rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
Estonka je ono što prosečan TV gledalac , koji muziku prati kroz festivale i svadbe, voli. Lepa pevačica, koja lepo peva muziku koja ritmom ne para uši. Imala je odlično svetlo u nastupu i prosto, lice joj je blistalo. Prosečan gledalac voli balade i da ih peva pevačica obučena kao mlada razredna na maturi.
Za nas kažu da je nastup mračan, jednoličan,ona u nekim krpama, a naši ljudi potenciraju da je ništa ne razumeju, samo ono Vila Ramonda. Ispod Teyinog nastupa na zvaničnom instagram nalogu RTS, žena napisa da je pesma mnogo lepa i da je šteta što je peva tako loša pevačica. Dosta sličnih komentara sam pročitala i na hrvatskom forumu i fb. Teyino pevanje mnogo više cene stranci koji njen glas ističu kao glavni adut, ali eto i Matt je mislio da neće ući u finale jer je nastup mračan.
Kad čitam tvoje komentare:
tumblr_inline_p7rj4ez1N61tacr7y_540.gif

Nije Matt govorio da neće proći jer je tobož taman nastup, nego zato što je nastupala 2. i zato što realno čudo treba da se desi da publika prepozna pesmu.

Drugo, to šta kažu naši nije merodavno jer mi svakako ne glasamo. Šta kaže Ljubinka iz Čuruga uopšte nije bitno u kontekstu Evrovizije.

Njen vibrato i generalno boja glasa su zaista, ali zaista nešto što se retko sreće. Eto Nensi Bo je možda tehnički bolja pevačica, ali Teyinu boju glasa naći je kao tražiti iglu u plastu sena.

Ja sam pozitivac i verujem da ćemo lepo proći kod žirija. Neću da se uzdam previše u to, ali želim da pozitivnom energijom prizovem dobar plasman.
 
Pa danas smo u gen.skupštini UN glasali za dizanje statusa Države Palestine na nivo člana i slali hum.pomoć, a sutra možda za Eden lol

Srbija = Zorica Marković u Zadruzi, mnogo volim ljude
 
Ili prosto rendom žiriji koji glasaju po kladionicama, direktivama odozgo i slično, s obzirom na odnose Srbije i Izraela.
Uopšte ne bih isključio neku razmenicu bodova nažalost 🤷‍♂️
RTS je od pocetka imao stav da je Izrall ove godine ravnopravan ucesnik i da ce tako biti i ocenjivan. Olivera Kovacevic je to rekla u nekoliko intervjua. Naravno da ce pojedinacni clanovi zirija glasati po slobodnoj volji, ali sigurno nece dobiti direktivu da glasaju ili ne glasaju za Izrael.
 
nece dobiti direktivu da glasaju ili ne glasaju za Izrael.
Pa neće je dobiti sa RTS-a svakako, ali ako izgleda postoje organizovana SMS glasanja po zemljama, što ne bi postojale direktive i/ili kupovine pojedinih članova žirija ovako sa strane
 
Kad smo već kod današnje rezolucije, od država koje učestvuju odbila ju je 🇨🇿 , a 🇦🇱 🇦🇹 🇫🇮 🇬🇪 🇳🇱 🇭🇷 🇮🇹 🇱🇻 🇱🇹 🇲🇩 🇩🇪 🇨🇭 🇸🇪 🇺🇦 🇬🇧 su bile uzdržane

To su sve države koje mogu dati srednje ili veće bodove od žirija, kao i siguran visok tvt za Izrael
 
Interesantno da su Šveđani bili uzdržani s obzirom na to da već deceniju priznaju Palestinu.
 
Ceo dan mi se u glavi javlja broj 101.
Zabeležiti ovo, možda bude broj poena žirija.
 
Očigledno da su poslednje dve kladionice nešto zabrljale sa kvotama i generalno je mala razlika sve u 1%.
Apsolutno ne mora značiti ništa.
Ja mogu zamisliti nas i na 5.mestu kod žirija, kao i na 23. Od te male grupe ljudi me ništa neće iznenaditi.
 
Ima li budnih? Da li neko zna sto smo ovako skocili na kladionicama za ziri, na nekima smo bukvalno na drugom mestu :eek:
Te dve kladionice uvek luduju na eurovisionworld-u, mislim da je u pitanju bag.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top