Serije

Jedva čekam da vidim kako su sredili drugi deo šeste sezone.

Elizabeth Debicki je genijalna kao Dijana. Sve kraljice su mi bile odlične, iako sam sa Oliviom imao malih problema da je doživim kako treba, nešto mi je smetalo u izrazu lica, a inače je obožavam. Vanessa Kirby i H. B. Carter fantastične.

Moraću pred početak da pogledam sve sezone u cugu, baš sam voleo onu prvu postavu.

Btw, muzika mi je sjajna i često puštam OST, ali ova scena uz Richterovu verziju Vivaldija mi je među omiljenim.

 
Ja vagam kad da počnem da gledam sve ponovo da uklopim sa izlaskom poslednjeg dela seste sezone lol
 
Zavisi od tempa, ipak je to 50 epizoda, znači kraj okt/početak novembra ako se ide redovno. Bojim se da se ne predoziram kad pogledam sve prethodne 😅
 
Jedva čekam da vidim kako su sredili drugi deo šeste sezone.

Elizabeth Debicki je genijalna kao Dijana. Sve kraljice su mi bile odlične, iako sam sa Oliviom imao malih problema da je doživim kako treba, nešto mi je smetalo u izrazu lica, a inače je obožavam. Vanessa Kirby i H. B. Carter fantastične.

Moraću pred početak da pogledam sve sezone u cugu, baš sam voleo onu prvu postavu.

Btw, muzika mi je sjajna i često puštam OST, ali ova scena uz Richterovu verziju Vivaldija mi je među omiljenim.

Meni je zapravo Olivia bila jako ubedljiva, kad sam se navikao, nešto u glasu mi je jako leglo kao ona.

Ovo će biti najkontroverznija sezona i nadam se da neće ništa izbegavati, nego baš prikazati srž svega što se dešavalo. Iznenadilo mi je da izlazi ovako brzo sa obzirom na ovaj štrajk koji je bio...
 
Meni je Olivija bila bolja u četvrtoj sezoni. Valjda sam čitavu treću potrošio navikavajući se na nju. Verovatno će isto biti i sa Imledom. Pogotovo što je Olivija fokus četvrte sezone morala da deli sa Dajanom i Tačerkom. Druga polovina poslednje sezone će biti posvećena samo Elizabeti.

Mada doduše imaju prostora da Kejt i Vilijam uzmu primat lol
 
I meni je trebalo vremena da se naviknem na Oliviu, a nekako mi ona i Tobias nisu legli kao par.

Ne znam kakav su odabir sada napravili, jer, realno od te 1997. pa do današnjeg perioda se štošta izdešavalo, pitanje je koliko će gurati prst u oko sa tim škakljivim detaljima, mada zapravo već jesu ovom petom sezonom.
 
Ide sezona sigurno do 2005. godine kada su venčlani Čarls i Kamila.
 
Dobro veče radni i neradni narode (ja spadam u drugu grupu) i dobrodošli u 7. leksikon posvećen serijama. Vidim da lepo reagujete i da se reakcije nastavljaju danima, pa sam odlučio da postavim i ovde. Hajde da malo skrenemo pažnju na neke lepše teme, a ujedno mi je ovaj leksikon super jer želim predloge za gledanje, a od zimus ništa gledao nisam osim Survivora. Kreće sezona ćebeta i hladnog vremena, pa želim da čujem vaše predloge kroz ovaj leksikon :)

1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?
3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
7. Omiljeni žanr?
8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
10. Vaša lična preporuka meni? (Po vašem mišljenju, šta mislite koja serija bi mi se najviše dopala a da je u žanru misterije, drame i trilera?) - moji omiljeni žanrovi.
 
1. Game of Thrones
2. Ne mogu da redjam ali tu spadaju Succession, GoT, Black Sails, Breaking Bad, The Crown,..
3. Pa mozda 50? Nemam pojma
4. Pa nikad me nije razocarala nijedna jer obično prekinem posle par epizoda ako mi se ne svidja. Mozda The Sopranos koju sam se terao da gledam sve do četvrte sezone da shvatim reputaciju i nisam uspeo
5. Definitivno Black Sails
6. Sve sto izbacuje Disney Plus
7. Nemam
8. Hteo bih da pogledam Sex i Grad nekad. Nisam gledao ni epizode
9. HBO MAX I Netflix haha. Original je original
10. Nesam školovala
 
1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
The Office, američka verzija.

2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?
Nebitan redoslijed:
The Office
Fleabag
It's Always Sunny in Philadelphia
Lost
Six Feet Under
Breaking Bad
Black Mirror
Inside No. 9
Stranger Things
Dark

3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
Zadnjih 10-15 godina aktivno pratim serije, skupilo se sigurno dvjestotinjak (od onih koje imaju preko 100 epizoda pa do mini-serija). Imam negdje i točan broj, ali sad mi nije pri ruci.

