266. FSC - North VS South

Marko

Ekspert
Joined
4 Feb 2022
Messages
9,345
Points
118
266 FSC.png

Dragi/e,
gotovo su dvije godine prošle od moje posljednje FSC organizacije, zbog čega mi je izrazita čast pozdraviti vas na svom novom FSC-u, ukupno, ako se ne varam, jedanaestom računajući stari forum. Tko je makar 2-3 puta učestvovao kod mene, zna da su moje teme uglavnom na neki način geografske ili jezične, pa tako ni ova neće biti iznimka. Samim time, hajde da vidimo što znači taj north VS south.

Bez brige, neće biti Sjeverna Koreja protiv Južne, a neće biti ni Sjeverna Amerika protiv Argentine, Brazila & co, već ćemo se zadržati na našem Starom kontinentu. Povezat ćemo Europu od njenog hladnog sjevera do toplog juga. Na koji točno način?

Za svaki od ova dva dijela Europe uzeto je pet država.
Za sjever su to Danska, Finska, Island, Norveška i Švedska.
Za jug Europe tu su Grčka, Italija, Malta, Portugal i Španjolska.

Kako ćete znati što točno šaljete?

Privatnom porukom ćete mi se javiti da želite zadatak i ja ću vam, sukladno podjeli koja će biti poznata moderatorima, dodijeliti sjever ili jug. U zavisnosti od toga koji od ta dva dijela dobijete, trebate poslati izvođača iz neke od gore navedenih država. Dakle, naprimjer, ako prva osoba koja se javi dobije jug, druga će dobiti sjever, treća opet jug, četvrta sjever, i tako dalje… Isti princip kao i na dosadašnjim FSC-ovima koji su bili okarakterizirani kao „VS“.

Nema jezičnih ograničenja, bitno je samo da izvođači budu iz neke od traženih država.

Jedino ograničenje je to da ne možete slati izvođače koji su do sad učestvovali više od 3 puta na FSC-u.

Također, neće biti prihvaćene kolaboracije sljedećeg tipa, primjerice:
Izvođač iz Švedske u duetu/suradnji s izvođačem iz neke od država koja nije iz neke od gore navedenih 10.
Izvođač iz Švedske u suradnji s izvođačem iz Grčke, dakle, ne možete kombinirati sjever i jug.

Prijave zadataka kreću u 09:00 h, a prijava pjesama od 14:00.
Rok za prijave istječe 12.7. (petak) u 17:00 sati.


Popis pjesama koje su do sad učestvovale

To vam je to za sad, za sva pitanja stojim vam na raspolaganju.

Neka epska bitka sjevera i juga krene. Sretno! 💞
 
Last edited:
Odlična tema i zemlje koje su odabrane da predstavljaju ove regione.
 
Baš fina tema. Voleo bih sever pošto sam na prethodnom izdanju bio jug, ali verovatno neću imati sreće.
 
Takođe kao Stefanu mi bilo svejedno šta ću izvući. :D Na obe strane ima pesama na spisku.
 
Jedan upit iz PP pa da odmah razjasnimo:

"iz gore navedenih država" - Da li je dovoljno samo da su rođeni tamo ili moraju da imaju i karijeru tamo?

Zamisao je da u toj državi imaju i karijeru. Nećemo baš prihvaćati nekog tko je tipa rođen u Švedskoj, a cijeli život živi i stvara u USA, npr.
 
Idem da brainstormujem mozak da nađem pesmu!!!
Ostajemo na Aquarius teritoriji tako da očekujemo još jedan maštoviti spektakl, pun kontrasta.
Prošli put smo imali četiri potpuno različita žanra, kao četiri strane sveta, a sada imamo kontrast između hladnog severa i toplog juga! 👏 😀
 
I nakon pauze od jednog izdanja se (najverovatnije) vraćaju zastavice. :D
 
Nešto mi teško ide pretraga pesama, al ne predajem se!
Mada kad se preračunam došlo je vreme da ispadnem u polufinalu posle pet top 10 plasmana.
 
Podijelili smo 25 zadatka, sad se idemo malo posvetiti izvanforumskim obavezama ali vi samo šaljite svoje prijave, nastojimo biti ažurni! ✌️
 
Back
Top