OGAE Song Contest 2024: Srpski izbor

Vladimir

Moderator
Staff member
Urednik foruma
OGAE član
Joined
4 Feb 2022
Messages
28
Points
8
OGAE Srbija učestvovaće na OGAE Song Contest-u 2024. godine. Kao i prethodnih godina i ove godine OGAE Srbija organizovaće nacionalni izbor na kojem će se odabrati pesma i izvođač koji će predstavljati naš klub na ovom takmičenju.

Domaći izbor održaće se tokom jula 2024. godine. Pesme koje će učestvovati na domaćem izboru biće predložene od strane članova kluba. Da bi neka pesma mogla da učestvuje na domaćem izboru neophodno je da ispunjava sledeće uslove:​
  1. pesma mora biti objavljena u 2023. ili 2024. godini;​
  2. da ne traje duže od 5 minuta;​
  3. tekst pesme mora biti na srpskom jeziku, s tim da je dopušteno da 25% teksta bude na stranom jeziku;​
  4. da je pesma original (ne remiks i ne pesma koje je obrada);​
  5. da je studijska verzija, ne live nastup ili deo nekog filma;​
  6. da nije učestvovala na Pesmi Evrovizije, Pesmi za Evroviziju, Dečjoj Pesmi Evrovizije, ranijim OGAE takmičenjima kao predstavnik OGAE Srbije;​
  7. da je izvođač državljanin Srbije, a ako je u pitanju grupa ili duet, bar jedan član mora biti državljanin Srbije.​
Ove godine na nacionalnom izboru učestvuje ukupno 30 pesama, koje su raspoređene u 3 polufinala, tako da svako polufinale ima po 10 pesama. Iz svakog polufinala će se plasirati po 4 najbolje rangirane pesme, tako da u finalu srpskog izbora imamo 12 pesama.

Što se tiče načina glasanja, primenjivaće se kombinovani metod tako da 50% poena činiće glasovi članova OGAE kluba, 25% poena činiće glasovi foruma, dok će se preostalih 25% poena dobiti glasovima prikupljenim preko društvene mreže Instagram.

Ove godine imamo malo izmenjen način odabira srpskog predstavnika. Uvedeno je SUPER FINALE. Tri najbolje pesme u finalu po broju osvojenih poena naći će se u SUPER FINALU gde će članovi OGAE kluba glasati tako što će rasporediti poene 1, 2 i 3 za najbolju pesmu. Ukoliko se desi da pesme imaju isti broj bodova, prednost će imati ona koja je imala više poena u finalu.​

UČESNICI DOMAĆEG IZBORA

PRVO POLUFINALE

1) Teya Dora x Albino - Atamala
2) Sanja Vučić x Nucci - Ruzmarin
3) Andreana Čekić- Party party
4) Ana Nikolić - Hvala, doviđenja
5) Voyage feat. Ceca - Muškarčina
6) Tijana Bogićević - Kad odem
7) Jelena Karleuša - BLOCK!
8) Hristina - Kasnim
9) Milica Pavlović - Ona nosi pradu
10) Aleksandra Prijović - Sve po starom

YouTube play lista




DRUGO POLUFINALE
1) Breskvica - Čini
2) Jelena Tomašević - Za divno čudo
3) Ceca x Željko Joksimović - Više od sreće
4) Sanja Vučić - Hajde ti
5) Sara Jo, Mimi Mercedes - Sandra Meljničenko
6) Jelena Kareluša x Milica Pavlović - Mashalla
7) Marija Šerifović feat. Matija Cvek - Pola sunca
8) Bojana Vunturišević - Svemirska ljubav
9) Ana Nikolić - Terasa sa pogledom na zid
10) Aleksandra Prijović - Psiho

