251. FSC - Sve boje sveta

Zbog poslednjeg mesta u finalu urednicima zabavnog programa zaprećeno da ne pomišljaju da šalju pesmu na sledeće izdanje ukoliko nije nešto sa vrha spiska.
Bukvalno isto, čim previše razmišljam i premišljam se, ispadnem (Grace, Chincilla, njemački trio), a ovako kad odmah znam šta ću, prođem odlično (Klavdia, Yianna, Ana). Tako da sam stavio jedno 5-6 prioriteta sad i nešto od toga šaljem ako se uklapa, bez palamuđenja dodatno
 
Niko je maltene poslednji na forumu za koga bih pomislio da je poslao ovako emotivnu pesmu. Na momente mi zbog glasa i svega ostalog deluje prepatetično, ali čim dođe do onog dela "porque yo no puedo respirar" promenim mišljenje, a naročito me ono "sin ti" potpuno kupi tako da svu prethodnu preteranu patetiku eliminišem i počnem baš da uživam i udubim se u osećanjima koja proizilaze iz pesme.
10 poena od mene u finalu je ipak posledica slabijeg finala i toga što mi je čitav top 4 ispao iz prvog polufinala, ali svakako je pobednik odličan i sve pohvale!

Pesmu koju sam poslao čuvam na svojoj listi mislim negde još od 2017. godine, ali nikako da se pogodi prava tema (makar sam ja mislio da se nije poklapala) jer je u pitanju grupa iz Filhypina, a pritom je pesma na engleskom jeziku. Čak sam je jednom prilikom davno slao na neki FSC na starom forumu Tetsujinu, ako se dobro sećam, ali iz nekog razloga nije mogla da se uklopi. Ne bih je ni sada poslao da nije bilo Đoleta (ili Dodoa , ne znam već) koji je na ovoj temi izneo meni potpuno nepoznatu informaciju da je engleski službeni jezik na 🇵🇭! :D
Inače, obožavam ove tribale i njihove autentične instrumente spakovane u modernu produkciju. Drago mi je što je pesma odskočila od svega ostalog što je poslato, ali sam opet doživeo loš plasman u finalu.
Ipak hvala nekima koji su prepoznali pravu stvar, a najviše Destryju na poenima, ali isto tako i redom Ivani, Margy, Pokyju, Shumu, Đoletu i Dodu (uzgred čestitke na svemu u vezi ovog FSC-a), kao i ostalima na nižim poenima!
 
Na momente mi zbog glasa i svega ostalog deluje prepatetično, ali čim dođe do onog dela "porque yo no puedo respirar" promenim mišljenje, a naročito me ono "sin ti" potpuno kupi tako da svu prethodnu preteranu patetiku eliminišem i počnem baš da uživam i udubim se u osećanjima koja proizilaze iz pesme.
Real Housewives Eye Roll GIF
 
Skandal u Petarstanu: Urednik zabavnog programa TVP-a smenjen

Nakon sinoćnjeg debakla Girli u finalu 251. FSC-a, urednik zabavnog programa našeg javnog servisa je smenjen po hitnom postupku i to nekoliko meseci pre isteka mandata.

Generalni direktor TVP-a je izjavio da će novi urednik zabavnog programa biti imenovan tek naredne godine, a da će učešće Petarstana do tada biti pod znakom pitanja, te da ćemo ukoliko budemo učestvovali na ovom prestižnom takmičenju pesmu birati uz pomoć privatne muzičke produkcije iz San Stefanije.

Očigledno je da smo poslednjih nekoliko izdanja FSC-a nesposobni da odaberemo konkurentnu pesmu. Tome govori u prilog katastrofalan plasman u polufinalu Renana Pitange i potpuni debakl u finalu girli koja dva tona nije mogla da ubode na finalnom nastupu. Ponovljeni su najgori plasmani iz 2016. godine, pa vi vidite. Ako već trošimo novac poreskih obveznika na ovo, dajte angažujte proverene ljude sa sluhom da izaberu te pesme“, izjavio je predsednik udruženja fanova FSC-a iz Petarstana Senad Mimak.

Girli: Ja se stvarno izvinjavam


Girli_X_Paper_Magazine_X_Justin_Atkins.jpg


Ne znam šta se desilo, prosto nisam mogla da čujem ni sebe ni matricu. Stvarno se izvinjavam, ovo je samo moja sramota.“, izjavila je vidno uzrujana girli za naš list.

