rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
''Ramonda'' neće zaživjeti poslije takmičenja, barem ne na nivou dosadašnjih evrovizijskih hitova i nema tu pozadinsku priču koju je imao recimo ''Džanum'' u smislu viralnosti na tiktoku, ako nije do sad postala nadaleko popularna onda neće ni ubuduće ali zato je ogroman evrovizijski potencijal koga će (bojim se) javni servis postati svjestan tek po završetku ovogodišnje sage...

Prvenstveno, pjesma je na srpskom jeziku koga manji dio Evrope razumije i to što je mi doživljavamo kao emotivnu baladu koja za naš narod ima poseban istorijski značaj ne znači da je svi tako posmatraju, nekima je takođe lijepa i dirljiva pjesma iako ne kontaju ni riječ a nekima samo dosadna uspavanka... Od starta smo i govorili da ovo nije pjesma za široke narodne mase i da ćemo biti zadovoljni nekim skromnim televotingom u finalu ali zato je žiri tu da prepozna kvalitet i nafiluje je bodovima.

Zbog toga se i moralo raditi na približavanju ove pjesme dijaspori kako bi ''preživjeli'' televote only polufinale a da se ne lažemo dijaspora je u velikoj većini slučajeva bila naš vodeći i glavni distributer poena i neko na koga smo se mogli uvijek osloniti a od ostalih da pokupimo šta ostane, osim dijasporske Slovenije i Hrvatske kao i Njemačke i Švedske očekujem da dobijemo nešto značajnije i od Portugala i Finske jer njihova publika često zna da vrednuje naše pjesme, a od ostalih eventualno još Kipar i Azerbejdžan...

Biće gusto ali vjerujem u prolazak, bitno je da u recapu bude najljepši dio nastupa i da ostavimo kakav-takav utisak kako bi se izdvojili a za finale mi je sad svejedno. :cool:
 
Ма знате ко је овде најлуђи

ЈА који читам последњих 7 страница у 4 ујутру
Isto. A moram da odgovorim na nesto o cemu se polemisalo pre 10 strana :D

Nije resenje da publika sama bira pobednika. Pa i slucaju Breskvica, koja bi sigurno imala mnogo vise tvt poena, i publiciteta, ko bi se osecao ponosnim. Meni sta god da ne valja, u ovom slucaju sam ponosan, i sto puta zadovoljniji pa bili 20i u finalu, ili ispali u polufinalu....

A da podsetimo na samo tvt pobednike - Moje 3 :) koje se svrstavaju u istu kategoriju kao i bilo koji popularni izvodjac koji bi sad dosao i pokupio nagradicu. Bile su na vrhuncu popularnosti u tom trenutku dali im shit pesmu. Kao i Breskvi. Meni su Natasa i Una bile favoriti, pa sam se i iznenadio na televote rezultat, ali koliko ljudi ovde, pa i u Srbiji bi bilo zadovoljno njihovom pobedom? Da li je cak RTS ocekivao takav rezultat? I da li bismo bili srecni sa tekstom "nema suza nema bola sve dok majka ne cuje, da joj sina iz avlije u rat odvode?". Pritom je i Sobral bio u istom sistemu drugi kod publike. Tako da je pola pola, u ovom sistemu najbolji izbor, pa i kad izaberemo mediokritet, bolje nismo imali.
A kad budemo imali odlicnu pesmu za sam vrh - i publika i ziri ce joj dati 12, u to ne sumnjam.
 
Mali savet i komentar mi treba.
Gledam u meridianu kladionici, kvota da če Teya proći u finale je 1,44
Da li mislite da je to realno i da će se dogoditi?
Ja sam ove godine kao i prošle odlučio da sačekam ESC da čujem sve pesme. Višom silom sam čuo Hrvatsku i Holandiju, ali to svakako nije dovoljno da steknem utisak o šansama Srbije. Moje neko razmišljanje je da uz dijasporu tj. samo televoting bukvalno ne možemo da ispadnemo.
 