4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
Razočarala me recimo True Detective - 1. sezona savršenstvo, ostale dosta ispod te razine.
Oduševila me The Leftovers jer nikako nisam očekivala ono što sam na kraju dobila.

5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
Definitivno Halt and Catch Fire; zbog kratkog sadržaja mnogi ju zaobilaze, ali serija je pravi dragulj.

6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
Od onih koje gledam (ili sam pogledala) jedino mi Euphoria pada na pamet. Ne mislim da ne zaslužuje pažnju, ali nije mi baš toliko dobra koliko sam čitala neke hvalospjeve.

7. Omiljeni žanr?
Najviše gledam drame, volim i krimi/misterij/triler, uz to humoristične, horor i fantasy...

8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
Kod mene je sa serijama isto kao i s knjigama - nema šanse da stignem pogledati sve što želim. 😅
U planu su mi nešto starije: Mad Men, Treme, The Killing (danski original) i Justified. Od novijih The Fall of the House of Usher da vidim što su uradili pričom E. A. Poea.

9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
Kod mene još uvijek stara škola: torrent. :D 'Ajd, tu je sad i Netflix, ali nije mi to dovoljno.

10. Vaša lična preporuka meni? (Po vašem mišljenju, šta mislite koja serija bi mi se najviše dopala a da je u žanru misterije, drame i trilera?) - moji omiljeni žanrovi.
Evo jedna koja obuhvaća sva tri žanra: The Crowded Room. Slučajno sam naletjela na nju (glume Tom Holland, Amanda Seyfried, Emmy Rossum), mislila sam da će se zbog poznatih glumaca više pričati o njoj, ali nekako je prošla ispod radara. Meni je bila odlična!
 
1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?
3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
7. Omiljeni žanr?
8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
10. Vaša lična preporuka meni? (Po vašem mišljenju, šta mislite koja serija bi mi se najviše dopala a da je u žanru misterije, drame i trilera?) - moji omiljeni žanrovi.
Dobro veče 😅
1. The big bang theory
2. TBBT, Game of thrones, Chernobyl, Dark, Allo allo, Crni Gruja, LJNP, The queen's gambit, What we do in the shadows, Stranger things...tih 10 mi prvo pada na pamet
3. Nemam pojma
4. Razočarale se me poslednje 2 sezone GoT-a, Snowpiercer su mi odlične prve 2 sezone, ali 3. sam samo odgledao prvu epizodu i nekako nemam želju za dalje
5. Kad lišće pada 😭😅
6. Bez da glumim finoću ali mislim da svako ima neku svoju publiku.. lično meni Tračara i Sex i grad nikada nisu privlačile da gledam a bile su jako popularne i na nekoliko tv kanala
7. Sve je uključeno
8. The Crown
9. /
10. Ja preporukama ne verujem. Opet šta se nekome svidi - možda meni ne bi. Ali ajde Dark - jako teška i traži da se baš udubiš u radnju (mada tu je uključen i sf)
11. evo i ja nešto da dodam: Serija koja ima potencijal ali je upropašćena: Nečista krv - baš mi se dopala ideja o seriji, o svim većim delima Bore Stankovića, ali nije realizovano na pravi način (gluma, dijalekt i izgovor, golotinja bez nekog smisla,..)
 
1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
Game Of Thrones, jebiga, basic sam.

2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?.
Pa ne znam sad kako bih rangirao ali evo neke koje mi odmah padaju na pamet, nasumično: GoT, American Horror Story, The 100, Euphoria, The Walking Dead, Under The Dome, Vikings, Salem, Black Mirror, The Handmaid's Tale, Stranger Things, Raised By Wolves. I više od 10 xD

3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
Previše.

4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
Možda Shadow and Bone, serijal koji sam pročitao i onda mi se live adaptacija uopšte nije svidela xD

5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
Raised By Wolves, odlična serija, a otkazana je nakon 2. sezone.

6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
Riverdale 1/1

7. Omiljeni žanr?
Sci Fi, Thriller, Horror, Fantasy, Crime, Mistery, pa i komedije možda.

8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
Nemam, ako nađem nešto da me zainteresuje pogledam.

9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
Pa, ako tražiš piratske sajtove onda myflixerz.to ili fmovies.to

10. Vaša lična preporuka meni? (Po vašem mišljenju, šta mislite koja serija bi mi se najviše dopala a da je u žanru misterije, drame i trilera?) - moji omiljeni žanrovi.
Scream Queens obavezno
 
Jel prati neko Korejske serije? Meni su super i imaju uvijek odličnu priču. 😁
 
Ja jedino što sam Squid Game gledao, ništa više 🥲
Taman pišem da se nadovežem na seriju koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija.. i meni je odlična, ali baš toliko da ceo svet poludi za njom mi je nerealno
 
Je SG je dobra serija, ali Koreja ima hrpetinu serija koje su puno bolje.

