Zorja

Treba joj da kupuje i peva mainstream hitove, a ne self produkciju i neke radio S, koje realno slusamo samo na radiju dok vozimo, ili po jeftinim resotranima naCG moru.
 
Zorja se rodila u pogrešno vreme. Danas samo mali broj ljudi ima strpljenja i sposobnost da sluša umetnost u muzici. Baš kao što retko ko sem naslova čita tekst duži od 2 rečenice.
Svaki njen nastup i u ZG bio je umetnički sa posebnim aranžmanima a slali su je sve vreme u baraž.
Još je PZE jedino mesto gde Zorja nailazi na veći broj pravih poznavaoca muzičke umetnosti. Zato bih joj savetovao da se prijavljuje svake godine. Šta fali Zejni?
 
Zorja se rodila u pogrešno vreme. Danas samo mali broj ljudi ima strpljenja i sposobnost da sluša umetnost u muzici. Baš kao što retko ko sem naslova čita tekst duži od 2 rečenice.
Svaki njen nastup i u ZG bio je umetnički sa posebnim aranžmanima a slali su je sve vreme u baraž.
Još je PZE jedino mesto gde Zorja nailazi na veći broj pravih poznavaoca muzičke umetnosti. Zato bih joj savetovao da se prijavljuje svake godine. Šta fali Zejni?
Zorja će se eventualno prijaviti još jednom na pze, ukoliko ne bude treća sreća ubedjena sam da se ona više neće prijavljivati, barem ne za Srbiju.
 
Ako ce je sujeta cepati ko Breskvetinu, onda bolje i da se ne prijavljuje. BIla je odlicna oba puta ali ne i najbolja. Prosto kockice treba da se sloze. Da li prvi, treci, ili sedmi put ko Sanni Nielsen.... Prosto je nebitno. Pa i Konstrakta je ispala u polufinalu 2009e jer je pesma bila bzv, 2008 se ZG probio u finale i napravili su time neko ime, pa eto posle koliko godina dodju i pokidaju na ESCu? Pa za dve godine opet ucestvuju, ali osvoje cetvrto mesto. Ni Serifu nije bilo prvo pojavljivanje 2007e. Zejna mukica stalno pokusava, i nikako da ubode, ali ostavlja utisak da je sve konkurentnija, i da ce ubosti jednom valjda.

Jednostavno ako se desi pesma koja je dostojna Evrovizije neka pokusava. Zasigurno bolju promociju pesme, i sebe u ovoj drzavi imati nece, pa makar da ne pobedi. A sad, treci put poslednji, i te price..... Od 28 takmicara, 36 ili koliko bude narednih godina, ne mozemo ocekivati da eto bas njena u tom trecem putu MORA da bude najbolja.

Ovog puta je zaista bila izvanredna, ali niko se nije mogao otrgnuti osecaju da joj je pokusaj 2022e ipak bio dosta konkurentniji.
 
Ako ce je sujeta cepati ko Breskvetinu, onda bolje i da se ne prijavljuje. BIla je odlicna oba puta ali ne i najbolja. Prosto kockice treba da se sloze. Da li prvi, treci, ili sedmi put ko Sanni Nielsen.... Prosto je nebitno. Pa i Konstrakta je ispala u polufinalu 2009e jer je pesma bila bzv, 2008 se ZG probio u finale i napravili su time neko ime, pa eto posle koliko godina dodju i pokidaju na ESCu? Pa za dve godine opet ucestvuju, ali osvoje cetvrto mesto. Ni Serifu nije bilo prvo pojavljivanje 2007e. Zejna mukica stalno pokusava, i nikako da ubode, ali ostavlja utisak da je sve konkurentnija, i da ce ubosti jednom valjda.

Jednostavno ako se desi pesma koja je dostojna Evrovizije neka pokusava. Zasigurno bolju promociju pesme, i sebe u ovoj drzavi imati nece, pa makar da ne pobedi. A sad, treci put poslednji, i te price..... Od 28 takmicara, 36 ili koliko bude narednih godina, ne mozemo ocekivati da eto bas njena u tom trecem putu MORA da bude najbolja.

Ovog puta je zaista bila izvanredna, ali niko se nije mogao otrgnuti osecaju da joj je pokusaj 2022e ipak bio dosta konkurentniji.
Tebi je pesma Zorja bila konkurentnija od lika u ogledalu? Nikako se ne bih složila, ni ja a verujem ni ostali.
 
