivo

4. Koliko vam je kolicinski potrebno da se napijete?
Pa s obzirom da sam ozbiljno nabacio tezinu, sve mi je teze da se napijem, treba dosta i da sam pre pica slabo jeo.

5. Omiljeno pijanstvo?
Bilo je pre lepih izlazaka u jedan klub/kafanu Fontana se zove.

6. Stvari koje ste napravili pijani, a jos ih se i dan danas stidite?
Pretukao sam jednog lika, i najgora stvar sto je to bio pogresan covek, decko samo licio na tog tipa.. ccc

7. S kojim forumasem/forumasima biste se napili?
Ne znam, sa nekom pricljivom osobom.

8. Koja pjesma vas u srce pogodi?
Crne Kose, Jesen u mom sokaku,

9. Jeste li vise agresivni/zajebanti/filantropi/filozofi/geopoliticari/ljubavnici kad popijete?
Uglavnom nisam agresivan, jednom se desilo ovo iz pitanja 6. Malo se razveze jezik.

10. S koliko godina ste se prvi puta napili?
Prvi put u 7.razredu, ono tipa ceo razred podelio flasu vina, pravili bambus i kao svi pijani.

11. Koliko cesto konzumirate opoid etanol?
Zavisi, nekad malo cesce, nekada se desi da ne popijem kap mesec dva.

12. Saljete li poruke bivsima kad ste pijani?
Generalno nisam to radio, osim jednom i to osobi u koju sam stvarno dugo dugo bio zaljubljen do usiju i stvarno slep. Bukvalno sam srocio jednu tako sjajnu poruku i to bez slovnih i gramatickih gresaka i rekao otprilike sve sto sam mislio, a nikada nisam hteo reci. Posle toga dugo nismo razgovarali do skoro kada smo se slucajno sreli posle skoro 10 godina.

13. Koliko ste najvise popili u toku izlaska?
SIgurno jedan 1.maj, pilo se od jutra do duboko u noc. Tokom jutra i dana pivo uz rostilj, posle krenem kuci, drugara da otpratim na bus, pobegne bus mi cekali sledeci i sednemo u kafanu "poslednja sansa" i jedno 5-6 vinjaka popijemo. Uvece jedna dvolitra brzo brojanje dok smo stigli na kej i tamo posle se stvarno ni ne secam sta vec. Moj kum me posle jedva doneo kuci, sreca imao sam 30kg manje tada.

14. Kako podnosite mamurluk?
Sa svakom godinom sve teze. Mada retko mi se dogadja poslednjih godina.

15. Otkrijte nam vasu tajnu za skidanje mamurluka
Dobra jaka klopa i jogurt i spavanje. Tablete nikada nisam pio pa ne znam da li bi pomogle nesto.

16. Koliko ste najduze ostali vani?
Produzio posle izlaska iz NS za Beograd i nastavili sutradan ceo dan. Vratio se kuci naredne noci.
 
7. LEKSIKON - FILMOVI

1. Koji vam je omiljeni film svih vremena?
Jako mi je teško da odgovorim na ovo pitanje ali pokušaću. Daću 2 filma. Jedan je po mom subjektivnom mišljenju najbolji a drugi onako objektivno. Subjektivno Inception 2010 a objektivno Citizen Kane 1941 i Kum 1972 mi dele prvo mesto.
2. Top 10 najboljih filmova koje ste odgledali?
Gore 3 navedena su na ovoj listi svakako ali van njih.

Bez nekog posebnog redosleda

1. Openhimer
2. Šindlerova Lista
3. Forest Gump
4. Shutter Island
5. Bekstvo iz Šošenka
6. Let iznad kukavičjeg gnezda
7. Ben Hur
8. Gospodar Prstenova sva 3 dela
9. No Country for old man
10. Se7en

Ali da sutra napišem novu listu vrv bih je skroz izmenio. Previše sam filmova pogledao.

I na listu namerno nisam stavljao naše filmove jer sam za njih posebno vezan.

3. Koliko filmova ste okvirno pogledali do sada?

Po imbd listi negde blizu 800 a realno preko 1000 do 1500. Nisam ih sve stavio na listu.

4. Film koji vas je razočarao i film koji vas je oduševio?

Oduševio me je Openhimer a razočarao Venom. Očekivao sam više a dobio ništa.

5. Film koji je potcenjen, a po vašem mišljenju zaslužuje više pažnje?

Uh.. Možda, The Eternal Sunshine Of The Spottles Mind ili Catch me if you can? Mada kako za koga..

6. Film koji je precenjen po vašim standardima?

Recimo Barbie.

