226. FSC - My Słowianie

Marko

Ekspert
Joined
4 Feb 2022
Messages
9,275
Points
118
226. fsc.png

Drage forumašice i dragi forumaši, želim vam dobrodošlicu na novi, 226. po redu Forum Song Contest, moj prvi od uskrsnuća foruma, a valjda neki 24526327. računajući i stari forum. Na ovom ćemo se FSC-u posvetiti misterioznoj promaji koja ubija čim otvorimo prozore, fenomenu kombiniranja sandala i čarapa…ukratko, posvetit ćemo se svemu onome što nas najbolje identificira, što je neizostavni dio nas i što mi u suštini i jesmo – SLAVENI, odnosno SLOVENI. Stoga, navucite Adidas trenerke, uzmite teglu kiselih krastavac za grickanje i pripremite rakiju u slučaju da vam pozli od teme, jer slijede pravila ovog FSC-a:

Na ovaj FSC šalju se pjesme na nekom od slavenskih/slovenskih jezika. Međutim, u odabiru nećete biti baš toliko slobodni jer ćete imati ono što većina nas/vas naaaaajviše voli, a to su
Z A D A C I. Ipak, da ne bude baš toliko ograničeno i teško, zadaci su podijeljeni u tri grupe koje vam služe kao orijentir:

Južnoslavenski jezici
Zapadnoslavenski jezici
Istočnoslavenski jezici
  • Dakle, ono što prvo trebate učiniti je poslati u PP jedan broj između 1-48. Ukoliko je broj koji tražite zauzet, dodjeljuje vam se prvi sljedeći slobodni broj. Primjerice, xy forumaš/ica zatraži broj 35 i iza njega se nalazi zadatak „zapadnoslavenski jezici“, što znači da xy osoba mora poslati pjesmu na nekom iz te podskupine slavenskih jezika (dakle u tom slučaju na poljskom, češkom, slovačkom, kašupskom, lužičkosrpskom itd.).
  • Dozvoljeno je poslati i pjesme na dijalektima određenih jezika, ukoliko je riječ, dakako, o dijalektu nekog slavenskog jezika.
  • Uz standardno ograničenje da se ne mogu slati ESC i NF pjesme, na ovaj FSC ne možete slati ni (J)ESC izvođače, kao ni izvođače koji su nastupali na nekom od nacionalnih finala za ESC. Primjerice, ako netko dobije južnoslavenske jezike, ne može poslati Jelenu Rozgu, Zorju ili Raiven obzirom da su iste učestvovale na Dori, PZE odnosno EMA-i.
  • Ostalih ograničenja nema.

Zadatke može početi tražiti večeras od 21:30, a svoje prijave počinjete slati sutra od 09:00 te one traju do 04.08.2022. u 10:00. O ostalim rokovima naknadno.

Spisak pjesama: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1rKa4eQYDvwA_Iob0rZYEkqknHqpYHcALyBhxWPSN4jQ/edit#gid=0

Sretno svima!!!!1​
 

Attachments

  • 226. FSC.xlsx
    37.3 KB · Views: 65
Last edited:
Zadatke preuzeli:

Anhel
Boxy
Choda
Destry94
Djole89

dodo
Endrega
Erin Navan
etica
èürôník

Filhy
Ivana
Leo Cezar
libertà
Majsta94

Margy
Marko
maxiens
McSteamy
Micky

MilanB
Milos-S
Mrm
Nije sve tako sivo
Niko

Novinar
Peace
Petar
Replay
rintintin

Ro
sparkle
Stefan28
Stole
Storm

Tetsujin
Tinte
Vax'ildan
zeleni

Pjesme poslali:

Anhel
Boxy
Choda
Destry94
Djole89

dodo
Endrega
Erin Navan
etica
èürôník

Filhy
Ivana
Leo Cezar
libertà
Majsta94

Margy
Marko
maxiens
McSteamy
Micky

MilanB
Milos-S
Mrm
Nije sve tako sivo
Niko

Novinar
Peace
Petar
Replay
rintintin

Ro
sparkle
Stefan28
Stole
Storm

Tetsujin
Tinte
Vax'ildan
 
Last edited:
Zamolit ćemo neku dobru dušu ovdje javno na temi da odabere jedan broj za Ivanu kojoj sam poslao popis zadataka i jedan broj za mene. 🙏
(od 1 do 48)
 
Super tema. Nešto slično sam imao kao opciju kada sam ja organizovao FSC.
Nadam se da neću dobiti južnoslovenske jezike.
 
Brojeve birate od 21:30 😀

I odmah jedno objasnjenje, ovdje je bitan jezik, a ne država. Dakle, ako vam je zadatak poslati pjesmu na istočnoslavenskom, možete poslati i američkog pjevača, bitno je da pjeva na bjeloruskom/ruskom/ukrajinskom
 
Zanimljivo, nadam se da će tema baš da prođe u Slavic znaku, od čučnja do promaje da sve pređemo i opišemo 😂
 
Ne znam. Može ispasti super, može ispasti koma. Ali će biti interesantno slušati sve te jezike. Može popis jezika po glavnim grupama?
 
I ja bih voleo da izbegnem juznoslovenske jezike.

A imam neke pesme koje bi se uklopile u druge dve kategorije.

Ukljucujuci i neke pesme koje traju skoro 10 minuta :D

Ali videcemo kako ce me sreca pogledati.
 
Interesantna tema koja ce me najverovatnije podstaci na istrazivanje.2
Ne nadam se nekoj grupi najvise, ali imam antifavorita i poznavajuci kakve sam srece verovatno cu tu grupu izvuci 😂
 
Maxiens, djeluje tako, ali nije, vidjet ćeš kad kreneš istraživati detaljnije. Po meni je zapravo dosta izbalansirano, kod južnoslavenskih ima najviše jezika koji dolaze u opticaj pa je i izbor veći unatoč dosta NF izvođača, zapadnoslavenski imaju ionako najmanje NF-ova, a istočnoslavenska scena je toliko velika da je postotak ESC/NF izvođača u globalu baš malen :)
 
Back
Top