rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
A mnogi ovde laprdaju sve i svašta jer žive za to da kažu bio sam u pravu. Lepo je kad ti se stvari zasnivaju da se samo to izgovori.
 
Zar nije Olivera ili ko već rekao da organizatori inzistiraju da se vidi pozornica i kako to izgleda? Ili delegacije mogu kako hoće? Srbija iz nekog razloga uvijek ima te kadrove gdje se cijela pozornica vidi, ne znam zašto...
 
Meni je bezveze (mada više krivo) što su nam u jedan od najlepših delova nastupa sa PZE-a stavili tako široke kadrove, razumem da bina mora da se vidi ali mogu to da stave na početku ili možda kad one latice lete pred kraj, šta znam… A sa druge strane, jeste da je samo 30 sekundi kao što neki kažu ali to meni nije “samo” obzirom da nastup traje 3 minuta (a možda i manje) tako da mi je 30 sekundi puno, imajuči u vidu dužinu nastupa, da je 5-10 sekundi to bi bilo malo.
 
Bine su poslednjih godina vece nego sto je to potrebno... Mnogo bolje su mi bile velicine bina nekada kada je ESC bio u Istanbulu, Kijev 1, Helsinki, Beograd itd... Ne znam sto se toliko forsiraju nekakve binetine sa 1000 kvadrata povrsine poda itd kad ionako samo sestoro ljudi moze biti na bini za nastup
 
Jedno pitanje pa ako može odgovor molim. 🙏Ko je zadužen za kadriranje i režiju iz srpskog tima na samom ESC-u a pored ovih švedskih gov.ara, a ko je zapravo radio ono maestralno kadriranje Teyi na PzE?

I zna li se išta o onom liku koji je navodno radio skicu teyinog nastupa pa nigde nije bio potpisan te se bunio? Da li je i on ostao ukljucen u teyin tim?
Mislim da je nastup radio Teyin tim, sa rebitelj.3pm (instagram) koji joj je radio video. Decko radi odlicne videe, ali problem je sto mi nemamo figuru kao sto je stage director i kreativni direktor. Uporedimo nastup Ukrajine sa nasim npr. Mi smo copy paste nastup sa pze koji je bio vrlo dobar a trebalo je da ga dignemo na visi nivo. Ja licno ne vidim nove wow elemente iz onog sto smo videli. Dok Ukrajina posle losijeg od nas nastupa na Vbaceniju uzima Tanju Muino, ukrajinsku reziserku koja je radila nastupe Harry Stylesu i Jennifer Lopez npr. Meni je taj nastup savrsen, od scenarija, kostima, koreografije, cutova, i cak su tu uspeli da provuku poruku jake zene ratnika (zacudili bi nas da nisu jelte).
Misljenja sam da se RTS isto kao i HRT ne trudi vec ostavlja umetnike sami sve da rade. Trebalo je makar da im daju vrsnog rezisera.
 
Last edited by a moderator:
Bilo bi bas tuzno da ne prodjemo sad a prosli i Balkanika i Luka i skoro svi zivi sa slabijim pesmama
 
Ocu neko da mi opali samar, prosto hocu da prodjemo u finale!
tumblr_ms0opokXvI1rgi400o1_400.gif
 
Mislim da je za RTS najveći problem kako da pobjednički PZE nastup iz svog omanjeg studija poslije prenesu na veliku i grandioznu evrovizijsku scenu a da pri tom produkcijski sve štima na istom nivou i da se ne izgubi ona čar sa nacionalnog izbora na koju smo mi fanovi navikli mjesecima gledajući klip...

Po meni su i Konstrakta i Luka imali bolje i upečatljivije nastupe na domaćem terenu nego na svojim Evrovizijama, Konstrakti je najviše odmogla odurna crna rupa u pozadini zbog koje se one fenomenalne animacije nisu mogle lijepo prikazati a neke su bili i izbacili + nisu mi se nešto pretjerano bile dopale ni one izmjene u koreografiji kad oni što stoje iznad nje tokom druge strofe počnu da izvode neke čudne pokrete ničim izazvani, Luka je konstantno kuburio sa ozvučenjem a isto je imao neke nejasne pokrete pred kraj umjesto da su se strogo držali performansa sa izbora...

Samo Nevena mi je imala kvalitetniji nastup na Evroviziji nego kod nas otkako smo vratili selekciju (Balkanikin non-event ne računam kao ni Uraganke koje sa prvom pjesmom nisu ni otišle), želim vjerovati da će joj se pridružiti i Teya te da će suma sumarum biti više prednosti nego mana kad vidimo finalni proizvod, zapravo sad mi je najveća falinka manjak dima koji treba da upotpuni prazan prostor i biće to sve top. :coffee:
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top