rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Ja očekujem finale i tamo da žiri podrži sa bar top 10 plasmanom, kod publike zavisi od mnogo faktora kako će proći. Tu ne vidim top 10 jer je konkurencija paprena na tom polju ali daj Bože da se pozitivno iznenadim

Ako nas izlevate oba fronta, sledeće godine slati nekoga da nabije 100p od dijaspore i komšiluka bar i eto ili neki fazon koji može da pokida tvt i van tog kruga a žiri koga briga 🔥
 
grešimo što uopšte učestvujemo.
Ovde se ne bih slozio, mislim da nam je najveca greska, sto svake godine prvo uzmemo u obzir KO PEVA,, i momentalno eliminisemo 90% konkurencije Pa kad izadju pesme tu malo proberemo od ostatka, pa iscekujemo nastup. A posle razmisljamo do ESK-a kako ce to izgledati "potencijalno".

Prvo i jedino sto treba da nam bude jasno je da je bitna pesma, a ostalo je nesto sto moze da nas pogura ili saplete, kako se snadjemo.

I opet, ja ne kazem da smo mi konkretno losi, kao sto ne mislim ni da je Letonija, ali da smo nebitni, i da ne moze svako od nebitnih zasijati. A problem je sto smo nebitni bukvalno svake godine, ja se nesto i ne secam da je iko obracao paznju na Srbiju poslednjih 15 fodina osim u slucaju Zeljka zbog rezimea, Sanje Vucic solo - jer je u osnovi pesma bila dobra, ali tu smo usrali sa kampanjom, i konkretno nastupom od 127evra bez PDV-a, i Konstrakte koja je imala taj neki "Je ne sais quoi" momenat, harizme, sa fantasticnom pesmom i uspela da ozbiljno privuce publiku iako ni pesma ni nastup nisu bili nikakva akrobacija.
 
Koja crna Breskvica ljudi moji

Aha, sad je jasno sve, EvilSmile-u nije pobedio favorit na PzE...
 
Pa zato pitam jer mi nije jasno šta hoće da kaže. Ko je trebalo da pobedi?
 
E sad ajde da se pravimo delulu i da kazemo da bas kladionice, reackije fanova (OGAE glasanja, wiwirankinzi), sto je marketing na raznim portalima - ne uticu uopste na ishod. Ne u potpunosti, naravno, ali umnogome uticu - kreira se slika javnog mnjenja ko je favorit, to utice i na glasove zirija, komentatore, za koga ce gledalac da cuje u nekoj zemlji, pa obrati paznju malo vise....
Aleluja, o tome i pričam cijelo vrijeme samo što ovdje svako tumači napisano onako kako njemu odgovara i stvari se izvlače iz konteksta - nikad veće mrtvilo nije vladalo oko našeg predstavnika godinama unazad, da nema tiktoka i ponekog klipa vezanog za Teyu i pjesmu ''Ramonda'' koji iskoči na mrežama ljudi bi mislili da se ovogodišnja Evrovizija već i završila a neironično me je par njih i pitalo koje smo mjesto ostvarili misleći da se ESC odigrao odmah nakon PZE-a lol... ☠️

Da nije bilo drame oko Breskvice predizborna sezona bi bila realno najdosadnija otkako smo vratili nacionalnu selekciju, pa i dan-danas ako Peach izvali nešto za ''Gnezdo orlovo'' to se više isprati nego bilo koji Teyin intervju što je u svakom slučaju dobro jer narod dobije priliku da se podsjeti ko nas zapravo ove godine predstavlja.

Izuzev tih par intervjua za lokalnu štampu nakon pobjede i gostovanja kod Cece Teya se više nigdje nije pojavljivala u domaćim medijima koliko se sjećam, pa čak su i Balkanika i Nevena znatno više bili zastupljeni a ugostili su ih i na RTCG kao i na BHT, ovakvo zatišje me podsjeća na prošlogodišnje sa Lukom - ovacije i najpozitivnije reakcije neposredno nakon izbora pa onda odlazak u duboku ilegalu koja je trajala sve do početka takmičenja.

RTS ništa ne čini na popularizaciji pjesme u susjednim zemljama koje ne učestvuju (BiH, Sjeverna Makedonija i Crna Gora) a koje mogu da glasaju u okviru ''Ostatka svijeta'', pa samo u BiH živi više od milion Srba, zar do sad nisu uspjeli dogovoriti da se odradi emisija sa Teodorom na RTRS u Banja Luci gdje bi se objasnila simbolika pjesme vezana za jedinstvo srpskog naroda (koje u praksi zapravo nikad nije ni postojalo lol) i da se razjasni kako i na koji način ljudi iz Srpske mogu da glasaju za Srbiju pa da se to više puna naglasi uoči i tokom samog takmičenja, ako su Albanci sa onim vašarištem lani mogli da u finalu dobiju neke poene od ROW zahvaljujući napaljenim Kosovarima onda može i Srbija od R. Srpske i Crne Gore ali moraju se zasukati rukavi i baciti se u promociju.
 
Stvarno je nejasno ovoliko kmečanje nad rezultatima države koja je u zadnjih 8 nastupa 7 puta bila u finalu i u tom periodu ostvarila dva top 10 plasmana. U ukupno 15 nastupa, 12 finala, pobjeda, top 3, 5., 6., 10. mjesto...
Ja ne znam što bi onda trebale napraviti države poput Hrvatske, Slovenije, Gruzije, Latvije i sličnih? Trebali smo tom logikom spakirati kofere već odavno.

Konstantno vam je netko nešto kriv i uvijek vas netko mrzi, a suština je da ste očito samo razmaženi jer ajme, Teya Dora je na <1% na kladži za pobjedu. A još nisu ni probe počele, jbt....

Ako mislite da svake godine možete biti primijećeni, u vrhu i ne znam šta, žao mi je ali to je nemoguće, čak ni Švedska nije uvijek bitna.
 
znači trebalo je poslati Breskvicu?
Ako ste hteli reakcije, bum, neki haos od televote glasanja dijaspore Svajcarske, Svedske, Nemacke, Francuske, Austrije, konstantno pisanje, skandale, trendinge, onda da. Mislim ona je realno najvece ime, a pesma bolna tacka pesma idealna za "prvosrbijance". Pritom je imala medju najacim melodijama u osnovi. Siguran sam da bi osvojila dosta poena publike. Medjutim to nije pesma kojom bih ja bio ponosan, cak bi mi bila najomrazenija zbog nacionalisticke poruke koju nosi, i nikad je ne bih podrzao.

I sve sto pisem nema veza sa tim da li je moj licni favorit pobedio ili ne. Bar nekoliko pesama na prvu je grabilo paznje vise od Ramonde. Ali su se ljudi posle zalepili za preglede, lajkove, trendinge, i tako dalje, tako da necu da razglabam. Jer je stalno ista prica, svake godine.

Samo sto se zaista nadam da ce biti drugaciji rezultat na kraju.
 
Stvarno je nejasno ovoliko kmečanje nad rezultatima države koja je u zadnjih 8 nastupa 7 puta bila u finalu i u tom periodu ostvarila dva top 10 plasmana. U ukupno 15 nastupa, 12 finala, pobjeda, top 3, 5., 6., 10. mjesto...
I sad će doći onaj najpametniji od svih njih da kaže dA nIjE BiLo KoNsTrAkTe i ŽeLjKa - ALI BILO JE?! Isuse sveti nad nama više.
 
Back
Top