YouTube play lista



TREĆE POLUFINALE
1) Jovana Pajić - Ludilo moje
2) Sanja Vučić x Tea Tairović - Marrakesh - Dubai
3) Milica Pavlović - Gospode moj
4) Nucci - Automati
5) Sanja Vučić - Đene Đene
6) Marija Šerifović - JA SAM.
7) Aleksandra Prijović - Dam dam dam
8) Hristina - Probaj opet
9) Nikolija - Viski
10) Jelena Karleuša - KARLYB*TCH

YouTube play lista



* GLASANJE FORUMAŠA *

Što se tiče načina glasanja forumaša, svi forumaši koji su registrovani do 1. jula 2024. godine, moći će da učestvuju u glasanju. Glasa se tako što meni putem poruke pošaljete svoje glasove i to tako što ćete za svako polufinale rasporediti poene od 1 do 8, 10 i 12 poena. Kada se sakupe svi glasovi, svi će se sabrati i onda će se proporcionalno dodeliti ostalim glasovima prikupljenim od strane članova OGAE kluba i Instagrama.

Svi koji žele da glasaju mogu to učiniti do 13. jula 2024. godine, nakon tog roka biće proglašenje finalista domaćeg izbora.
 
Last edited:
Previše pesama imamo u izboru i to me odbija da u istom glasam. :( Smanjio bih na 20 i kusur.
 
Na osnovu predloga članova OGAE Srbija.
 
Mislim da nije slab izbor, al opet o ukusima se ne raspravlja ;) to su pesme i izvođači koji su trenutno aktuelni kod nas. A ako pogledamo ranija naša učešća uvek smo dobro prolazili sa pesmam koje su u to vreme bili hitovi kod nas, nego sa nekim "umetničkim" i "kvalitetnijim" pesmama.

Al da ne davim više, ovo su svi naši predlozi, a sve vas pozivam da glasate i da date svoj doprinos u izboru našeg predstavnika.
 
Nijedna Teodorina pesma?! 😯

Imam utisak da se pojedine pesme takmiče već drugu, treću godinu zaredom 😂 Stvarno izbor nije nešto
 
Nijedna Teodorina pesma?! 😯

Imam utisak da se pojedine pesme takmiče već drugu, treću godinu zaredom 😂 Stvarno izbor nije nešto
Takmiče se samo pesme objavljene 2023. i 2024. godine :D
 
Pa Teodora je ove godine objavila album 😉😂
Mislio sam na ponavljanje pesama :D

Ove godine ima dosta i bržih i sporijih pesama, za svakog po nešto. Stigli su neki glasovi forumaša i izmešano je što znači da neko baš voli brže i turbo, a neko pak ove sporije i pop/soul :D

Tako da još jednom glasajte :D I da ono što je bitno pokušajte da poslušate pesme, i da ocenjujete kao neki francuz ili nemac koji će čuti pesmu prvi put. Nemojte po nekom već ustanovljenom ukusu i napamet.
 
Bukvalno Teodorina Čuka je ono što fali ovde, Senidah koja je izuzetno originalna, Matija Vitic sa onom strava pesmom... Spisak je budi bog s nama, previše komercijale, Karleuša x3 :ROFLMAO:
 
Bukvalno Teodorina Čuka je ono što fali ovde, Senidah koja je izuzetno originalna, Matija Vitic sa onom strava pesmom... Spisak je budi bog s nama, previše komercijale, Karleuša x3 :ROFLMAO:
Za Senidah je uvek diskutabilno da li može da nas predstavlja :D
 
Aleksa - Kao da smo pali s Marsa
Caneras - Halokoje
Coby x Rouzi - Jao mama
Džordži - U mraku
Edita - Plavi
Jymenik - Predaleko
Kat Dosa - Gogo
Keni Nije Mrtav - Telo
Matija Vitić - Pomeraj
Mila - Kiša na jesen
oxajo - Put
tam - dugo
Valentinna - Pirane


Ovih 13 su po meni najbolje pesme ove godine ne računajući PZE.

Ove što su ponuđene su mahom bezveze. Ne znam uopšte ko ih bira i zašto.
 
Back
Top