OGAE glasanje 2024

Austrija od mene ne bi dobila bodove da sam glasao posle koncerta u Amsterdamu, isto tako Češka i Luksemburg tu bi verovatno upali Grčka, Jermenija i Grzuzija, al dobro.
 
Znači zbog tebe Marina nije dobila osmicu Miki ne obraćaj mi se!!!
 
Basic glasovi, ali očekivano OGAE je ipak samo OGAE... OGAE Croatia neka vidi i nek se stidi... Video sam da smo kod Portugala bili na 13. mestu, a oni ovde jako nisko! Ako ništa barem ovi bliskoistočni nisu dobili poene...
 
Gledam glasanje našeg ogae foruma i shvatam da polovina ili cak vise ovih pesama mi nije ni u top 10, bukvalno pesma koja dobila 10 poena od nas recimo mi nije ni u top 13 recimo mozda ni top 15.
 
Gde gledaš glasove foruma? Sutra uveče rezultati...
 
Greška, mislio sam na ogae klub ove rezultate naše koji su danas izašli.
 
Pa ok su nam glasovi, čudno mi je je Švica ispušila za bodove. Iznenađenje mi je Kaleen u top 3, to nisam očekivao. Ali ova nula za Australiju me raznosi. :ROFLMAO:
 
Opet se ne bih slozio. Glasovi pokazuju stanje medju fanovima i sasvim je normalno da se izdvoji 15ak pesama i vrte u krug. Zapravo to je i najnormalnije jer se najbolji, po nekom osrednjem ukusu i boduju. Kad su glasovi na sve strane, onda nesto ne stima, kao na escu (mislim na politicke poene, komsijske, ugovorene glasove zirija i sl).

Jedino zasto ova anketa ne moze da bude relevantna u potpunosti je jer na escu svi igraju na istom terenu, ispred iste publike, neki predstave po prvi put pesmu uzivo i sa scenografijom, sto neretko nema veze sa onim za sta se sada glasa.
 
Naš Eurojury
U odnosu na OGAE izbacili su Austriju, Litvaniju, Španiju i Ukrajinu, a ubacili UK, Švajcarsku, Češku i Holandiju u top 10.

Untitled.jpg
 
Pisali smo već ko je u žiriju, ali nije na izmet. :D

Super glasovi, drago mi za Češku.
 
Pa i ja sam se navukao da glasam za Cesku u ogae glasanju, ali kada sam cuo onu tragediju na koncertu, hvala ne! 🙄
 
Glasovi OGAE Irska

Re6hZzS.jpeg


Glasovi OGAE Albanija

aZKlZYC.jpeg


Glasovi Evrovizijskog kluba Nemačka

B0xunTK.jpeg


Trenutno stanje

8Hwk8I7.jpeg


Sutra saznajemo pobednika, kada će biti objavljeni glasovi Austrije, Finske i Rumunije.
 
Rumuni će vjerovatno više Italiji dati ali Finska i Austrija Hrvatskoj

Albanci 🤝 Srbi
0 poena Švicarskoj
 
Kada ce konacno rezultati poslednje 3 zemlje obicno oko 15h uglavnom izlaze, tako??
 
Čestitke Hrvatskoj na pobedi, bravoo!

A sada glasamo i navijamo i na ESC!
 
Back
Top