Offtopic

Ne znam koja ovlašćenja imaju ti “beli” i da li mogu ograničiti nečiju slobodu kretanja.
 
Meni se svidela ona ideja, ne znam da li je to tacno i da li ce da zazivi. Tipa, da svako domacinstvo placa po 1000 din mesecno i da prevoz bude besplatan. Zna li se nesto o tome?
Mozda je ovo glupo pitanje, ali zaista nisam u toku. 🤭
Inace, slazem se da je ova devojka mogla lepo i dostojanstveno da plati kaznu ili primi kaznu, pa plati kasnije, ali takodje smatram, da niko nema pravo nikoga da vucara po ulici. I ko su uopste ovi “beli”?
 
Ma ne, otkud to, prvi put čujem za tu ideju. Niti bi se tako skupilo dovoljno novca, niti se može primorati neko domaćinstvo da plaća javni prevoz, ako ga ne koristi.
 
Citao sam neki clanak davno u nekim novinama, zato i nisam bio siguran da je to tacno i da ce ikada da zazivi.

Beli su komunalci, od skora su počeli da budu kontrolori za GSP
Svakako sramotno ponasanje i jedne i druge strane.
 
Tako sam ja u Beču u prevozu popio kaznu od 100 evra ako se dobro sećam. Uopšte nemaju milosti ni prema kome niti imaju vremena da slušaju izgovore. Čak su kaznili i osobu koja je imala kartu, ali je nije otkucala u prevozu, za njih je to značilo kao da nemaš kartu.

Baš zato i imaju savršen javni prevoz, čist, tačan, pouzdan itd. Jeste da kod nas nije sve tako sjajno, ali upravo zbog tolikog švercovanja prevoz jeste ovakav kakav jeste.
 
Beograd je verovatno jedina prestonica na svetu sa ovolikim brojem švercera.
Zagreb je možda tu negdje isto 😆

I još su sad donijeli odredbu da od 1.6. ove godine sve osobe starije od 65 godina imaju besplatan javni prijevoz. 😅
 
Tako sam ja u Beču u prevozu popio kaznu od 100 evra ako se dobro sećam. Uopšte nemaju milosti ni prema kome niti imaju vremena da slušaju izgovore. Čak su kaznili i osobu koja je imala kartu, ali je nije otkucala u prevozu, za njih je to značilo kao da nemaš kartu.

Baš zato i imaju savršen javni prevoz, čist, tačan, pouzdan itd. Jeste da kod nas nije sve tako sjajno, ali upravo zbog tolikog švercovanja prevoz jeste ovakav kakav jeste.
Haha, ja sam u Becu, za malo izbegao kaznu 😅
Problem je bio sto nisam uopste znao gde se kupuje karta (odnosno istekla mi je bila, nesto tako), moja rodjaka, koja tamo zivi, ma ne brini idemo samo par stanica. Kada sam ih video, ne znam ni sam kako sam izleteo napolje, a ova lujka izasla i umire od smeha 😅
 
I još su sad donijeli odredbu da od 1.6. ove godine sve osobe starije od 65 godina imaju besplatan javni prijevoz. 😅
Kod nas je tako od prošle godine. Ne plaćaju prevoz stariji od 65 godina, učesnici osnovnih i srednjih škola do 19 godina i noćni prevoz je besplatan za sve.
 
Ova je važila za kvalitetnog takmičara u ZG, stalno je bila u narodnim nošnjama, kakvu je sad ovo bljuvotinu snimila.

Kao klinka sam se udala
mladost moju u ruke mu dala,
rodila mu i ćerku i sina,
i služila kao veš mašina.

Duša mi se raspada od plača
kraj šporeta i usisivača
sada čujem neke klinke ganja
dosta mi je više ovog s*anja.

Njemu samo sluškinja treba
od sad više od toga nema 'leba
prestaka san da pijem Bensedin
i rešila da raskrstim s njim.

Dugo mi je trebalo da shvatim
muke ove sada ću da skratim
ti si samo jedna muška svinja,
ne treba mi tvoja mislostinja.


🤡

 
Šteta što pesma nije ranije izašla - potukli bismo se ko bi je pre poslao na Leov FSC. 😌 "Infarkt duše" - kakva stilska figura.
 
Dovela lujku da skrene interesovanje medija za razvod. A i da ne bude najlošije odevena osoba na sceni. Taktički mudro igra Dragana
 
Back
Top