7. Omiljeni žanr?

Raznovrsan sam što se toga tiče. Nemam baš sad omiljeni ali ako bih rekao šta mi najčešće prija to bi bila dobra komedija sa primesama drame.

8. Filmovi koji su vam u vrhu liste želja za gledanje?

Ima ih mnogo. Moram izvući imbd listu i podeliti ovde.

9. Preporučite najbolji sajt za gledanje filmova.

Netflix, Torenti, i filmotip

10. Vaša lična preporuka meni ( žanr - misterija, triler, akcija, komedija)

Contratiempo, ChinaTown, Die Hard 1

LEKSIKON ZA NAJHRABRIJE

1. Sa koliko godina ste prvi put ustupili u emotivni odnos?

15 ili 16.

2. Koliko je prošlo najmanje vremena od trenutka upoznavanja i početka veze sa nekim?

Možda mesec dana?

3. Koliko vam je trajala najduža i najkraća veza?

I dalje traje najduža. U braku sam :D
Najkraća 3 meseca.

4. Da li ste nekada imali "druženje" na jednu noć?

Nikada.

5. Ako morate da izabrete, kojem odnosu iz prošlosti biste dali još jednu šansu?

Nijednom.

6. Da li ste nekada prevarili?
Nikada.

7. Da li je vas neko varao?
Bilo je indikacije da da. Ali msm da je bilo emotivno a nikada fizički. Za mene je to slično.

8. Koji je vaš trenutni emotivni status?
U braku sam.

9. Da li postoji neka osoba koju biste zauvek izbrisali iz vaše "ljubavne istorije"?

Ne bih nikada brisao svoja iskustva ma kolko god da su loša.

10. Najveća razlika u godinama između vas i partnera bila je..?

4 godine.

11. Da li ste nekada bili u paralelnoj vezi sa više osoba?

Nikada.

12. Da li biste oprostili prevaru?

Našao bih način da na kraju pustim to od sebe ali teško da bih sa tom osobom ostao u odnosu. Prosto ne bi išlo. Što ne znači da joj nisam oprostio. Prevara uglavnom znači da ne funkcionišemo i da je nešto gadno pošlo po zlu.

13. Navedite koje osobine treba da poseduje osoba da bi vas osvojila.

Duhovitost, sažaljenje, da više sluša manje priča, empatija.. itd itd.
 
Juu kolika istina 🤷🏻‍♂️
Red flag: You are too much of a people pleaser. You think too much about how people will feel about a situation and it takes away from you being really present. Green flag: You are a very emotional person and when you like someone, you are 100% invested in them.
Ovo sam vise ja. 😁
 
DRIVER

Red flag: You come across as rather blunt because you are never afraid to say what’s really on your mind, good or bad.

Green flag: You are always down for a good time and are willing to organize it if it will help make something happen.

I meni ovo ispalo. :D Red flag totalno ja, dok ovo pod green može ali i ne mora. :D
 
Dobro veče, večeras vam predstavljam novi leksikon, želeo sam da iskustvo sa foruma, anegdote i međuljudske odnose spojim u jednu divnu fuziju i pretočim u pitalicu. Nadam se velikom odzivu, možda mi je ovaj najdraži do sada.

14. LEKSIKON - FORUMSKE PUTEŠESTVIJE 👾

1. Koliko dugo ste član foruma (računa se i vreme na starom)?
2. Najlepša forumska godina po vama? (Neka u kojoj ste najviše uživali)
2008 - 2023.
3. Kog forumaša ste prvog upoznali sa foruma i sa kim ste razmenili prvi kontakt uopšteno van foruma?
4. Najsmešnija anegdota sa foruma?
5. Koji forumski "događaj" biste izbrisali, tačnije navedite manje lepu anegdotu sa foruma?
6. O kom forumašu ste imali predrasude, ili niste imali lepo mišljenje ali se vremenom to promenilo?
7. Koji forumaš vas je razočarao?
8. Sa kojim forumašem ste bili bliski ali ste vremenom izgubili kontakt, ili prestali da komunicirate?
9. Kojeg forumaša sa starog foruma biste vratili na novi, a da nije član?
10. Kojem banovanom članu biste dali još jednu šansu?
11. Omiljeni forumski skandal?
12. Šta biste promenili na forumu, da imate dozvolu za to?
13. Navedite situaciju sa foruma koja vam je ostala urezana, i koja je na vas ostavila neki pečat..
14. Kada bi postojala mogućnost da većina članova organizuje skup i nađe se i upozna, da li biste bili za to?

