rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Ja nisam imala pojma sta mogu ocekivati od nje jer prosto imala je Dzanum al nijedan nastup, perfomans i live pevanje propisno nisam cula. Al kad sam videla nastup u polufinalu jezila sam se. Nikad nista lepse nismo poslali po meni. Okej moze se neko istripovati i umisljati hajp veci nego sto jeste, al ne moze telo lagati. Tako sam se i osecala posle Marije, a bila sam mala i nisam pratila nikakve kladionice ni diskusije. I kad je pobedila samo sam bila u fazonu : osetila sam to vec. Ne kazem da ce Teya pobediti kao Marija, al prosto osetila sam intuitivno nesto dok sam gledala PZE. Mislim da ce se mnogo toga promeniti kad pocne Evrovizija. Jer Evroviziju prati veliki broj ljudi koji prosto zeli da gleda taj show al ne prati kladionice i nema nikakav uvid. Takvi ljudi nema sanse da ostanu ravnodusni na njen nastup, nema sanse! Ovi fanovi, ogae klubovi, ljudi koji prate kladionice, previse kalkulisu i nikako ne zive u momentu. Oni kad budu pratili Evroviziju imace za svaku drzavu odredjene predrasude ili anomizitete ili ce i tada podrzati zemlju koju su ranije podrzavali iako realno im mozda nece biti najbolja samo zato sto se plase da ispadne da nisu bili u pravu. Evrovizija je u maju, ovo sve pre su budalastine i volela bih da uopste ne postoje jer ovo nisu trke konja nego ljudi i pesme!
 
Konstantna drama oko apsolutno svega, kao neki stil života. A setimo se samo "Teya treba da bude samo kompozitor" i ostalih bisera kad su izašle pesme za PZE.

I ako bude imala solidan rezultat, izgleda ni to neće biti zadovoljavajuće.
"Bolje da je došla kao autor" 💀
 
Ili ce biti bitna kao Sobral ili kao Rosa Linn. SNAP je zavrsila na 20.mestu, a Rosa Linn je svakako poznatija od Dime Bilana.
 
Kako god da prodje, kad za 10-15 godina pogledate nastup bice vam drago sto je ona isla i necete imati reakciju koju danas imamo na neke druge nase entrije. Zaokruzen paket, i vokal je na nivou (sto je prosle godine falilo, zbog miksa ili njega samog).

I ove godine imamo otezavajucu okolnost kao prosle godine, nadam se da ce se manje odraziti (dosta dijasporaca sa kojima sam pricao su iziritirani zbog Peach i nece glasati iako glasaju svake godine).

S druge strane, kao i Luka, Teya je autor i ovo ce joj svakako pomoci u karijeri i drago mi je zbog nje.
 
@Undercover Juu al smo sujetni 😆 Moj komentar nije čak bio ni zlonameran ali drago mi je da pomno pratiš svaki moj post i sećaš se mog flertovanja na forumu, kojeg se više ni ja ne sećam. Hahaha, ne bih ti svakako tražio broj telefona jer bi me nakon dva minuta zabolela svaka moždana vijuga od tebe. A foru koju si iskoristio i nije neka fora, pokušaj drugi put možda bude bolja. Tvoja želja da me predstaviš očajnikom koji svakome traži instagram i broj telefona govori samo koliko nemaš argumente i udaraš nisko. Svakako si na ignoru jer nisam mazohista da čitam referate na svakodnevnoj bazi.
 
Ovo boldovano 'ladno znači da su nas Bugari stavili u top 3. :D Vrh. :D

Sad vidim da smo dobili poene i od Finske i Italije, čini mi se da je neko pisao.
 
Da Majsta je pisao, bilo je bodova i od njih.
 
Ne mračim, nego ne volim da imam visoka očekivanja pa da se posle razočaram. Sve iznad 30-40 poena žirija i 15-20 poena publike u finalu će mi biti pozitivno iznenađenje. Ne opterećujem se previše plasmanom ove godine i Ramonda mi je jedna od najlepših pesama koje smo poslali na Evroviziju. Naravno da bih voleo neki top 15 plasman, ali je konkurencija stvarno jaka, tako da će i samo finale biti dovoljno da se ne razočaram.
 
Mislim da je najveći problem što pjesma nije postala hit i zato među običnom publikom nema nekog hajpa oko ESC.
 
Pa bice pozitivno iznenađenje ako dobije iznas 40 od žirija ali skandalozno je da je to uopste iznenađenje.

I da ne predstavlja Srbiju niko ne bi prognozirao ispod 100 poena žirija.
 
@omikron A koja bi to pesma koju smo slali bolje prošla kod žirija ili kod publike da ju je poslala neka druga država?

Ne razumem odakle teorija zavere da nas žiri ili publika mrze na Evroviziji lol.
 
Pa kul. Bilo bi još lepo kada bismo za takve izjave imali dokaze umesto što vadimo zaključke iz mesta gde Sunce ne sija.
 
Pa zasto joj ti predvijas mizernih 30 poena žirija ako mislis da je pesma dobra i jedna od najboljih koju smo slali? Zasto prognoziras da ce žiri da je ignoriše?
 
Pa zasto joj ti predvijas mizernih 30 poena žirija ako mislis da je pesma dobra i jedna od najboljih koju smo slali? Zasto prognoziras da ce žiri da je ignoriše?
- Nije na engleskom
- Nije komercijalna
- Nije vokalno zahtevna kao neke bombastični je balade u prošlosti
- Neće ih biti briga da se raspitaju za značenje i simboliku pesme

40-ak poena žirija inače nije mizerno. Uglavnom je dovoljno za neko 16-17. mesto nakon što žiri glasa.

Čak ni Blanka Paloma nije uspela da probije 100 poena sa onakvim nastupom i jednom od najboljih vokalnih izvedbi ikad na Evroviziji.
 
Back
Top