Putovanja

Divnooo @Doctor Who tamo me je otac vodio 2009. godine, iznad prekrasnog Libereca! Divno si me podsetio na to putovanje.. đŸ˜đŸ™Œâ€ïž
 
Sledeće nedelje idem na odmor i nisam uspeo nikakvo inostranstvo da organizujem, pa sam razmiĆĄljao ĆĄta bih mogao da radim tih 7-9 dana i shvatio da ja zapravo nemam pojma ni o okolini u kojoj se nalazim, a samo razmiĆĄljam o nekim inostranstvima. :D Tako da sledeće nedelje Petar upoznaje Vojvodinu. Planiram da posetim Suboticu (ekskurziju iz osnovne ne računam, ne sećam se ničega), Sombor, Zrenjanin, Sremsku Mitrovicu, Sremske Karlovce (hit da joĆĄ uvek nisam, kao ni Petrovaradin 💀) i moooĆŸda u taj mix ubacim VrĆĄac/Kikindu, to je već kraj nedelje, neću toliko daleko da planiram.
 
Jao kako mi se ide u Asissi u Italiji.. 😍
 
Moglo je i u kupovinu, ali nek bude ovdje. Instagram je valjda znao da volim putovati pa mi je stalno iskakao Scratchtrip, stoga sam odlučio naručiti i baơ je fora 😃

IMG_20231010_111004.jpg
Kul mi je ơto je iza i mali plan grada sa označenim znamenitostima koje treba ostrugati 😁 ima baơ dosta gradova, manje-viơe sve bitno u Europi je obuhvaćeno. Bio je neki popust pa sam uzeo dva, za simpy i za sebe.

IMG_20231010_111027.jpg
IMG_20231010_111049.jpg
IMG_20231010_111112.jpg
 
Ako voliơ da ơetaơ, preporučujem Ơetnju mira (Marcia della Pace) od Peruđe do Asizija, obično u maju:
https://www.perugiassisi.org/

Ovo je fenomenalno...

Ići ću u Asizi sigurno...oboĆŸavm :love: gledam letove već neko vreme, ima povoljno preko Tirane, jer za Peruđu lete čak dve kompanije iz Tirane, ali su loĆĄe konekcije...
MoĆŸe sve to i kolima, ali me baĆĄ mrzi da se klackam, kad za slične pare moĆŸe avio....
 
  • Like
Reactions: Mrm
A zamisli iz Tirane za Peruđu 25 EUR pravac, Albwings kompanija, moĆŸe da se nađe, često, a Wizzair iz Tirane za oko 30 eur pravac..Air Serbia ima 2 puta dnevno iz Bg za Tiranu, oko 8000 rsd pravac, nije ni to straĆĄno, ali konekcije su loĆĄe i pored dva leta dnevno iz Bg... 😼
Sa Rimom i vozom je super, oboĆŸavam voz.. Ali sam se od Torina do Milana kad sam bio na ESC u Torinu vozio groznim vozom, krĆĄablom nekom, i to stajao jedan deo, ali neplanski sam se vozio vozom, jer sam zakasnio na let iz Torina.. đŸ€­đŸ€Ł Pakao.. Kad se setim..jedva sam se nekako prebacio u Bergamo, jer je bio ogroman ĆĄtrajk ĆŸeleznica u Italiji, pa dalje od Milana nije moglo sledećim vozom, znaĆĄ već kako je to u Italiji kad krene sa ĆĄtrajkom.. Ryan Air za BudimpeĆĄtu odatle, ali je on kasnio satima, to je bio pakao, na kraju su poslali Malta Air i leteo je preko Malte za BudimpeĆĄtu, mislio sam majke mi da nikad neću stići đŸ€ŁđŸ€Ł ne pa to je za nauk, NIKAD ne kasniti na let!!
 
