Poslovi

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,755
Points
118
Poslovi.jpg

U ovoj temi ćemo diskutovati o poslu i radnim angažmanima, radnim uslovima, o oglasima i zaposlenju, kao i o porezu i doprinosima za (obavezno) socijalno osiguranje.
 
Nisam cuo dobre stvari o Transcomu, ali je okej posao za neko kratko vreme kao i u vecini kol centara.
 
Nista me ne moze vise iznervirati od toga da se neka glupost desi u petak uvece pre nego sto mi zavrsi smena i sad se moram nervirati ceo vikend dok ne odem u ponedeljak😤😤😤
 
Ja došao na posao, kako mi je rekla juče, naravno nema nikoga. Zovem, kaže ja sam rekla u nedelju, a ne u subotu. Nema sanse da je to rekla. Nema šanse! Dzabe sam se cimao, još rekla nije sigurno ni za sutra jer joj je loše. Vidim da u kanc nije niko ni dolazio jer je sve kako sam ostavio. Znaci mogao sam juče u 12 kući, a ja sam dremao do 4 ne bi li nekako dogurao do 16h pa da odem. Znaci haos!
 
Da nisi bio uspavan pa je nisi čuo šta je rekla? Kakvi su vam to poslovi gde nemate toliko sati šta da radite, a onda se dolazi nedeljom. Mogao si uzeti da proučavaš nešto u vezi sa poslom, ili ako ništa, čitaš Miki Mausa ili Džepnog Paju Patka.

usMKZtC.jpg
 
Iako sam na 'support' funkciji, hvala bogu nemamo poziva na telefon skoro uopšte, ako se desi jedan do dva u mesec dana. Sve radimo preko mejla.

Ali se nekad desi da neki mnogo razmažen klijent želi da ga pozovemo i onda sam ja u ovom fazonu:

https://vm.tiktok.com/ZGJ4NnTu8/

🤣
 
Nista me ne moze vise iznervirati od toga da se neka glupost desi u petak uvece pre nego sto mi zavrsi smena i sad se moram nervirati ceo vikend dok ne odem u ponedeljak😤😤😤
Isti sam takav, tu nema pomoći. Doduše, kod mene to poprima i ekstreme u vidu rada tijekom godišnjeg odmora - već ne znam koliko puta zaredom se desilo da neki važan zadatak koji baš ja trebam odraditi stigne dok sam na godišnjem i onda se desi da pola godišnjeg provedem sekirajući se i odlazeći u ured dok ne riješim to što imam.

Ja sam generalno stvarno zadovoljan svojim poslom osim u tom jednom segmentu - nikad posao ne završava u periodu od 7 do 3, od ponedjeljka do petka.
 
Da nisi bio uspavan pa je nisi čuo šta je rekla? Kakvi su vam to poslovi gde nemate toliko sati šta da radite, a onda se dolazi nedeljom. Mogao si uzeti da proučavaš nešto u vezi sa poslom, ili ako ništa, čitaš Miki Mausa ili Džepnog Paju Patka.

usMKZtC.jpg
Ma kakvi. Problem je što je glavna šefica jako rasejana. Mi je u kancelariji zovemo Haotičarka.
Loša organizacija je glavni problem, evo i zašto. Ona se hvali da ustaje u 4 ujutru i da dolazi u kanc u 5 ujutru i najavljuje powerwork. Meni je radno vreme od 8 ali dolazim u 9. Ona ujutru misli da je puna energije, da je vredna, da će sve postići, najavljuje silne projekte, mi ćemo danas ovo, mi ćemo ono, idemo, powerwork, međutim, kako je starija već oko 11-12 krene da joj se spava. Onda više ne može da izdrži i sve pootkazuje i ode kući. Mi ostali bez nje ne možemo ništa, tako da sedimo i gledamo serije ili zbrišemo sa posla, dremamo i slično. Već je najavila da ide u Ameriku i Filipine u avgustu tako da je neće biti, ja ne znam na šta će to da liči bez nje, kontam da neću ni ići na posao. Inače se bavimo pravnim konsaltingom.
 
Pa nezgodno je ako sve zavisi od jedne osobe. Doduše u malim timovima je dobrim delom tako, ali ne bi trebalo da bude na tom nivou da ne možeš baš ništa bez nje.
 
Ispravio sam ti

Moram zato sto nije nesto u vezi samog posla da je nesto iskrslo itd, nego je TL poceo da mikromenadzira i da napada bez potrebe oko toga koliko vremena sam imao downtime oko dana, a posao je bio 100% odradjen. I to se ni ne desava svaki dan nego se tako juce pogodilo.
 
Vikendom ne mislim o poslu, niti znam čime se bavim uopšte.
 
Ja bio na poslu danas. Dovela je kuče da se igramo i skuvala kafu, pa smo na terasi namestili suncobran i ispijali je, dok je ogovarala klijente. Nismo se dugo zadržali, sat i po, ali sam zahvaljujući tome dobio odobrenje da izlazim ranije predstojeće nedelje :giggle:
 
  • Haha
Reactions: Mrm
Kako i dalje ne uspevam da nađem posao koji bih želeo da radim, još uvek lutam u tim nekim željama, definitivno sam se ubacio u porodičan biznis pa kolko se izdrži. Trenutna motivacija su mi PARE, ubijam u sebi sanjara koji čeka neke tamo idealne poslove dok mi sad u momentu fale PARE. Tako da da, ugovorio sam sa ocem šta mi se radi šta ne, kad hoću slobodno vreme, koliko para očekujem. Veoma dobru platu mi ponudio u pregovorima, ja se šokirao. Znao je da će tako da me navuče na svoju vodenicu.
 
Porodični poslovi su top, iako mladi uglavnom beže od njih. Moj najbolji drug ima s ocem biznis, lik gospodin bukvalno, ima odmor kad poželi. Biznismen!
 
Evo, prvi dan kod ćaleta na poslu prolazi tako da radnici drugi “šuškaju” kolika je meni plata. 😆
Ja kažem da nije određena još uvek da se čeka procena mog učinka i spram toga biće određena.
U suštini meni se posao svodi na prodaju, organizaciju i administraciju, nemam kontakt sa mrtvim telima to je bio moj uslov kao i fleksibilni slobodni dani.
Velika mi je ovo prednost jer radeći ovo neko vreme mogu dosta da zaradim, a trenutno me novac najviše motiviše.
 
Porodični poslovi su top, iako mladi uglavnom beže od njih. Moj najbolji drug ima s ocem biznis, lik gospodin bukvalno, ima odmor kad poželi. Biznismen!
Zavisi od vrste posla. Ako je neka trgovina gde je dobit mala da se jedva pokrije i neka minimalna plata vlasnika, a svi se porodično uključe u biznis, onda to i nije baš dobro, a zauzet si od jutra do sutra. Drugo je ako se ima razvijen biznis i gde ne moraš stalno biti prisutan pa je fleksibilnost moguća.
 
Danas sam na groblju slučajno upoznao ženu koja se bavi etnologijom i organizacijom raznih manifestacija i edukacija tog tipa i ponudila mi da učestvujem u budućim projektima.
Naprosto ne mogu da verujem da kad sam otpisao mogućnost da radim u struci i krenem da dajem sebe u porodični biznis sad se otvaraju neka vrata ka tome.
 
Back
Top