Poljsku pominjemo uvek u kontektstu kako imaju jadnu pesmu ali imaju dijasporu da glasa, a za sebe kažemo da imamo isto ali ta dijaspora ne voli to što šaljemo. Pitam se onda kako Poljaci vole bezuslovno svog predstavnika? Po nekoj logici stvari bi i oni trebali biti nezadovoljni, kao i u suprotnoj sa nama oko bezuslovne podrške.
 
Mali savet i komentar mi treba.
Gledam u meridianu kladionici, kvota da če Teya proći u finale je 1,44
Da li mislite da je to realno i da će se dogoditi?
Ja sam ove godine kao i prošle odlučio da sačekam ESC da čujem sve pesme. Višom silom sam čuo Hrvatsku i Holandiju, ali to svakako nije dovoljno da steknem utisak o šansama Srbije. Moje neko razmišljanje je da uz dijasporu tj. samo televoting bukvalno ne možemo da ispadnemo.
Hoćee, ne sa neke zavidne pozicije ali hoće
 
Mali savet i komentar mi treba.
Gledam u meridianu kladionici, kvota da če Teya proći u finale je 1,44
Da li mislite da je to realno i da će se dogoditi?
Ja sam ove godine kao i prošle odlučio da sačekam ESC da čujem sve pesme. Višom silom sam čuo Hrvatsku i Holandiju, ali to svakako nije dovoljno da steknem utisak o šansama Srbije. Moje neko razmišljanje je da uz dijasporu tj. samo televoting bukvalno ne možemo da ispadnemo.
Realno je za očekivati da Teya prođe u finale, ali nije nerealan scenario i da ispadne (nažalost). Mislim da su šanse negde 70% da prolazimo.

Mislim da ti nije realno razmišljanje da na 100% televoting sistemu ne možemo da ispadnemo. Sa slabijom pesmom i nastupom itekako možemo. Nemamo baš toliko jaku dijasporu. Doduše, imamo u polufinalu uvek sigurnih par zemalja koje nas lepo nagrade visokim poenima, ali to ne može da bude dovoljno. Eto, Luke Black je za samo tri poena mogao da izvisi prošle godine!
 
Mali savet i komentar mi treba.
Gledam u meridianu kladionici, kvota da če Teya proći u finale je 1,44
Da li mislite da je to realno i da će se dogoditi?
Ja sam ove godine kao i prošle odlučio da sačekam ESC da čujem sve pesme. Višom silom sam čuo Hrvatsku i Holandiju, ali to svakako nije dovoljno da steknem utisak o šansama Srbije. Moje neko razmišljanje je da uz dijasporu tj. samo televoting bukvalno ne možemo da ispadnemo.
Srbija se bori za deveto i deseto mesto sa jos par zemalja.

Ako neko neocekivan zablista, tipa Azerbejdžan, ispašćemo
 
Zemlje od kojih ja očekujem po neki poen su... Nemačka, Švedska, Kipar, Australija, Hrvatska, Slovenija i eventualno Luksemburg i Portugal...
 
Ocekujem 6.mesto za Srbiju u našem polufinalu.

Dobijamo od svih drzava poene, sem od Ukrajine,UK i recimo Litvanije i eventualno Irske, od ostalih cemo dobiti nesto.
 
Poljsku pominjemo uvek u kontektstu kako imaju jadnu pesmu ali imaju dijasporu da glasa, a za sebe kažemo da imamo isto ali ta dijaspora ne voli to što šaljemo. Pitam se onda kako Poljaci vole bezuslovno svog predstavnika? Po nekoj logici stvari bi i oni trebali biti nezadovoljni, kao i u suprotnoj sa nama oko bezuslovne podrške.
Poljaka ima mnogo vise od nas u svim tim drzavama. Pa oni moraju da vole to sto posalju, kada im je muzicka scena bas slaba, ogromna zemlja, sa bezveze muzikom 🤭
Ne mora sa znaci da ce niihova dijaspora da podrze Lunu, ali pretpostavljam da hoce. Imali smo slucajeve bas kod njih kada su bojkotovali nekoga, tesko im je bilo i do finala, a kada su voleli svog predstavnika u dijaspori bili subu stanju da ih dovedu do top pozicija.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top