rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Zašto pratite PZE i ESC ako unaprijed znate da:

a) EBU mrzi RTS i Srbiju;
b) će se žiri popišati po Ramondi?

Priličan mazohizam.
Pa nismo bili sigurni 100%, ali sada se sve kristalise
 
Mazohizam je bilo racionalizovanje njihovog tretmana Srbije.

Ovo se sada zove katarza
 
Ajde još i da shvatim priču oko running ordera, ali OGAE i EuroJury... Jako relevantno nema šta

Jedva čekam da završite na lijevoj strani tabele pa da vam bude krivo koliko ste bezrazložno meltdownali unaprijed
 
Pa i nije bas tako. Ako je neko bio kanal svih ovih godina i kod zirija, pa i u televotingu, pa i na tim glasanjima bila je Hrvatska. Sve se menja kada izadje ta pesma koja je konkurent za visoka mesta i upecatljiva, na prvu...i ako je meni i dalje veoma precenjena.
 
Ljudi koji smatraju da žiri gleda Srbiju kao nižu rasu na Evroviziji pozdravljaju vas Željko Joksimović, Nina Radojičić, čak i Konstrakta.

A što se publike tiče pozdravljaju vas Jelena Tomašević, Marija, Željko Jomsimović, Konstrakta....
 
Bez da misliš da te napadam, ali da li stvarno misliš da bi neko iz CG, BiH i MKD uzeo da glasa za bilo moju državu, (a da pritom nije evrovizijski fan, znači ono lokalac običan gledalac) s obzirom da ne učestvuju na takmičenju?
Jer glasanje za ROW nije besplatno, a koliko mi se čini glasa se preko app, što znači još više cimanja da bi se glasalo.
A ne vidim zašto ne bi, pri tom ne bi glasali za moju ili tvoju državu već bi se glasalo za Srbiju koja je država svih nas bez obzira gdje živimo, logično da bi ciljna grupa bilo srpsko stanovništvo prvenstveno u BiH kao i u Crnoj Gori...

BiH ima preko milion i par stotina hiljada Srba a ljudi generalno nemaju blage veze ni kad je Evrovizija ni kako bi mogli glasati, ja koji sam iz R. Srpske već sam svima koji sam mogao apelovao da skinu aplikaciju i pripreme kartice kada dođe vrijeme za takmičenje a to su uglavnom mlađi i školovani ljudi koji se razumiju u pametne telefone...

Znam da nije besplatno i da ne košta malo ali ni teleglasanja nisu baš toliko jeftina pa su se ljudi sa svih strana prije htjeli iscimati da glasaju za srpsku pjesmu, samo što u ovom slučaju fokus treba biti na populaciji koja bi znala i imala keša to obaviti kako treba (a ima nas i to poprilično), ako su ubogi Kosovari obejzbjedili Albaniji prošle godine ROW poene onda ne znam što se ne bi moglo glasati od Banja Luke do Trebinja.
 
A ne vidim zašto ne bi, pri tom ne bi glasali za moju ili tvoju državu već bi se glasalo za Srbiju koja je država svih nas bez obzira gdje živimo, logično da bi ciljna grupa bilo srpsko stanovništvo prvenstveno u BiH kao i u Crnoj Gori...

BiH ima preko milion i par stotina hiljada Srba a ljudi generalno nemaju blage veze ni kad je Evrovizija ni kako bi mogli glasati, ja koji sam iz R. Srpske već sam svima koji sam mogao apelovao da skinu aplikaciju i pripreme kartice kada dođe vrijeme za takmičenje a to su uglavnom mlađi i školovani ljudi koji se razumiju u pametne telefone...

Znam da nije besplatno i da ne košta malo ali ni teleglasanja nisu baš toliko jeftina pa su se ljudi sa svih strana prije htjeli iscimati da glasaju za srpsku pjesmu, samo što u ovom slučaju fokus treba biti na populaciji koja bi znala i imala keša to obaviti kako treba (a ima nas i to poprilično), ako su ubogi Kosovari obejzbjedili Albaniji prošle godine ROW poene onda ne znam što se ne bi moglo glasati od Banja Luke do Trebinja.
Razumem poentu, ali ja smatram da obični ljudi koji ne prate ESC na Balkanu neće cimati da glasaju za bilo koga pošto nisu na takmičenju.
 
Ajde još i da shvatim priču oko running ordera, ali OGAE i EuroJury... Jako relevantno nema šta

Jedva čekam da završite na lijevoj strani tabele pa da vam bude krivo koliko ste bezrazložno meltdownali unaprijed
Pa evo i kladionice da pridodamo. Nema niceg pozitivnog i ohrabrujuceg. Covek mora da razvije neka duboka uverenja da bi mogao verovati u bilo kakav uspeh.
 
Last edited:
Sve ove godine prosle na ESCu treba da budu dobra skola za buducnost, da RTS napravi dobru strategiju, da jednostavno da sve od sebe da pridobije na PZEu sto vise kvaliteta i onog specificnog i prepoznatljivog za dobar uspeh na ESCu...mada na kraju ljudi mislim da je to sve sreca. Vidimo po Hrvatskoj, Dora nista posebno, miljama losija od PZEa, ali eto desila se jednostavno pesma koja je konkurent. Mislim da ce tako i kod nas, mozemo mi da pripremamo terene, podlogu za bolje, ali sve se vrti oko te jedne pesme dal ce se pojaviti ili ne...Hrvatsku je ove godine pogodila srecna strelica pravo u centar i to je to. Zato one price kako treba godinama da se festival izgradi da bi se pojavila ta pobednicka numera, Hrvatska je ove godine sve to osporila i dokazala da ne mora nista da se gradi.
 
Razumem poentu, ali ja smatram da obični ljudi koji ne prate ESC na Balkanu neće cimati da glasaju za bilo koga pošto nisu na takmičenju.
A ko nije na takmičenju, pa Srbija je na takmičenju lol, bosanski/hercegovački Srbi jedino Srbiju gledaju kao na svoju zemlju i Beograd kao glavni grad a ne bliskoistočno Sarajevo... 😅

Btw, u Republici Srpskoj a posebno u istočnom dijelu uz Drinu skoro niko i nema program državne televizije BHT niti ljudi prate medije iz drugog entiteta niti ih zanima šta se tamo dešava, svi gledaju programe iz Srbije i usmjereni su u svakom mogućem smislu na maticu.

Ni *Kosovo ne učestvuje pa su prošle godine bili jedni od najvatrenijih glasača za majčicu Albaniju tako da nema razloga zbog koga se ne bi moglo organizovati masovnije ROW glasanje iz Srpske za Srbiju, sve je stvar volje i znanja.
 
Back
Top