rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Opet cemo i po drugi put pobediti kao uteha, seti se 2007.godine i 2008.godine, uz sve to, država nam se raspala a mi debitovali po prvi put, Makedonija je takodje svoj najbolji plasman svih vremena i trijumf kod zirija ostvarila u raspadu odnosno kada su debitovali pod novim imenom, a mi smo ostvarili svoju prvu i jedinu pobedu kada smo se prvi put pojavili pod novim imenom- Srbija, a naredne godine u januaru 2008.godine Kosovo, kada je i Beovizija pomerena 2008. i bilo pitanje kada ce se i na koji nacin odrzati, pa je i datum pomeren seti se, a mi bili domacini.

Sada isto u evrovizijskom smislu pogodna situacija za nas, opet moze biti uteha, vrate se sve balkanske zemlje na eurosong(po mogucstvu ukinu i glasanje zirija) i eto ako ne druge pobede onda recimo 3.mesto ili 2.mesto :)

Dva nasa(tacnije 3) najbolja plasmana ostvarili smo u najnepovoljnijoj politickoj situaciji pobeda Jugoslavije na Evroviziji pred raspad,2.mesto i umalo pobeda za 17 poena sa Joksimovicem kada smo nastupili pod novim imenom prvi put SCG i na kraju pobeda kao debitanti pod imenom Srbija, kada god je situacija nestabilna i alarmantna i nastupimo pod svojim novim imenom ili pobedimo ili budemo top 2...
 

Trenutno se i na političkom terenu odigravaju neke stvari koje nam baš ne idu u korist, ali ne očekujem da to utiče negativno na nas, bar ne u toj meri da nas ignoriše žiri više nego što nas inače ignoriše.​
Ovo. Zato mi je Konstraktino peto mesto draze nego oba Zeljkova plasmana. Bukvalno smo u nekoj drugoj klimi mogli da budemo i u prici za pobedu (bar kod publike). Mogu misliti kakve bi se bljuvotine pisale da su Uraganke dosle u onu antirusku atmosferu iz 2022, a sa nama kao zemljom idealnom za istresanje u tom trenutku.
 
Portugalcima se itekako isplatila ta emocija Salvadora Sobrala,nadam se da će i nama sada kod Teye Dore.
 
Inace sto je najjace mi smo pametno birali ne samo zbog pesme, nego i zbog licnosti koju smo poslali te kriticne 2022.godine, dakle greska je sto nismo ranije nju slali ili kasnije pa maltene da budemo u prici cak i za prvo mesto i svoju drugu pobedu, ali u onakvoj situaciji smo poslali nekoga ko nije nacionalista, prakticno kosmopolitu, sa divnim i normalnim gledanjem na ljude, na svet i celu tu situaciju, koja nas je dostojno predstavljala, zamislite fazon Breskvicu ili Danicu Crnogovcevic 2022.godine ahahahaha izjuuuu horoooor :D
 
Koga zanima ceo tekst u Vogue, Konstry intervjuise Teya Doru, nece da se uplouduje moram u dva posta. Nece uopste 😥
 
Last edited:
E sad ajde da se pravimo delulu i da kazemo da bas kladionice, reackije fanova (OGAE glasanja, wiwirankinzi), sto je marketing na raznim portalima - ne uticu uopste na ishod. Ne u potpunosti, naravno, ali umnogome uticu - kreira se slika javnog mnjenja ko je favorit, to utice i na glasove zirija, komentatore, za koga ce gledalac da cuje u nekoj zemlji, pa obrati paznju malo vise....

Bez zelje da vredjam, ili nipodastavam ovde bilo koga, ali jeste jako bitno kako se reaguje inicijalno, kakva je kampanja u toku, da li su ljudi zainteresovani prema ucesniku- sto po ko zna koji put ja ne mogu vidim da postoji prema nama. Cak ni u Srbiji. Dok se ovde mesecima razglaba o potencijalu koji neko ima da napravi amosferu i nastup, sa druge strane? Sto ce nam izvuci dobar rezultat????

Meni se pesma svidja, i mislim da zasluzuje vise, ali realnost je takva kakva je. I niko nas tu ne mrzi i ne smesta, i nije resenje uplacivati na sebe, nego napraviti / odabrati dobru pesmu i uraditi odlican marketing, da drugi uplacuju na nas, itd itd.... A ako se ponovi plasman od oko 20og mesta, onda treba da se zapitamo gde gresimo, jer poslednjih 10 godina, sem izolovane Konstrakte i slucajnog top 10 na konto dijaspore Bojani Stamenov, nismo imali ama bas nikakav uspeh.