15. Da li ste nekada pauzirali od foruma i koliko dugo je trajala "tišina"? (ne mislim na registrovane ćutologe, već ljude koji aktivno učestvuju u diskusiji ili čitaju ali su vidljivi) i navedite razlog odsustva ukoliko želite. - misli se na dužu pauzu od 1 - 5 dana.
16. Kojeg forumaša biste najradije upoznali? (Neko ko vam je prirastao srcu)


* Napomena: Može više primera, i forumaš je univerzalno, naravno da se misli i na ženske članove foruma ali da ne bih svuda pisao /ica ovako je bolje. Ispravite me ako sam pogrešio godinu osnivanja, čini mi se da sam negde ukačio da je to bila 2008. godina.
 
Last edited:
Pošto ovaj leksikon nije aktuelan za mene (jedva 11 meseci sam na forumu) evo jedan moj.

1) Kako bi ocenili svoj fizički izgled od 1 do 10?
2) Kako bi ocenili svoju ličnost od 1 do 10?
3) Kako vas društvo percipira u socijalnim situacijama? (pričalica, zajebant, glas razuma...)
4) Kako vas familija percipira?
5) Da li smatrate da ste više ekstrovert ili introvert (mogu i detalji ako je u zavisnosti od situacije)
6) Koliko često stičete nove prijatelje?
7) Za koliko prijatelja možete reći da su vam najbolji prijatelji (definicija: tu su za vas kad zagusti)
BONUS PITANJE:
Koliko maksimalno grama spida možete pošmrkati u jednoj turi? (samo za zelenog)
 
1. Koliko dugo ste član foruma (računa se i vreme na starom)?

Registrovan 2012, stalni clan od NF sezone 2013, aktivan clan do leta 2019. Ponovo sam se vratio kad sam saznao da za novi forum plus je tad bio PZE, nisam planirao da ostanem nakon ESCa, ali sam ostao zbog FSCa.

2. Najlepša forumska godina po vama? (Neka u kojoj ste najviše uživali)
2008 - 2023.

Ne mogu da se setim neceg specificnog zbog cega bi mi neka godina bila omiljena, mozda 2014 zbog nostalgije.

3. Kog forumaša ste prvog upoznali sa foruma i sa kim ste razmenili prvi kontakt uopšteno van foruma?

Upoznao sam Petra van foruma na sajtu za igranje VB/Survivora, zapravo on me je podsetio na neki nacin na esc, jer sam 2010/11 slabo pratio. Kad sam poceo da gledam esc videa po YT, rekao mi je i za forum.

4. Najsmešnija anegdota sa foruma?

Kad je Demarcus trazio da mu se izbrise profil.

5. Koji forumski "događaj" biste izbrisali, tačnije navedite manje lepu anegdotu sa foruma?

Lignjoslavovi mental breakdowns i Mirkovo postojanje na forumu.

6. O kom forumašu ste imali predrasude, ili niste imali lepo mišljenje ali se vremenom to promenilo?

Ne znam dali bi rekao da sam imao predrasude ali na pocetku nisam mogao da zamislim da bi bio dobar sa Bebijem.

7. Koji forumaš vas je razočarao?

Ko nije.

8. Sa kojim forumašem ste bili bliski ali ste vremenom izgubili kontakt, ili prestali da komunicirate?

Dok nisam bio na forumu sa svima, valjda je Petar ociti odgovor cisto jer sam ga prvog znao.

9. Kojeg forumaša sa starog foruma biste vratili na novi, a da nije član?

Crnogorce, Dav, Lund, vitrus, kopachka, stevan, djudja, mithrandir (racunam i one koji imaju nalog ali nisu nikad bili aktivni na novom)

10. Kojem banovanom članu biste dali još jednu šansu?

Nijednom.

11. Omiljeni forumski skandal?

Moja oprostajna poruka Stimiju kad sam ga izbacio iz FS (koje mi je donela trodnevni ban)

12. Šta biste promenili na forumu, da imate dozvolu za to?

Bio bi moderator na FSC mozda lol

13. Navedite situaciju sa foruma koja vam je ostala urezana, i koja je na vas ostavila neki pečat.

Ne pada mi nista napamet, recimo da je FSC kao koncept ostavio pecat na moju plejlistu jer bi inace zaboravio da slusam nove pesme koje ne znam da nije fsca. U periodu od 2019 do 2022 moja plejlista je jedva porasla lol

14. Kada bi postojala mogućnost da većina članova organizuje skup i nađe se i upozna, da li biste bili za to?


Mislim da ne, jedino ako bi me Marko i Bebi nagovorili, jer jedino sa njima imam koliko toliko kontakt ali bi mi verovatno bilo jako neprijatno, jer nema sa kim se nisam svadjao lol

15. Da li ste nekada pauzirali od foruma i koliko dugo je trajala "tišina"? (ne mislim na registrovane ćutologe, već ljude koji aktivno učestvuju u diskusiji ili čitaju ali su vidljivi) i navedite razlog odsustva ukoliko želite. - misli se na dužu pauzu od 1 - 5 dana.

