rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Ali sto je 7/8 zirija dalo poene Nemackoj. Nesto se sprema.
Žiri generalno voli te pop pesmice na engleskom jeziku. Prošle godine nisu ignorisali švajcarsku ili kipar sa sličnim tipom pesme npr. A ove godine nije velika konkurencija tih takvih pesama pa će sigurno dobiti ok poene.
 
Sažalio se žiri na Nemce već godinama pate, probaće da ih uguraju u top 10 malo da im lakne dušom.
 
Malo mi je dosadio taj stav stranaca ''duša-zlato, imate divnu i emotivnu pjesmu, evo vam 25. mjesto na mojoj top listi'', dopisujem se sa jednim Bugarinom koji je evrovizijski jutjuber i njemu je pjesma strava (dobrim dijelom je i razumije) i ubjeđen je da ćemo sigurno proći bolje nego prošle godine a naročito kod žirija međutim u neku visoku poziciju kod njih ne vjeruje, ja ga pitam zbog čega a on kao ''pa Srbija je u pitanju lol, pogledaj koje ste mjesto na kladionici''.

Kladionice danas diktiraju pobjednika i dobrim dijelom utiču na plasmane usljed glasova žirija koji se tim poretkom vode htjeli mi to da priznamo ili ne, kapiram da je još uvijek rano za neka muljanja s njima barem dok ne krenu probe ali već sad u ovom periodu doprinose tome da se o pjesmama koje su u top 10 više piše i priča nego o onima koje su niže rangirane (kako u domaćim tako i u stranim medijima), ljudi ih češće slušaju i obraćaju pažnju na njih pa samim tim postanu prepoznatljive i kod publike što im može biti samo od koristi kad dođe takmičenje, na taj način se stvara hajp usljed razmišljanja da sve ono što je pri vrhu da mora biti i dobro.

Ja ranije nisam toliko vodio računa o tome kako se kotiramo na kladžama jer nam ni pjesme nisu bile nešto žirijevski konkurentne, međutim sad je svima jasno da od poštenja nemamo ništa jer top rezultati u današnje vrijeme ne padaju s neba i ne dolaze sami od sebe te da odavno nije dovoljno imati samo dobru pjesmu i glaščinu, RTS se mora probuditi iz tog ''važno je učestvovati'' mentaliteta i krenuti da lobira i urgira gdje god može - dakle da se bace u puno ozbiljniju promociju i kampanju pa ako upali upalilo je, to ''Ramonda'' paket svakako zaslužuje. 🤷‍♂️
 
Malo mi je dosadio taj stav stranaca ''duša-zlato, imate divnu i emotivnu pjesmu, evo vam 25. mjesto na mojoj top listi'', dopisujem se sa jednim Bugarinom koji je evrovizijski jutjuber i njemu je pjesma strava (dobrim dijelom je i razumije) i ubjeđen je da ćemo sigurno proći bolje nego prošle godine a naročito kod žirija međutim u neku visoku poziciju kod njih ne vjeruje, ja ga pitam zbog čega a on kao ''pa Srbija je u pitanju lol, pogledaj koje ste mjesto na kladionici''.
To apsolutno ne mora nista da znaci, to je vise njegova subjektivna ocena. To sto je on evrovizijski jutjuber ne znaci, da je vidovita Zorka da predvidi kako ce neko da glasa.
Bugarin bas voli da se dopisuje @Bebi 🤣🤭
 
To apsolutno ne mora nista da znaci, to je vise njegova subjektivna ocena. To sto je on evrovizijski jutjuber ne znaci, da je vidovita Zorka da predvidi kako ce neko da glasa.
Bugarin bas voli da se dopisuje @Bebi 🤣🤭
Evo primera: Estonija, Australija itd itd prosli su sjajno kod zirija, a bili ocajni na kladionici cak i na dan finala, dakle to je dokaz da ziri ne gleda toliko kladionice, jer bi ih stavio na dno, takodje i Belgiju je favorizovao, a i kod publike i po prognozama nije bio neki favorit Belgijanac...
 
To apsolutno ne mora nista da znaci, to je vise njegova subjektivna ocena. To sto je on evrovizijski jutjuber ne znaci, da je vidovita Zorka da predvidi kako ce neko da glasa.
Ma ja sam samo naveo njegov primjer, nisam ni rekao da to mora nužno da znači niti da je dotični vidovita Zorka... Neće baš biti da je subjektivna procjena jer više stanje na terenu koga smo svi svjesni (samo što neki neće da priznaju a neki hoće) a to se ogleda i kroz glasanja fanova koja izgledaju kao prepisivanje pozicija sa kladionica, jednostavno ako nisi pri vrhu k'o da ne postojiš i to je tako, u fejsbuk glasanjima za prognoziranje žirijevog top-a 10 rijetko ko navodi Srbiju i to uglavnom budu ljudi sa ovih prostora - prosto nas nema nigdje. Situacija se može promijeniti sama od sebe ako na probama Teya nekim nesvakidašnjim stejdžingom obori sve sa nogu pa Srbija naglo skoči na kladionici preko noći, u svakom slučaju ukoliko želimo primijećeniji žiri rezultat mora se manipulisati sa kladžama kako se takmičenje bude približavalo, druge nema. 🫴

@KONSTRUKTOR
Srbija nije ni Australija, ni Belgija, ni Estonija... Stvar je u tome da neke zemlje mogu se šetati iz godine u godinu kroz žirijev top 10 sa svakakvim smećem sve i da se ne oznoje a neke moraju da mečku rode i pomuče se na raznorazne načine i svim silama da bi dograbile neki iole pristojan plasman, ko ovo ne kapira onda taj ne zna ništa o Evroviziji.
 
