rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
Ja se bojim da bi proporcionalni sistem kod nas dao vetar u ledja jeftinim propagandnim pesmama i problematicnim ljudima i da bi muzika bila u drugom planu sto bi na kraju unistilo festival. A ako idemo na evroviziju da bismo glasali sami za sebe koja je onda poenta svega, da se inatimo Evropi?
 
Maloprije gledam, Jermenija je sa druge pozicije u polufinalu prošle godine zauzela sasvim solidno 6. mjesto, međutim ono polufinale je bilo krš krševa a nastupala je između raspada u vidu Danske i Rumunije pa se fino istakla, pri tom ta prva polovina je bila puno slabija od druge dok je kod nas suprotno i predstavlja dodatno otežavajuću okolnost...

Mi smo usendvičeni između ne tako lošeg Kipra i neugodne Litvanije + prva polovina je paprena i apsolutno nijedna zemlja nije za otpis a da svih 7 prođu nema teoretske šanse, nade koje sam polagao da će Irska definitivno ispasti polako tonu jer su ozbiljan stejdžing spremili i naćiće svoju publiku, Poljska ima sve svoje televote friendly zemlje na raspolaganju i njihova dijaspora ih može uvesti u finale a da se ne oznoje pa se postavlja pitanje - ko će letjeti van'?! :LOL:

Možda čak neće biti dovoljan samo jedan non-qualifier iz prve polovine jer bi to značilo da iz druge mora ispušiti čak 4, iz drugog dijela da ispadnu Australija, Island i Moldavija/Slovenija a iz prvog eto recimo Kipar i Irska/Poljska što je sigurno-sigurno je...

Mreže moraju da rade, evo nađoh fejsbuk grupu Srbi u Luksemburgu koja ima skoro 4 500 članova a navodno 5 000 Srba živi tamo, danas ću da ih opsjedam ako mi prihvate članstvo lol.
 
Ma koja je sad fora sa ovim nalogom rts zvuk. Super, ali ko ste vi?
Izmišljotina Radio Beograda da i oni imaju neku kao platformu poput RTS Planete, koja se svodi samo na audio program. Totalna besmislica
 
Dve godine za redom pobednik publike nije predstavnik, na duze staze to ne moze da bude dobro za festival. Pogotovo ako izostaju rezultati na ESC.
Pobednici evrovizijske publike su uvek predstavnici, a evrovizijska publika nosi festival. Ostali dodju i prodju.
 
Nisam za proporcionalni sistem jer daje mogućnost raznim malverzacijama i manipulacijama oko glasanja.
 
Jedino ako selekciona komsija unapred eliminise propagandne pesme i osobe sumnjivih namera, da mozemo da odlucimo koja pesma moze najbolje da prodje. Ali to se nece desiti posto oni pustaju velika imena bez obzira na sve zbog gledanosti tako da je najbolje da ostane ovako.
 
Baš to sam i ja htio da kažem, uvedeš taj sistem ali imaš mogućnost da u najuži krug ne pustiš pjesme za koje misliš da bi mogle biti kontroverzne ili ubjedljivo pobijediti zbog publike a nisu dovoljno dobre.

Odbili su Kebu i Gocu Lazarević, mogu i Desingericu 😂
 
Pa istina da se ne izdvaja, ali valjda neće ljudi glasati na osnovu rekapitulacije ako je cijeli nastup dobar
 
I da se ne puste propagandne pjesme, evo vidjeli smo u Dori ranijih godina žicanje glasova gdje su na kraju pobjeđivale bezvezne pjesme. Dakle taj sistem jednostavno daje mogućnost svakom da pobijedi ako ima glasačku mašineriju, a to ne mora biti poznata ličnost.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top