Vec sam rekao od sredine 2019 do novog foruma, bilo je vise razloga, prvo zivot mi je ukratko bio malo zanimljivi nego inace tad dok se nije desila korona, a drugo jer je postajala jedna specificna neprijatna atmosfera usmerena prema odredjenim forumasima (ukljucujuci i mene) i tada mi se forum bas zgadio.

16. Kojeg forumaša biste najradije upoznali? (Neko ko vam je prirastao srcu)

Sparkle je iz mog grada, mozda mozemo kafu popiti kad putuje navamo xd
 
Last edited:
1. Koliko dugo ste član foruma (računa se i vreme na starom)?
- Prvi post napisao sam kada je objavljena "Lenina pesma" 2015. godine, znači osam godina.

2. Najlepša forumska godina po vama? (Neka u kojoj ste najviše uživali) 2008 - 2023.
- 2022. godina, iako privatno užasna, u forumskom smislu mi je ostala u divnom sećanju. Prvo sam povratak foruma, zatim praćenje prvog izdanja PZE, ponovno pokretanje FSC-a i kao jagoda na šlagu Konstraktin top 5 plasman na Evroviziji.

3. Kog forumaša ste prvog upoznali sa foruma i sa kim ste razmenili prvi kontakt uopšteno van foruma?
- Prvi forumaš sa kojim sam se čuo van foruma bio je EvilSmile, a prvi forumaš kog sam uživo upoznao bio je McSteamy.

4. Najsmešnija anegdota sa foruma?
- Uhh bilo ih je dosta, ali zauvek omiljena situacija kada smo @Petar i ja podvalili lažne isečke pesama za Beoviziju 2018. Čak smo i RTS probudili pa je par dana nakon toga izbacio spisak.

5. Koji forumski "događaj" biste izbrisali, tačnije navedite manje lepu anegdotu sa foruma?
- Možda moje učešće u Survivor-u.

6. O kom forumašu ste imali predrasude, ili niste imali lepo mišljenje ali se vremenom to promenilo?
- Pa Endrega je bio strah i trepet te davne 2015. godine kada sam se pridružio forumu i učestvovao u Survivor-u . Sećam se da sam se baš istripovao kada mi je poslao zahtev na Fejsu, pitao sam se kako je saznao da sam ja Stole. Bio sam mlad i zelen xD Ali na kraju sam shvatio da Androga i nije baš toliko strašan kao što se čini.

7. Koji forumaš vas je razočarao?
- Postoji jedan forumaš koji me je razočarao pre mnogo godina, ali svakako mislim da nije na novom forumu pa nema ni potrebe da ga pominjem.

8. Sa kojim forumašem ste bili bliski ali ste vremenom izgubili kontakt, ili prestali da komunicirate?
- Pa ima više forumaša, ne mogu za sve da kažem da smo bili baš bliski, ali eto McSteamy, DM, Micky i naravno Eddie.

9. Kojeg forumaša sa starog foruma biste vratili na novi, a da nije član?
- Kopachka mi nedostaje jer je uvek imao interesantne FSC teme.

10. Kojem banovanom članu biste dali još jednu šansu?
- Dario mi je bio intrigantan, on je banovan i pre nego što sam se ja registrovao, ali sam redovno čitao forum pa znam situacije. A i za Mrma sam već napisao da nije bilo toliko ozbiljno za ban.

11. Omiljeni forumski skandal?
- Bilo mi je zabavno kada se došlo do zaključka da je MO muško, ali ima sigurno nešto još bolje, samo mi mozak ne radi ovako kasno. Sa novog foruma obožavam Turbov nervni slom nakon Konstraktine pobede.

12. Šta biste promenili na forumu, da imate dozvolu za to?
- Da možemo da otvaramo teme, jako smara kada novi organizator FSC-a mora da čeka skidanje katanca.

13. Navedite situaciju sa foruma koja vam je ostala urezana, i koja je na vas ostavila neki pečat..
- Pa sad stvarno ne mogu da se setim nečega tako jakog, možda se naknadno setim.