DOBRODOƠLI NA 6. LEKSIKON O PUTOVANJIMA 🧳

1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?
2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada? 🌍
3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?
4. Koja zemlja vas je oduơevila a koja razočarala? (nije ispunila vaơa očekivanja)
5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?
6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadrĆŸajem i treba je posetiti?
7. Top 5 zemalja na vaĆĄoj listi ĆŸelja (koje zemlje ĆŸelite da posetite)
8. Zemlja (mesto) iz vaĆĄih snova, o kojoj ste maĆĄtali oduvek..?
9. VaĆĄe najbolje i najgore putovanje?
10. Sa kojeg putovanja nosite najlepĆĄe uspomene?
11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.
12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (moĆŸete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)
13. Sa kojim forumaĆĄem biste otputovali i gde? đŸ«‚


p.s. @Marko nadam se da je sada duĆŸina okej 😂 usvajam kritike!
 
  • Like
Reactions: Mrm
@Mrm Sigurno si uhvatio neki regionalni voz đŸ€Šâ€â™€ïž

Sledeći put gledaj ako moĆŸeĆĄ ili neku od freccia (njihove brze pruge) ili barem Intercity...

Kad se setim..jedva sam se nekako prebacio u Bergamo, jer je bio ogroman ĆĄtrajk ĆŸeleznica u Italiji, pa dalje od Milana nije moglo sledećim vozom, znaĆĄ već kako je to u Italiji kad krene sa ĆĄtrajkom..
Ako ti se nekad ponovo desi, mi iz Milana do aerodroma Bergamo obično idemo autobusom sa Milano Centrale. Ima nekoliko kompanija koje voze odatle...
Pre kovida je s jednom od njih karta bila samo 5 evra. Sada toga viĆĄe nema, ali barem kad god da dodeĆĄ uvek ima neki bus do aerodroma...
 
Pa ajde da odgovorimo...

1. Kada ste prvi put otputovali u drugu zemlju ili grad?

Sa neĆĄto manje od godinu dana, u Zadar (Hrvatska, tada Jugoslavija)

2. Koliko zemalja ste ukupno posetili do sada?

33, nisam računao Maltu jer je glupo da računam samo presedanje na aerodromu

3. Zemlja ili grad u koji biste se ponovo vratili i suprotno?

Ima puno i zemalja i gradova u koje bi se vratio da istraĆŸim joĆĄ svakako, evo na primer u Ukrajini sam bio u Kijevu samo, Poljsku u Krakovu i Wroclavu samo, jako bih voleo da vidim druga mesta tamo, posebno istorijska o kojima sam čitao dosta, manja, ruralna, dosta toga, a grad u koji bih se svakako vratio, prvo Brisel jer sam ga kratko posetio, sluĆŸbeno i niĆĄta nisam stigao da vidim skoro, to bi stvarno trebalo, zatim uvek Madrid, London, moĆŸe i Berlin, Kijev, od manjih JaĆĄi eto, jao ima ih dostaa! Jao Istanbul moj da ❀ uh ne vredi...ovde ima dosta odgovora :D

4. Koja zemlja vas je oduơevila a koja razočarala? (nije ispunila vaơa očekivanja)

Posebno me oduĆĄevila Albanija, zbog raznolikosti svega, i prirode i kulture, etnosa, zatim Singapur zbog da kaĆŸemo svojevrsnog "putovanja u budućnost". razočarala me nije nijedna zemlja kao zemlja, ali od gradova mogu da kaĆŸem da nekako ne volim Veneciju i delimično Amsterdam.

5. Zemlja koja je popularno turističko mesto a vi je nikada ne biste posetili?

Pa ne mogu da kaĆŸem ni za jednu da isključivo ne bih, ali eto Ujedinjeni Arapski Emirati mi nisu neĆĄto toliko zanimljivi na prvu

6. Zemlja koja nije "popularna" a bogata je raznim sadrĆŸajem i treba je posetiti?

Pa ne znam da li već pominjane Ukrajina i Albanija spadaju tu, ali od onih koji sam bio eto te dve neka budu... evo stavio bih i Bosnu i Herecgovinu bogami

7. Top 5 zemalja na vaĆĄoj listi ĆŸelja (koje zemlje ĆŸelite da posetite)

Uh, ovoga baĆĄ ima :D ajde da napravimo po kontinetima onda:

1. Evropa - Portugal neka bude no1
2. Afrika - Maroko me baơ privlači, a od malo nerealnijih Burkina Faso
3. Amerike - Argentina
4 Azija - kultura i istorija Irana mi deluju baơ privlačno

