Offtopic

Hoćete li Mariju Serdar na PZE?
2015. je pobedila u Pinkovim zvezdicama, a u sredu nastupa na Saboru narodne muzike na večeri nove starogradske pesme i romanse. Takmiči se sa pesmom "Tamburice moja mila" koju je komponovala Mari Mari.

Sada je i vidno doterala liniju.

puMLkz6.jpeg
 
Videh to, navala na parfimeriju. Čudi me da su ih i pustili u tolikom broju da uđu, ko toliku masu da iskontroliše.
 
Hoćete li Mariju Serdar na PZE?
2015. je pobedila u Pinkovim zvezdicama, a u sredu nastupa na Saboru narodne muzike na večeri nove starogradske pesme i romanse. Takmiči se sa pesmom "Tamburice moja mila" koju je komponovala Mari Mari.

Sada je i vidno doterala liniju.

puMLkz6.jpeg
Nikada ne zaboravim ovaj najež, pretalentovana je 😍
 
Ali koliko je njoj dobro u svojoj izlapelosti, svaki put me iznova fascinira. 😂
 
Muž mu radi pri Savetu Evrope (ne kao član naše delegacije), tako da je venčanje verovatno bilo u Francuskoj.
 
Ja ne verujem kakve proseke uvaljuju ovom dečku...

 
Danas se navršava 38 godina od nesreće u Černobilju. Ukoliko nekoga zanima, na yt su ponovo pojavio odličan dokumentarac sa mnoštvom autentičnih snimaka i intervjuima onih koji su učestvovali u saniranju posledica. Naravno, preporuke važe i za noviju HBO seriju, odlična je.


Cela stvar je sama po sebi užasno jeziva, a naročito u svetlu aktuelnog rusko-ukrajinskog raketiranja oko Zaporožje, još jedne ukrajinske nuklearke, inače najveće u Evropi.

Posledice Černobilja osetili smo i mi, jer je deo čestica padavinama stigao i do SFRJ, doduše ne u prvom naletu kada je vetar sve nosio severnije od mesta eksplozije. Inače, ostaci radio nukleida oslobođenih nakon nesreće mogu da se u tragovima pronađu u mulju nekih naših reka.
 
Sramota je što mi to nismo rešili tj. što je neko odjednom odlučio da se stopira donošenje istog. Ništa u vezi sa tim nije moglo da se radi a da ON nije aminovao, a onda kada se ljudi napisali predlog zakona rekao je kako mu ne pada na pamet da potpiše zakon koji je bio spreman za parlament. I to sve dok smo imali gej premijerku statistkinju.

Sramotno.
 
Naišao sam na album starih mapa Novog Sada na FB-u:

https://www.facebook.com/share/zhwTH3ub7kXc7RHv/

Prezanimljivo mi je da gledam kako se grad razvijao od maltene uličice do ovoga što je sad. Stranica je puna starih mapa i slika sa dosta informativnim opisima.

Na ovoj konkretno slici mi pažnju izdvaja ostrvo koje je postojalo na Dunavu pored tvrđave. Deo reke prema tvrđavi je zatrpan radi izgradnje Žeželjevog mosta a danas je od toga ostao samo rukavac na kom sam često bio jer mi prijatelji imaju vikendicu tamo. Neverovatno.
 
Back
Top