14. Kada bi postojala mogućnost da većina članova organizuje skup i nađe se i upozna, da li biste bili za to? (Da se svi upoznamo)
- Iako sam pomalo introvertna osoba i ne znam kako bih se snašao u većem skupu ljudi, svakako bi mi bilo drago za tako nešto i mislim da bi bilo lepo.

15. Da li ste nekada pauzirali od foruma i koliko dugo je trajala "tišina"? (ne mislim na registrovane ćutologe, već ljude koji aktivno učestvuju u diskusiji ili čitaju ali su vidljivi) i navedite razlog odsustva ukoliko želite. - misli se na dužu pauzu od 1 - 5 dana.
- Nije baš bila pauza jer znam da sam i tad učestvovao na FSC-u, ali pocetkom 2016. godine sam bio malo teže bolestan i nisam imao energije da pratim šta se piše po forumu, a kamoli da ja sam pišem. Sećam se da sam poslao prvu pesku koja se uklopila u pravila (Or Eddie - Ego) i to mi je najgori plasman svih vremena. Čak sam i pesme samo jednom poslušao i to je definitivno bilo moje raspadanje u svakom smislu.

16. Kojeg forumaša biste najradije upoznali? (Neko ko vam je prirastao srcu)
- Pa ima dosta kvalitetnih forumaša čije postove volim da čitam i koji su mi dragi, ali posebno bih izdvojio @dodo i @Stefan28


* Napomena: Može više primera, i forumaš je univerzalno, naravno da se misli i na ženske članove foruma ali da ne bih svuda pisao /ica ovako je bolje.
 
Last edited:
Aj odgovoriću šta mogu da ne budem nedorečen xD

1. Koliko dugo ste član foruma (računa se i vreme na starom)?
11 meseci

4. Najsmešnija anegdota sa foruma?
Guranje poljske režimske pevaljke u top 3 na SSC 2023 xD

6. O kom forumašu ste imali predrasude, ili niste imali lepo mišljenje ali se vremenom to promenilo?
Stefan

10. Kojem banovanom članu biste dali još jednu šansu?
Mrmu

12. Šta biste promenili na forumu, da imate dozvolu za to?
štošta

13. Navedite situaciju sa foruma koja vam je ostala urezana, i koja je na vas ostavila neki pečat..
Mrm zbog kojeg mala Nadia mora da ponavlja nastup u polufinalu PZEa

14. Kada bi postojala mogućnost da većina članova organizuje skup i nađe se i upozna, da li biste bili za to?
Bih

15. Da li ste nekada pauzirali od foruma i koliko dugo je trajala "tišina"? (ne mislim na registrovane ćutologe, već ljude koji aktivno učestvuju u diskusiji ili čitaju ali su vidljivi) i navedite razlog odsustva ukoliko želite. - misli se na dužu pauzu od 1 - 5 dana.
Pravio sam pauze, evo pre manje od mesec dana na dve nedelje zbog razloga koje neću da navodim.

16. Kojeg forumaša biste najradije upoznali? (Neko ko vam je prirastao srcu)
Sve koji učestvuju na FSCu, a pogotovu oni što ga spamuju xD
 
1. Koliko dugo ste član foruma (računa se i vreme na starom)?

od 2012. kad se raspo hrvatski forum pa smo svi izbjegli na ovaj forum

2. Najlepša forumska godina po vama? (Neka u kojoj ste najviše uživali)
2008 - 2023.

2013., 19. i 22

3. Kog forumaša ste prvog upoznali sa foruma i sa kim ste razmenili prvi kontakt uopšteno van foruma?

Mislim da su bili Bebi i Kaskasi

4. Najsmešnija anegdota sa foruma?

kad je boxy nedavno isprovociro nekog i taj neko dobio ban.

5. Koji forumski "događaj" biste izbrisali, tačnije navedite manje lepu anegdotu sa foruma?

kad su me nagovorili da posaljem tupsona na srboviziju.

6. O kom forumašu ste imali predrasude, ili niste imali lepo mišljenje ali se vremenom to promenilo?

o svima imam predrasude

7. Koji forumaš vas je razočarao?

nitko nije razocarao

8. Sa kojim forumašem ste bili bliski ali ste vremenom izgubili kontakt, ili prestali da komunicirate?

Sa svima

9. Kojeg forumaša sa starog foruma biste vratili na novi, a da nije član?

nEka ostane sikret

10. Kojem banovanom članu biste dali još jednu šansu?

svima, nek se dokazu jos jednom

11. Omiljeni forumski skandal?

kad su mi oduzeli organizaciju u pola organizacije

12. Šta biste promenili na forumu, da imate dozvolu za to?

nista


13. Navedite situaciju sa foruma koja vam je ostala urezana, i koja je na vas ostavila neki pečat..

ne pamtim situacije

14. Kada bi postojala mogućnost da većina članova organizuje skup i nađe se i upozna, da li biste bili za to?

ne smijem napustat prostor europske unije

15. Da li ste nekada pauzirali od foruma i koliko dugo je trajala "tišina"? (ne mislim na registrovane ćutologe, već ljude koji aktivno učestvuju u diskusiji ili čitaju ali su vidljivi) i navedite razlog odsustva ukoliko želite. - misli se na dužu pauzu od 1 - 5 dana.