The Glory, Sweet Home, The Uncanny Counter,
 
@libertà Odlična ideja za leksikon! Definitivno ću krenuti da ih popunjavam 😍

1. Koja vam je omiljena serija svih vremena?
Težak izbor, ali Buffy the Vampire Slayer. Mislim da ljudi ne shvataju koliko je ova serija kvalitetna i uticajna i koliko je trajno promenila čitav format u kojem se serije prave…Ako nekog zanima, Bafi je prva serija koja je usvojila serijski format sezona umesto klasičnog epizodičnog, te je imala kontinuiranu i povezanu radnju kroz celu sezonu. Takođe je neverovatno ispred svog vremena, ali bih morao da napišem čitav esej o tome.

2. Top 10 najboljih serija koje ste odgledali?
Ne mogu nikako da izdvojim samo 10 niti da ih rangiram, pa bih pored Bafi izdvojio i Dekalog (verovatno najkvalitetnija serija koju sam gledao), Twin Peaks, Breaking Bad, Sex Education, Skins (britanska verzija), Dark, Bojack Horseman, Fleabag , Scenes from a Marriage, Queer as Folk (američka verzija), Stranger Things, Death Note, The Haunting of Hill House, Lost, Neon Genesis Evangelion, The Night Of i druge.

3. Koliko serija ste okvirno pogledali do ovog trenutka?
Odgledam u proseku jednu seriju mesečno (mada mi za pojedine serije treba više od mesec dana da ih završim) tako da oko 10-ak godišnje, dakle oko 100-ak u poslednjih 10 godina. Nisam ljubitelj bindžovanja i vrlo retko pogledam više od 2-3 epizode neke serije za veče. Volim da uživam u seriji, da gledam analize i retrospektive, da čitam diskusije i nekako se mariniram u seriji, jer mi tako najbolje zaživi i opstane u svesti. Zbog toga se godinama kasnije detaljno sećam radnje i imena likova.

4. Serija koja vas je razočarala, i serija koja vas je oduševila?
Retko koja serija me razočara, jer sam iskorenio mazohističke tendencije da ne prestajem da gledam serije koje mi se aktivno ne dopadaju. Više me razočara kraj neke serije nego sama serija u celini. A oduševile su me sve serije koje sam naveo u drugom odgovoru!

5. Serija koja je potcenjena a zaslužuje više pažnje?
Od serija koje sam naveo - Scenes from a Marriage i The Night Of. Potcenjene su u smislu da ih nije puno ljudi gledalo, ali su obe (opravdano) kritički izvanredno ocenjene.

6. Serija koja je precenjena i ne zaslužuje pažnju koju dobija?
Teško pitanje, pošto umem da odvojim moja lična osećanja o nekoj seriji od objektivnog sagledavanja. Mislim da velika većina serija sa dobrom reputacijom opravdano ima tu reputaciju i čak i ako mi se lično ne dopadne neka serija, mogu da razumem zašto je kvalitetna i zašto se drugima svidela, te mi to svakako popravi sveukupni utisak. Elem, izdvojio bih Charmed, za koju mislim da je objektivno izuzetno loša i nekvalitetna serija, čak i za vreme u koje se emitovala. Takođe, mislim da Sex and the City ima određenih kvalitetnih momenata i elemenata, ali je sveukupno mućkalica.

7. Omiljeni žanr?
Volim sve žanrove. Ne sve podjednako, ali sam otvoren da pogledam nešto novo nezavisno od žanra.

8. Top 5 serija na listi želja za gledanje?
Nemam listu želja za serije. Na nagovor i višemesečne molbe dečka sam prošlog meseca krenuo da gledam Game of Thrones (oduševljen).

9. Preporučite najbolji sajt za gledanje serija.
Streamio.

10. Vaša lična preporuka meni? (Po vašem mišljenju, šta mislite koja serija bi mi se najviše dopala a da je u žanru misterije, drame i trilera?) - moji omiljeni žanrovi.
Generalno izbegavam da preporučujem serije ljudima koje ne poznajem dobro, jer onda ugrožavam sopstvenu reputaciju 😂 Ali ako već voliš kombinaciju misterije, drame j trilera, preporučio bih ti mini-seriju The Night Of. Ima samo 8 epizoda i mene je atmosfera prve epizode potpuno omađijala te sam je posrkao. Pritom je i slojevita i zalazi u srž društva i kulture te nadilazi te okvire isključivo misterije i trilera.
 
Last edited:
Nestvarno koliko ova zena lici na Dajanu. Pitam se kako je njenoj deci, porodici i prijateljima da ovo gledaju.

Slika iz poslednje sezone u veceri kada je poginula

20231016_235753.jpg
 
Back
Top