Melodija je bila jednostavnija, pamtljivija i pevljivija. Lik u ogledalu je imao mozda upecatljiviji, teatralniji nastup, ali kao sama pesma, je pokazivanje vokalnih sposobnosti pre nego nesto sto ce ostati u uhu i naterati prosecnog ESK gledaoca da glasa.Moras imati neki catch, LUO nije dovoljno upecatljiv u tom smislu, osim u wow kakav glas, dok pesma i melodija iste ostaje sekundarna, zaboravljena.

Zejna je na primer imala potpuno drugi fejl, gde je sve instant, i in your face, definitivno njen najbolji pokusaj, mada su verovatno tekstom odbili jedan broj glasaca. Kao i polufinalnim nastupom gde je sva bila ukocena. Meni je njeno finale neuporedivo opustenije, i lezernije, i da je tako nastupila u polufinalu, verujem da bi izazvala bolje reakcije, no za popravni bese kasno....
 
Vidjećemo kako će Teodora proći na Evroviziji, s obzirom na to da je pobijedila u jednom PZE izdanju koja se slobodno može nazvati all stars i na to koliki je hajp imala sve ispod TOP 10 će značiti da i nije bila najbolja opcija za Eurosong. Ja ne mislim da je bila, ali ljudi su uveliko smatrali da je bila najbolja opcija kao i Luke Black prošle godine tako da vidjećemo rezultat.
 
Last edited:
Upravo to. Ne može se izvesti zaključak da bi neko drugi bolje prošao. Može se samo pretpostavljati da bi npr. Konstrakta potencijalno privukla više glasova publike, verovatno ne i žirija, mada se nikad ne zna.
 
Opšte je poznato da evropska publika voli jake ženske vokale, zato je Zorja od starta i bila favorit na eurovisionworld sajtu, ne mogu reći da bi prošla bolje od Tee naravno, ali u moru pesama koje su pevački potpuno ravne ona bi se definitivno izdvojila.
 
Pa dobro, sta onda fali da polusava dok ne bude najbolja? Ne razumem svrhu price.
Ne znam šta ne razumeš? Nadovezala sam se na priču o Teya Dori i tome da li bi eventualno neko ostvario bolji plasman od nje, Zorja je ove godine imala pesmu koja je mogla da nam donese visok plasman, možda sledeći put kad se prijavi to neće biti slučaj. Eto to je poenta cele priče.
 
Njena najveća "nesreća" je što se prijavljivala u kompetitivnim godinama, ali bojim se da je se prijavila i 2023. sa Luo da bi Luke Black opet imao više hajpa jer kao ima eksperimentalniju pjesmu koja može nešto da napravi. Jednostavno se traži to nešto drugačije misleći da će to biti to, a one neke klasičnije pjesme se mahom odbacuju jer je to "već viđeno". Ja mislim da glavni razlog što Zorja nije pobijedila pjesma, već to što nije imala hajp prije PZE. Nije ni Luke Black imao, ali tada je svakako postojao hajp nakon Konstrakte i onda je uslijedilo takmičenje alternativnih i novih izvođača te godine.
 
Mislim da bi joj sada najbolje bilo da se posveti svojoj muzickoj karijeri, da nastupa, da malo eksperimetise zasto da ne, da ostvari saradnje, da zaradi. A sto se tice pze-a nek se prijavi kad oseti da je spremna. Treba tu i materijalno uloziti, a talenat ce uvek imati.
 
Mislim da bi joj sada najbolje bilo da se posveti svojoj muzickoj karijeri, da nastupa, da malo eksperimetise zasto da ne, da ostvari saradnje, da zaradi. A sto se tice pze-a nek se prijavi kad oseti da je spremna. Treba tu i materijalno uloziti, a talenat ce uvek imati.
Vidim da je počela intezivnije da nastupa po restoranima u Njemačkoj i to me jako raduje, ne mora da tezgari, peva ono što voli i lepo zaradjuje, gde ćeš bolje.
 
Za razliku od Zejne, Zorja je neko ko ce biti u top 3 samo kad pusti glas, to smo videli ove godine kad nije imala popularnost kao 2022. i nije bila u prilici da ulozi u nastup. Bukvalno je plasman ostvarila na kontu cistog talenata.
 
Za razliku od Zejne, Zorja je neko ko ce biti u top 3 samo kad pusti glas, to smo videli ove godine kad nije imala popularnost kao 2022. i nije bila u prilici da ulozi u nastup. Bukvalno je plasman ostvarila na kontu cistog talenata.
Zejna je učestvovala tri puta i nijednom nije ostvarila zapažen plasman, peto,sedmo i četrnesto mesto i nisu baš za pohvalu. Dok se Zorja prijavila dva puta u preludoj konkurenciji i oba puta je završila treća. Verujem da ako bi Srbija jednog dana opet birala interno,da bi ona definitivno bila prvi izbor.
 
Back
Top