6 mjeseci kad sam imao zabranu ucestvovanja na svim igricama na forumu

16. Kojeg forumaša biste najradije upoznali? (Neko ko vam je prirastao srcu)

Neka ostane tayna.

xxx

1)Kako bi ocenili svoj fizički izgled od 1 do 10?

Trenutno 1 jer sam se udebljao 40 kg

2) Kako bi ocenili svoju ličnost od 1 do 10?

10.5

3) Kako vas društvo percipira u socijalnim situacijama? (pričalica, zajebant, glas razuma...)

iskreno, nije na meni da se bavim time kako me percipiraju. Na svoje misljenje nazalost svatko ima pravo

4) Kako vas familija percipira?

Elegantno

5) Da li smatrate da ste više ekstrovert ili introvert (mogu i detalji ako je u zavisnosti od situacije)

pise mi u nalazima da sam ambivalentan

6) Koliko često stičete nove prijatelje?

rijetko

7) Za koliko prijatelja možete reći da su vam najbolji prijatelji (definicija: tu su za vas kad zagusti)

Troje
 
Hvala vam na odgovorima, čitam sa zadovoljstvom. Ja ću sutra odgovoriti jer želim da se detaljno posvetim odgovorima a usput popunjavam i Pokijev leksikon br. 15! Bilo je varijacija za još neko pitanje, ali ipak nisam želeo da idem u preteranu dubiozu, mislim da je ovo dovoljno.
 
14. LEKSIKON - FORUMSKE PUTEŠESTVIJE 👾

1. Koliko dugo ste član foruma (računa se i vreme na starom)?
-Registrovan 2008. al postao aktivniji 2010. godine
2. Najlepša forumska godina po vama? (Neka u kojoj ste najviše uživali)
2008 - 2023.

-
Taj neki period 2013-2016. mi nekako urezan kao period sa najviše događaja na forumu.
3. Kog forumaša ste prvog upoznali sa foruma i sa kim ste razmenili prvi kontakt uopšteno van foruma?
-Mislim da su to bili Salek, Miloš i Ahrheometar kada sam 2011. došao na Esc karaoke da pevam u Delta City-ju.
4. Najsmešnija anegdota sa foruma?

-Bilo ih je mnogo, al izdvojiću “skandale” na Srboviziji gde su se neki natpisi shvatali bukvalno kao rat delegacija.
5. Koji forumski "događaj" biste izbrisali, tačnije navedite manje lepu anegdotu sa foruma?

-Tgzp gde DM organizuje glasanje da ne bih pobedio. I sve ostalo vezano za njegovo postojanje na istom.
6. O kom forumašu ste imali predrasude, ili niste imali lepo mišljenje ali se vremenom to promenilo?

-Mislio sam da je Niko stalno namrgođen, ali sam skontao da ga treba opustiti i jedva čekam momenat da mu smućkam koktel sa 4 vrste alkohola.
7. Koji forumaš vas je razočarao?

-Svako ko me je razočarao vrlo je svestan toga. Osim onih koji nisu svesni.
8. Sa kojim forumašem ste bili bliski ali ste vremenom izgubili kontakt, ili prestali da komunicirate?

-Forumaš koji nije registrovan na novom forumu, ali mi je itekako bio blizak, sada ga nema da pita kako sam.
9. Kojeg forumaša sa starog foruma biste vratili na novi, a da nije član?

-Mithrandir, Škorpija nikad dosta.
10. Kojem banovanom članu biste dali još jednu šansu?

-Mrm.
11. Omiljeni forumski skandal?

-Androga preti maloletnoj Nikolininini.
12. Šta biste promenili na forumu, da imate dozvolu za to?

-Vratio bih Srboviziju.
13. Navedite situaciju sa foruma koja vam je ostala urezana, i koja je na vas ostavila neki pečat..

-Moj prvi FSC i ispadak u PF.
14. Kada bi postojala mogućnost da većina članova organizuje skup i nađe se i upozna, da li biste bili za to?

