OGAE glasanje 2024

Ја да сам гласао послије резултата ОГ*Е Хрватска Лазања би добио 0!!!

шала наравно

Из тренутног топ 10, 6 земаља сам дао поене, 3 из средине и 1 од нулетина
 
Moj top je manje vise isti, ali od 5 bodova, pa nanize bi moglo dosta toga da se menja 🤭
Ali zato ce mi se bar glasovi na forumskom glasanju dosta razlikovati od onih na OGAE 🤣
 
Kako je Moldavija 2022 prošla na OGAE, verujem sa 0 ili 5-10 poena? 😁
 
Moja 12ica ima da pukne ali nema veze, prošle godine to bila Jermenija pa je zgrnula 1 poen ako se ne varam.
 
Ja imam utisak da su ovi OGAE klubovi neki klonovi, svi se uhvate za nekih 10ak pesama i samo se te zemlje vrte prilkom dodele bodova.
 
Znači danas saznajemo da smo Hrvatskoj dali 12p. :D
 
Prognoziram, Hrvatska 12, Italija 10, Slovenija 8 od srpskog ogae. Nadam se i nekim poenima za Grčku
 
Uhh dobro je da danas mi glasamo, a to je dobro iz 2 razloga, prvi je jer necemo dobiti opet po hiljaditi put NULU od nekoga, a drugi jer ce se posle jednog dana Hrvatska posle srpskog glasanja vratiti na prvo mesto.
Jos ako spustimo malo Italiju koja je glavna pretnja i ako se odlepi na makar 5 poena razlike Hrvatska onda toop...
 
Ko vam je uopste rekao da ce danas izbaciti nase glasove? 🤣
Do juce je bilo glasanje, ali to ne znaci da ce odmah danas da objave.
 
Pa ne mislim da je komplikovano, ali verovatno imaju plan kada ce da posalju, pretpostavljam pred vikend 😉
A nesto ni ne verujem da se ikome zuri sa tim, kao nama ovde 🤣
 
Ne znam ni ja otkud ta info, svakako me zanima kako smo glasali, ali ne u toj meri da iščekujem.
 
Naši glasovi će verovatno sutra biti objavljeni.

Glasovi OGAE Azerbejdžan i OGAE Češka

FB_IMG_1713360945431.jpg

FB_IMG_1713360948598.jpg
 
Ahaha bukvalno, kakav crni bojkot Izraela, ja jedino ovdje vidim bojkot Srbije... 😂 Izrael ne da je potcijenjen zbog krvavih ratnih ruku nego je i precijenjen kod fanova a tako će biti i na samom takmičenju vjerovatno, jevrejska populacija širom Evrope će ih dovesti do sigurnih top 10 ali isto tako i žiri pogotovo antimuslimanskih zemalja ima da ih natrpa bodovima, ne brinem se ja za njih uopšte, realno da nisu trenutno u žiži javnosti niko ne bi uopšte obraćao pažnju na onu pjesmu koja je po nebitnoći na levelu Poljske.

Svi znamo da se i na ovom glasanju gledaju prvenstveno kladionice i da se po njima boduje a da nekih odstupanja i nema, tragikomično je da se Srbija sa onakvim paketom nalazi u ovoj družini od 14 pjesama (od kojih je većina škart) bez ijednog poena ali dobrim dijelom smo i sami krivi za to pošto promocija od strane RTS-a i uplaćivanja na kladže skoro da ne postoje no o tome nešto više u srpskoj temi.
 
Nepopularno mišljenje, ali ovogodišnja pesma Izraela je meni koji obično nikada ne voli Izrael na Evroviziji(posebno mi je užasna i grozna bila kokica Netta sa pesmom "Igračka") je meni jedna od najboljih pesama koje je Izrael slao do sada na Evroviziju, ništa to nije spektakularno, ali sasvim solidna stvar i zaslužuje top 10 makar ove godine čak možda ima šanse i za top 5 bez sve šale...
 
Ahaha bukvalno, kakav crni bojkot Izraela, ja jedino ovdje vidim bojkot Srbije... 😂 Izrael ne da je potcijenjen zbog krvavih ratnih ruku nego je i precijenjen kod fanova a tako će biti i na samom takmičenju vjerovatno, jevrejska populacija širom Evrope će ih dovesti do sigurnih top 10 ali isto tako i žiri pogotovo antimuslimanskih zemalja ima da ih natrpa bodovima, ne brinem se ja za njih uopšte, realno da nisu trenutno u žiži javnosti niko ne bi uopšte obraćao pažnju na onu pjesmu koja je po nebitnoći na levelu Poljske.

Svi znamo da se i na ovom glasanju gledaju prvenstveno kladionice i da se po njima boduje a da nekih odstupanja i nema, tragikomično je da se Srbija sa onakvim paketom nalazi u ovoj družini od 14 pjesama (od kojih je većina škart) bez ijednog poena ali dobrim dijelom smo i sami krivi za to pošto promocija od strane RTS-a i uplaćivanja na kladže skoro da ne postoje no o tome nešto više u srpskoj temi.
Delimično se slažem... iako naše pesme u poslednjih par godina možda i nisu tu samo da popune mesto i doprinesu većem broju učesnika, RTS kao nacionalna televizija jeste... jednostavno ti treba i malo ,,not fair" igre u današnjem svetu globalizma i kapitalizma u gotovo svakoj sferi, pa čak i u show biznisu, kako bi uspeo... Jednostavno važi ono pravilo da cilj ne bira sredstvo!
 
Last edited:
Back
Top