rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
Pa meni tata preksinoć kaže prije pf, ajde bitno je da se uđe u finale a tamo svašta može biti. I dobro je rekao

Jednostavno, jako je udarna i jaka godina sa pjesmama koje mnogo više dolaze do izražaja i osvajaju publiku, tako da sam ja lično prezadovoljan što je Teya izborila (hvala Bogu...) finale
 
Tačno, za Luku se znalo, još ako dodamo okolnosti koje su bile aktuelne u tom momentu i njegov pad energije u svakom smislu, onakav scenario se definitivno mogao očekivati. Za Teju ni ja ne znam šta da mislim, najiskrenije se nadam da neće ići ispod top 15, iako je meni pesma sveukupno u top 10, i po kvalitetu i po interpretaciji.
 
Pa naravno da je Srbija flop iz više razloga

Prvo, loše pesme na PZE-u. Jos u februaru se zna da Srbija nema konkurentnu pesmu za Evropu. Umesto da dobijemo lokalne hitove, ljudi polemišu koja pesma je manje zlo za poslati. Teya i Luka izgledaju kao dve anemicne osobe koje šapuću nešto nerazgovetno. Uraganke su bile plastični copy paste od Eleni Foureire sa onim pokretima i mlataranjem vestackih kosurda. Loši izbori.

Drugo, insistiranje na nekomercijalnom srpskom jeziku svake godine.

Trece, srpski nastupi su dosadni. Nije Konstrakta osvojila 5 mesto zbog neke poruke ili melodije već jer je žena prala ruke na sceni u eri svetske pandemije(2019- 2022). Obučena kao lekarka sa porukom na latinskom(jezik medicine) promovisala sapun, zdrav duh, apotekarski krst u eri korone. Osim nje, poslednjih 10 godina nije bilo inovativnosti.

Naši predstavnici su mahom smorevi. Pa i ta jedina pobednica iz 2007 koja se vrti svake godine oko novog predstavnika Srbije i putuje u mesto održavanja nove Evrovizije i samim tim se nudi na tacni nikada nije bila u životu pozvana u nekom revijalnom delu festivala Evrovizije.
Ovde u ovom postu je sve napisano bezveze.
Kako je moguce i odakle se pojavljujete da pisete ovakve gluposti.

Kao prvo Teya uopste ne sapuce dok peva i ne znam sta ti nije razgovetno, ako nesto ne cujes dobro, onda je do tebe.

Kao drugo, uvek da pevaju na srpskom, ali uvek! Po tome sko poznati i zbog toga nas cene. Treba da se promovise nas jezik sto vise, za to sluzi ovo takmicenje, a ne sve da ide na komercijalni eng jezik.

“Nasi predstavnici smorevi “🤣 Najvaznije je da su druzeljubivi, a ne neke drkadzije.
 
Ma ja mogu da zamslim i da Teya bude oko 20. mesta.

Kad Srbija racuna na žiri to je uvek rizik.

Scenario gde od zirija dobija kao Sanja Vucic ili Nevena Božović je itekako moguc. Nazalost.

Bice zanimljivo videti
 
Meni je kul pokazatelj ovaj presek

https://eurovisionworld.com/odds/eurovision-top-10

Gde još uvek imamo 16% šanse da uđemo u top 10.

Nakon novih 10 finalista večeras neka ima i 10% šanse za top 10, top 15 će biti više nego moguć. Ako krene ispod 10% ili ne daj bože 1% i slično jednocifreno - verovatan Lukin scenario.

Sad gledam - Estonka je na 24. mestu imala 8% šanse za top 10.
 
Last edited:
Mnogi nam i dalje predvidjaju scenario Estonije, videćemo. U svakom slučaju, kao što je Petar pisao, nama su manje šanse bile da uđemo u finale nego u finalu da uradimo nešto.
Ja ipak mislim da ce Lolanda biti ovogodisnja Estonija
 
Pa mogu da se zalepe i za Nemačku i Srbiju i da tripuju da su kul!
 
Ja baš ušao da vidim kako su izgledali Eurojury rezultati prošle godine, i ima poređenje između eurojury rezultata i pravih rezultata žirija, i nije ovo toliko legitimno. Estonija im bila čak na 18. mestu
final_jury-1060x596 (1).png
 
Da, top 5 što su pogodili ok, ali što su omašili su baš baš omašili
 
Pa dobro, nijedno glasanje ne može da predvidi sve, ali to je legitimno što se predviđanja glasanja žirija tiče jer glasaju muzičari.
 
Mene je strah da se uzdam mnogo u ziri, ali ajde ocekujem da ce nas staviti u top 15.
 
Pa nema šta da te bude strah kad od PzE pričamo da ovim testiramo žiri. 🤡
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top