A doslovno svake godine sebi prognoziramo top plasman :ROFLMAO:
 
Da pokusam opet. Zasto se attach a nema attachment po objavi? 🥵
 
E sad ajde da se pravimo delulu i da kazemo da bas kladionice, reackije fanova (OGAE glasanja, wiwirankinzi), sto je marketing na raznim portalima - ne uticu uopste na ishod. Ne u potpunosti, naravno, ali umnogome uticu - kreira se slika javnog mnjenja ko je favorit, to utice i na glasove zirija, komentatore, za koga ce gledalac da cuje u nekoj zemlji, pa obrati paznju malo vise....

Bez zelje da vredjam, ili nipodastavam ovde bilo koga, ali jeste jako bitno kako se reaguje inicijalno, kakva je kampanja u toku, da li su ljudi zainteresovani prema ucesniku- sto po ko zna koji put ja ne mogu vidim da postoji prema nama. Cak ni u Srbiji. Dok se ovde mesecima razglaba o potencijalu koji neko ima da napravi amosferu i nastup, sa druge strane? Sto ce nam izvuci dobar rezultat????

Meni se pesma svidja, i mislim da zasluzuje vise, ali realnost je takva kakva je. I niko nas tu ne mrzi i ne smesta, i nije resenje uplacivati na sebe, nego napraviti / odabrati dobru pesmu i uraditi odlican marketing, da drugi uplacuju na nas, itd itd.... A ako se ponovi plasman od oko 20og mesta, onda treba da se zapitamo gde gresimo, jer poslednjih 10 godina, sem izolovane Konstrakte i slucajnog top 10 na konto dijaspore Bojani Stamenov, nismo imali ama bas nikakav uspeh.

A doslovno svake godine sebi prognoziramo top plasman :ROFLMAO:
Al ja ne znam kako bi mi trebali reagovati na baladu? Ne mogu se hajpovati kao mali majmun za nešto tako tanano i emotivno. Meni to ne bi bilo normalno. A ako stalno budemo gledali sta ima mim karakter i viral momenat onda od muzike kao muzike da se oprostimo, da saljemo Srdjana Dincica.
 
Ja ne predviđam svake godine Srbiji top plasman, a bilo je brdo pesama koje su bile nezapažene pre ESC, pa su tek na ESC zasijale, tad kad je najviše i trebalo. A i nešto se ne osećam kao da smo neprimećeni lol
 
Nije problem to sto je ova pesma balada , ne spinuj. Pa kako se reagovalo na Sobrala sa kojim stalno poredite? Ne secam se nesto da je bio na dnu kladionica, neprimecen od strane fanova.... Isto je bilo i za Serifa. Svi su pljuvali Koncitu, i to bese balada . Pa opet nije krenula sa dna, i neprimecena. Barbara Pravi je od pocetka bila u vrhu koliko se secam? I bezbroj primera. Prosle godine nije bila balada. 2021e, i 2020 nije bila balada. 2017e i 18e nisu bile balade. Pa uvek isto, dobijemo par pohvalica pojedinacno ili ne dobijemo i to je to.

Tacno je da nista od pomenutog nije apsolutno merodavno u poredjenju sa kvalitetom i tu se apsolutno slazem - uzmimo bas za primer "Snap" iz 2022e. Medjutim da su je Jermeni shvatili kako treba u pravom trenutku, i krenuli u adekvatnu kampanju, 2023a mozda ne bi bila u UK-u.

Govorim o tome da skoro svake godine da budemo izignorisani, i svakog puta nam je neko drugi kriv, a mi zasluzujemo vise, a to nije najtacnije. Cist primer trenutno je Hrvatske, koja je losije prolazila prethodnih X godina svuda pa je sad situacija poprilicno drugacija, medju najvecim favoritima su za pobedu a BL je pratkicno anonimus na Balkanu.
 
OGAE glasanje stanje očajno, kladionice mlako, onaj ESC žiri isto jako slabo, sve u svemu od žirija znači opet kur*ina, od publike nešto kao Luke Black što je imao i to bi bilo to.
 
Neprimećeni:

1713449580789.png

1713449608462.png

I na onoj aplikaciji super stojimo, ali 'ajde, tu možemo da glasamo sami za sebe. Svako vidi ono što želi, kao i svake godine u suštini.
 
Back
Top