Ma ja sam samo naveo njegov primjer, nisam ni rekao da to mora nužno da znači niti da je dotični vidovita Zorka... Neće baš biti da je subjektivna procjena jer više stanje na terenu koga smo svi svjesni (samo što neki neće da priznaju a neki hoće) a to se ogleda i kroz glasanja fanova koja izgledaju kao prepisivanje pozicija sa kladionica, jednostavno ako nisi pri vrhu k'o da ne postojiš i to je tako, u fejsbuk glasanjima za prognoziranje žirijevog top-a 10 rijetko ko navodi Srbiju i to uglavnom budu ljudi sa ovih prostora - prosto nas nema nigdje. Situacija se može promijeniti sama od sebe ako na probama Teya nekim nesvakidašnjim stejdžingom obori sve sa nogu pa Srbija naglo skoči na kladionici preko noći, u svakom slučaju ukoliko želimo primijećeniji žiri rezultat mora se manipulisati sa kladžama kako se takmičenje bude približavalo, druge nema. 🫴
E, pa nismo ni mi od juce i imamo takodje svoje misljenje.
Ovo si dobro napisao „Situacija se može promijeniti sama od sebe ako na probama Teya nekim nesvakidašnjim stejdžingom obori sve sa nogu”.
A kladionice imaju uticaja naravno, uvek se izdvoji po neki favorit na njima, ali to nije presudno. Konstrakta se vrtela oko 15 mesta, pa dosla zena oprala ruke i zauzela 5 mesto.
 
E, pa nismo ni mi od juce i imamo takodje svoje misljenje.
Ovo si dobro napisao „Situacija se može promijeniti sama od sebe ako na probama Teya nekim nesvakidašnjim stejdžingom obori sve sa nogu”.
A kladionice imaju uticaja naravno, uvek se izdvoji po neki favorit na njima, ali to nije presudno. Konstrakta se vrtela oko 15 mesta, pa dosla zena oprala ruke i zauzela 5 mesto.
Ali ja pričam prvenstveno o žiri glasanju i uticaju kladionica na glasove žirija, Konstrakta je zauzela 5. mjesto zahvaljujući televotingu a ne žiriju, da se žiri pitao ne bi bila ni u top 10 lol. :coffee:
Kladionice nisu presudne k'o ima televote keca u rukavu i dođe pa pomete konkurenciju što sa našom pjesmom ove godine nije slučaj, ovo je da se ne lažemo više jury song koji bi trebao (ako bude pravde) biti nagrađen velikim brojem njihovih glasova a da bi tako nešto bilo izvodljivo ne može se sjediti skrštenih ruku i čekati da nam serviraju dobar rezultat sa 20. mjesta jer smo kao Srbija vazda potcijenjeni na kladionicama, dakle mora se početi ulagati u njih tamo od proba a posebno u evrovizijskoj sedmici tj. između polufinala i finala kada će biti ključni period pa dokle doguramo (ukoliko sami ne budemo krenuli rasti, do 10. mjesta plafon), barem bi znali da smo pokušali i dali sve od sebe pa čak i ako ne urodi plodom.

U suprotnom ćete gledati kako tresiguzi iz Austrije, Grčke i još po koje zemlje grabe ispred nas na žiri tabeli ostavljajući nas iza sebe, izlivi bijesa na forumu u tom slučaju bi bili neprocjenjivi.
 
Dobro, izvoli ulozi, ako su kladze tako presudne 😎
Mi cemo i dalje da verujemo u uspeh kod zirija i bez toga.
 
Ja kao da sam sa druge planete, nikad opuštenija.
Ona kad je prilikom proglašenja pobednika na PZE rekla : "Bićemo najbolji" ja sam joj poverovala. Toliku samouvrenost nisam osetila ni kod jednog našeg predstavnika i što je najlepše devojka ima pokriće za svoju samouverenost: dobra pesma, dobro pevanje, dobar nastup. Izdvaja se i ritmom pesme i bojom glasa i načinom pevanja. Njen glas miluje uši.
Svake nedelje, očekujem da skače na kladionicama po 2-3 mesta, a kad počnu probe da udje medju 10. Posle PF očekujem efekat Sobral jer i sad svi hvale nastup, a u Malmeu će biti još bolji. Priznajem, ne znam granice Sobral efekta, ali sam sigurna da ćemo biti ponosni i zadovoljni.
 
Back
Top