-Ja bih da organizujem taj skup i žurku gde sam host/dj.
15. Da li ste nekada pauzirali od foruma i koliko dugo je trajala "tišina"? (ne mislim na registrovane ćutologe, već ljude koji aktivno učestvuju u diskusiji ili čitaju ali su vidljivi) i navedite razlog odsustva ukoliko želite. - misli se na dužu pauzu od 1 - 5 dana.

- Imao sam jedno 2-3 puta pauzu od po godinu dana, ne sećam se hronološki kad je bilo al ja kad odlazim ja odlazim neprimetno, bez pompe i na duže. Skoro sam imao apstinenciju pisanja.
16. Kojeg forumaša biste najradije upoznali? (Neko ko vam je prirastao srcu)

-Stare forumaše sam većinski upoznao i navodio ranije, tako da ću sad navesti nove s kojima sam uspostavio komunikaciju: Poky, Stefan28, liberta i dodo.


1) Kako bi ocenili svoj fizički izgled od 1 do 10?
- 3/10.
2) Kako bi ocenili svoju ličnost od 1 do 10?
-6/10
3) Kako vas društvo percipira u socijalnim situacijama? (pričalica, zajebant, glas razuma...)
-Kraljica i Luda, Luda i Kraljica.
4) Kako vas familija percipira?
-Omiljeni član familije.
5) Da li smatrate da ste više ekstrovert ili introvert (mogu i detalji ako je u zavisnosti od situacije)
-U suštini ekstrovert, ali vrv ambvivalent jer mi u poslednje vreme prija izolovanost od širih narodnih masa.
6) Koliko često stičete nove prijatelje?
-Lako mi idu socijalni odnosi, ali se uzdržavam nekad jer s godinama sve manje imam kapaciteta.
7) Za koliko prijatelja možete reći da su vam najbolji prijatelji (definicija: tu su za vas kad zagusti)
-4-5
BONUS PITANJE:
Nikad sam, uvek delim.
 
Vau, nisam znao da neki od vas imaju ovoliki forumski staz and I think that's beautiful 😊
 
14. LEKSIKON - FORUMSKE PUTEŠESTVIJE 👾
1. Koliko dugo ste član foruma (računa se i vreme na starom)?
Od 6 februara 2022, što je sada već godinu i 9 meseci.
2. Najlepša forumska godina po vama? (Neka u kojoj ste najviše uživali)
2008 - 2023.
Uživam od kada sam se registrovao, na početku mi je bio potreban neki momenat da se skontam ovde, ali sada ne mogu da zamislim svoj dan bez foruma iskreno.
3. Kog forumaša ste prvog upoznali sa foruma i sa kim ste razmenili prvi kontakt uopšteno van foruma?
U porukama sa @Filhy pitao sam ga nešto vezano za forum, tada sam bio stidljiv da komuniciram sa ljudima, a prva osoba van foruma bila je @Stole, zvanično smo se i upoznali i pili koktele.
4. Najsmešnija anegdota sa foruma?
Bilo ih je dosta, mućkam glavu 10 minuta ali ne mogu da se setim.
5. Koji forumski "događaj" biste izbrisali, tačnije navedite manje lepu anegdotu sa foruma?
Pa povlačenje određenih forumaša, iz nekih ličnih razloga, ne volim kada vidim da ljudi odlaze.
6. O kom forumašu ste imali predrasude, ili niste imali lepo mišljenje ali se vremenom to promenilo?
@Niko mislio sam da je drkoš, i da me ne gotivi i hejtuje na početku pogotovo kada se uhvatio neke moje rečenice sa slušanja i ponavljao hahah, i kada me je nazvao "flertušom" a ja generalno volim da pravim atmosferu na Slušamo pogotovo kada mi je ekstremno dosadno, međutim vremenom sam ga shvatio i postao mi je simpatičan. Takođe i @Ivana mi je delovala opasno i da joj sve smeta, na početku sam stekao takav utisak međutim vremenom smo lepo iskomunicirali i shvatio sam da nije toliko opasna.
7. Koji forumaš vas je razočarao?
Pa za sada nijedan, Bebi me je malo začudio za jednu situaciju konkretno ali to smo brzo rešili.
8. Sa kojim forumašem ste bili bliski ali ste vremenom izgubili kontakt, ili prestali da komunicirate?
Pa nisam ni sa jednim bio toliko blizak ali u jednom periodu sam više imao kontakt sa Endregom, dok sada slabije.
9. Kojeg forumaša sa starog foruma biste vratili na novi, a da nije član?
DeMarcusa i Mirca samo da vas vidim kako gorite. Možda bi ih pozvao na svoj FSC neki u budućnosti pa da me spalite na lomači. Obojicu igrom slučaja znam iz tuđih priča i van foruma.
10. Kojem banovanom članu biste dali još jednu šansu?
Mrmara.
11. Omiljeni forumski skandal?
Nije ih bilo nešto na novom forumu, možda petodupli nalozi Akija.
12. Šta biste promenili na forumu, da imate dozvolu za to?
Produžio bih vreme editovanja postova mada to sam već sugerisao Milošu, i mogućnost otvaranja teme ali uz odobravanje moderatora, u nekom kratkom vremenskom periodu, i možda bih organizovao nove neke igrice da se ubije monotonija.
13. Navedite situaciju sa foruma koja vam je ostala urezana, i koja je na vas ostavila neki pečat..
Za sada nijedna.
14. Kada bi postojala mogućnost da većina članova organizuje skup i nađe se i upozna, da li biste bili za to?
Naravno, druželjubiv sam.
15. Da li ste nekada pauzirali od foruma i koliko dugo je trajala "tišina"? (ne mislim na registrovane ćutologe, već ljude koji aktivno učestvuju u diskusiji ili čitaju ali su vidljivi) i navedite razlog odsustva ukoliko želite. - misli se na dužu pauzu od 1 - 5 dana.
Za sada nisam imao dužu pauzu, desi se da ne uđem tipa 2-3 dana max (nije bilo skoro) žao mi je zbog FSC pauze jer bih voleo da objednim sve za rekapitulaciju krajem godine.
16. Kojeg forumaša biste najradije upoznali? (Neko ko vam je prirastao srcu)
Ima dosta njih @Micky @EvilSmile @Bebi u paketu sa @Stefix bilo je nekih dogovora, @Stefan28 @dodo dva forumaša čije postove rado čitam i nekako osećam da bismo super vajbovali ali nismo nikada nešto mnogo komunicirali. @Mala da utvrdimo ko je ta gospođetina iz Beča i da mi skuva neko dobro jelo da se onesvestim. Naravno koga god bih upoznao van ove grupe, ne bi mi bilo žao.

