Putovanja

Zanimljivo mi je ovo za Filipince i za Manilu, to preklapanje urbanih i sirotinjskih četvrti. Makar, vjerujem da je tako u dosta tih velikih gradova u srednje ili slabo razvijenim državama.

Milane, jel imaš na umu već neku novu egzotičnu destinaciju?
 
Imam ja stalno nešto na umu, ali finansijski nije izvodljivo.

Nepal mi je jako dugo želja, baš bih voleo višednevno pešačenje na neki planinski vrh. Tu je takođe kao želja i Južna Amerika, ali jedino što je manje-više pristupačno je Brazil, a ja bih radije Čile ili Peru.

Avio karte su baš poskupele u poslednje dve godine, a to je obično najveći finansijski izdatak na bilo kom putovanju. Ali dobro, ako ne bude ništa egzotično, naći ću nešto po Evropi, recimo Estonija.
 
Što se Latinske Amerike tiče, manje popularna, a prelepa je i ruta Maja (pre svega Gvatemala, uz eventualni dadatak pojedinih piramida u Meksiku ili Kopana u Hondurasu).
 
Evo bar nešto pozitivno od ovoga, danas sam imao priliku da posetim selo Sopotnica, gde se nalazi srednjovekovna crkva Svetog Georgija gde je bila Goraždanska štamparija, izuzetno značajan srednjovekovni spomenik kulture za Srbe i za ćirilično pismo.

https://gorazdanskastamparija.rs.ba/

Ko voli istoriju, a nanese ga put (nje daleko od doline Drine i magistralnog puta Užice - Višegrad - Goražde - Foča - Trebinje - Dubrovnik), može da poseti ovo mesto.... :)
 
Ja sam u ovom produženom vikendu za nama uživao u Milanu i Firenci i ne mogu da verujem da sam za oko 3 dana video stvari koliko sam video. Došao sam ispunjeniji nego sa nekih dužih putovanja, ali mislim da je do toga što sam sebe prezasitio svime što sam video odjednom u kratkom roku. Neću postavljati prelepe fotke arhitekture na koje ste navikli od ovih gradova, evo nekih zanimljivih prizora iz albuma koji sam nazvao "Random Milano". Nešto od ovoga će završiti i na Insta.​

Italija 10/10

FXgfBFS.jpg


Ombre Cinesi

dzsWtCh.jpg


Groblje

NmI3iMx.jpg


Urban skyline

JSzb6xJ.jpg


Random momenat na random mestu koji mi je bio kjut jer je ovaj dečko divno pevao i repovao

T7M2kYP.jpg


Hot zgrada hotela

lUkCT4M.jpg


Imam brdo ovih fotki oblakodera, opčinjen sam time

iz8SLR4.jpg

okYnzE2.jpg


Propaganda

enzbetY.jpg


Fejk Miki (pravi je u muzeju, ofc)

AfYfN9j.jpg


Projekcija na zgradi koja je bila kul, ali štenara zeznula deo :D

KJdl7gv.jpg


Pokušaj simetrije (dobar)

i6N4nbN.jpg
 
Podela turističkih vaučera od 10.000 dinara od 15. januara

Vlada Republike Srbije usvojila je danas uredbu o dodeli 100.000 vaučera za subvencionisani odmor u zemlji kojom se maksimalna vrednost vaučera povećava sa 5.000 dinara na 10.000 dinara.

Prijava građana za korišćenje vaučera u Srbiji počinje od 15. januara 2024. godine na šalterima javnog preduzeća „Pošta Srbije“ na teritoriji cele zemlje.

Pravo na vaučere imaju penzioneri, nezaposleni, korisnici prava na dodatak za pomoć i negu drugog lica, vojni invalidi, nosioci poljoprivrednog gazdinstva, studenti, lica starija od 65 godina koja ne ostvaruju pravo na penziju, kao i zaposleni sa primanjima do limita koji je povećan na maksimalnih 80.000 dinara mesečno.

Takođe, prijavljivanje ugostitelja koji su zainteresovani da učestvuju u sistemu dodele vaučera će biti omogućeno preko sistema E- turista od 31. decembra 2023. godine, a prva lista ugostitelja će biti objavljena na sajtu Ministarstva turizma i omladine 8. janaura 2024. godine.

Krajnji rok za korišćenje vaučera je 20. novembar 2024. godine.​
 
Ljudi ako idete u Vršac nekad, restoran "Dinar", extra je stvrano, preporuka, evo sad bio, hrana je top, ima svaštaaa, a krcatoooo, vikendom mora obavezno rezervisati, prepuno je Rumuna, i porodice sa decom, grupe prijatelja, svegaaa..
 
Moraću da odem opet na neki vikend u Milano, mnogo mi odgovara vajb grada i pogotovo sad kad sam ga naučio da se sam švrćkam po gradu.
 
  • Love
Reactions: Mrm
Moraću da odem opet na neki vikend u Milano, mnogo mi odgovara vajb grada i pogotovo sad kad sam ga naučio da se sam švrćkam po gradu.
nemoj sam, zovi... 🤩
 
Program putovanja kaze ovako:

1. dan - Helsinki (obilazak znamenitosti)
2. dan - Tampere - Turku - trajekt za Stokholm
3. dan - Upsala i Stokholm
4. dan - Stokholm
5. dan - Stokholm - trajekt za Talin
6. dan - Talin
7. dan - Talin - Helsinki
8. dan - Helsinki i povratak
 
  • Like
Reactions: Mrm
Imam tu cast da mi je koleginica vodic na ovoj turi po Skandinaviji Mojca Mavec, dugogodisnja voditeljka RTVSLO, i ESC komentator u vise navrata (prenosila je nasu pobedu u Helsinkiju).

U mojoj grupi su ljudi iz Hrvatske, mahom iz Istre i moram da kazem da zaista prate ESC, Doru, pa i Sanremo :) jasno je da je esc jedan od lajtmotiva nase ture
 
Čitam, gledam i ne verujem. :D Ali to su prednosti luke.
 
Back
Top