8. Zemlja (mesto) iz vaĆĄih snova, o kojoj ste maĆĄtali oduvek..?

hehe i ovo je onako promenljivo, ima nekih čudnih razloga, ima nekih manje čudnih, evo neka bude San Mrmino đŸ€đŸ’™

9. VaĆĄe najbolje i najgore putovanje?

Ima različitih kateogirija putvanja ovde, na primer jedno od najboljih je turneja sa flkorom u Francuskoj, zbog druĆŸenja, zbog nekih ljudi koje sam upoznao tamo, onda putovanje u Madrid, pa putovanje kod prijatelja u Singapur odakle smo posetili deo Malezije i Indonezije, pa mnoĆĄtvo manjih simpatičnih putovanja iz različitih razloga, e da ESC u Liverpulu + London je isto super, najgore putovanje je u Rumuniju kad su nam se pokvaria kola pa smo na pola morali da se vratimo, kad sam iĆĄao samo zbog sahrane u Ć vedsku, pa neka sluĆŸbena putovanja u Srbiji i okruĆŸenju koja mi nisu baĆĄ prijala, tako otprilike...

10. Sa kojeg putovanja nosite najlepĆĄe uspomene?

Pa eto pomenuta turneja u Francusku, Nova godina u Kijevu....

Edit: e da sad kad sam bio na svetskom atletskom u BudimpeĆĄti, pa sa folklorom 20 dana u Atini na Olimpijadi 2004. godine, jooj to je bilo vrh! ❀

11. Ispričajte neke anegdote sa putovanja koje su vredne pomena.

Joooj liberta, ovo bih morao dosta da se prisećam, gde nađe ovo, ahaha, evo napsiao sam gore kako je izgledao put kad sam zakasno u Torinu na avion...

12. Najjeftinije i najskuplje putovanje na kojem ste bili? (moĆŸete preporučiti agenciju, avio kompaniju i savet kako jeftinije putovati)


Najobičnije putovanje u Krakov za doček Nove godine busom, sa Aqua travel je bilo tako cute, cosy, a koĆĄtalo je baĆĄ, baĆĄ malo, iĆĄao bih opet, super su, oni su prvi počei na naĆĄem trĆŸiĆĄtu Krakov i Poljsku da rade, vodič je bila super i to je doprinelo..
NajviĆĄe sam para mislim potroĆĄio ukupno kad sam iĆĄao u Singapur...

13. Sa kojim forumaĆĄem biste otputovali i gde?

Awwwwww, so cute.... 💕:D pa evo sa tobom, @Marko i @Bebi bih vrv iơao negde, nemam pojma gde, gde se dogovorimo, hahaha
sa @dodo na Sanremo festival OBAVEZNO! :LOL::giggle: sa @Labi i @kvazimodo u Rigu i Samantin rodni Tukums 💝 :D

nadam se @libertà da si iole zadovoljan...👋
 
Last edited:
@Mrm Sigurno si uhvatio neki regionalni voz đŸ€Šâ€â™€ïž

Sledeći put gledaj ako moĆŸeĆĄ ili neku od freccia (njihove brze pruge) ili barem Intercity...


Ako ti se nekad ponovo desi, mi iz Milana do aerodroma Bergamo obično idemo autobusom sa Milano Centrale. Ima nekoliko kompanija koje voze odatle...
Pre kovida je s jednom od njih karta bila samo 5 evra. Sada toga viĆĄe nema, ali barem kad god da dodeĆĄ uvek ima neki bus do aerodroma...
Pa tim busom sam i iơao, jednim od njih, ali znaơ ti ơta je to bilo, poơto su svi vozovi bili otkazani, jedva se dokopah busa tog, to su redovi bili, dan posle ESC finala joơ...mislio sam da ću i na taj let zakasniti... :LOL:

A voz nsiam mogao da birasm takođe, dan posle ESC finala, svi napuĆĄtaju Torino, guĆŸva, ja zakasnio na let, sad moram da se prebacim do Bergama kako znam i umem, daj prvo ĆĄto ima..
 
PoĆŸuri @dodo sa vađenjem pasoĆĄa tog, a poveơćemo i Sidu, ne brini! â€ïžđŸ™Œ
 
Back
Top