Sada se setih da sam zaboravio jako zanimljivo pitanje da dodam..


Za kog forumaša smatrate da se drugačije predstavlja na forumu a u biti nije takav i obrnuto?

Smatram da su to @Endrega @zeleni da se iza maski nedodirljivih trolera kriju jedne tanane purpurne duše.. Smatram da su mnogo ozbiljniji privatno nego kakvima se predstavljaju. - da imaju mnogo toga više da ponude od šege i pošalice. Forumske fejkare u nekom negativnom smislu nisam još uvek uočio, mada ima vremena.

POKIJEV LEKSIKON

Pošto ovaj leksikon nije aktuelan za mene (jedva 11 meseci sam na forumu) evo jedan moj.

1) Kako bi ocenili svoj fizički izgled od 1 do 10?
Nezahvalno pitanje.. Ako krenem da razmišljam..
2) Kako bi ocenili svoju ličnost od 1 do 10?
Solidna devetka, mada ima tu na mnogo čemu da se poradi, smatram sebe dobrom osobom iako zvuči pretenciozno.
3) Kako vas društvo percipira u socijalnim situacijama? (pričalica, zajebant, glas razuma...)
Pričalica + zajebant ali svojim prijateljima sam glas razuma samo sebi nisam.
4) Kako vas familija percipira?
Slobodnjačku vagicu koja je u svom svetu i mašta, pomalo sam im tajanstven.
5) Da li smatrate da ste više ekstrovert ili introvert (mogu i detalji ako je u zavisnosti od situacije)
Ekstrovert većinski mada hvatam sebe kako često želim da se izolujem od ljudi u poslednje vreme..
6) Koliko često stičete nove prijatelje?
Zavisi koliko sam fizički aktivan, ako ležim kao koala na trosedu (kao u poslednje vreme) onda ne stičem.
7) Za koliko prijatelja možete reći da su vam najbolji prijatelji (definicija: tu su za vas kad zagusti)
Na prstima jedne ruke, dva druga i tri drugarice (s tim što tu postoje oscilacije ali morao sam sve da ih navedem)
 
Last edited:
Kad smo kod leksikona, evo nekom omiljenog, a nekom najantipatičnijeg estradnog para na proslavi Gorkog lista u Hajatu.

eSbrqFK.jpg
 
Došli na slavu da pojedu pogaču sa solju i zaliju orahovaču. 😆
 
Back
Top