Na pitanje da li će se naša zemlja pojaviti na idućem izdanju FSC-a još uvek niko nema odgovor, ali iz izvora bliskih generalnom direktoru TVP-a smo saznali da su pesme već spremne i da zavisi od raspoloženja građana da li ćemo izabrati novu nadu koja bi nas odvela u top 10, ako ne i do pobede.
 
Čestitke Dodi na fenomenalnoj organizaciji, sjajan je domaćin.
Hvala malobrojnima za Aisel, videću večeras da se zahvalim posebno.

Izvolte printskrinove

dodole.png
 
Danas je u Alienlandu proglašen praznik zbog povijesnog uspjeha na FSC-u. Ovo nam je inače najbolji rezultat na novom forumu. Polina nas je po drugi puta predstavljala i unatoč šikaniranju pojedinaca dostojanstveno uvela u finale gdje je zauzela pristojno sedmo mjesto.

Naša delegacija se zahvaljuje svim delegacijama koje su glasale za nas i omogucile nam sve ovo. 😘😘
HlWRaf.gif
 
Gdje je Tinto sad kad ga trebas
Tinto je nazalost radio i tek nakon 23:00 h bio dostupan.
A radujem se i drago mi je sto je nasa delegacija ucestvovala uspehu zelenih uz fenomenalnu pesmu "Melanholija" i odlicnu pevacicu. Kao sto sam pisao, TOP 10 je uspeh.

Cestitam Niki na drugoj pobedi. Pesma je odlicna (jednaod retkih na ovom izdanju), od mene ocena 10 i 8p. Inace, mislio sam da ovo peva zena, devojka 😅. Na prvo slusanje mi nije privuklo toliku paznju, a vec na drugo je uslo u TOP 10. Refren je bas bas odlican. Zamerku sam napisao vezano za uzivo izvodjenje.

Valmar mi je najprijatnije iznenadjenje, a moram priznati i zao sto nisu pobedili iz vise razloga. Jedan od razloga sto bi ta pobeda pripala Boxiju. Da krunise ovu godinu sa naj. Ricki-lee blizu pobede tako da sam zadovoljan.
Mentissa je i kod mene na 11 mestu, ali mogla je komotno da bude u finalu u TOP 10. Ono uzivo izvodjenje je 👏.

Najneprijatnije iznenadjenje mi je Kelly za koji sam mislio da ce da konkurise za TOP 10. Zaista sam iznenadjen losim rezultatom.

Hocu da se zahvalim na poenima sledecim forumasima: 10p Filhy 😇, 8p Ivana 😊,6p Kakashi i Endrega ☺️, 4p Vax i Regulus ☺️. A od doda za dodo(i) krompir. 😒 Bar se iskupio za TV. 👍
A sad vidim da bi "Mama" prosla dalje da je MilanB bio u tom pf-u. Ali nazalost nije. ☹️ (Sorry Filhy 🫣).

I za kraj, cestitke dodou na odlicnoj organizaciji. Svidelo mi se kako je sve to izgledalo u finalu i komentari su zanimljivi. Jos se poklopilo neizvesno glasanje. Ma sve je bilo cakum-pakum. (Osim plasmana)
 
Jednim okom sam pratila finale pa evo sad kratak osvrt...

Dodo, sve već znaš, ali evo ponovit ću: bilo je odlično - od teme, zadataka, preko pjesama, do cijele organizacije! :love: Nadam se da ćeš nas uskoro opet ugostiti.

Meni baš jako izdanje, sigurno desetak pjesama sam zadržala na playlisti. Što sam ih više slušala, to mi se mijenjalo mišljenje, tako da mi je u zadnjim trenucima prije slanja glasova Mađarska skinuta s trona i 12 bodova otišlo je za pobjedničku pjesmu. Bravo, Niko, stvarno je bilo otkriće; čestitke!

Što se "novijih" forumaša tiče (ovdje isključivo mislim na one koji nisu sudjelovali na FSC-u prošle godine pa mi je njihov ukus potpuno nepoznat), za sada su se izdvojili cinque i Pokahontas kao oni čije su mi se obje pjesme svidjele (prošlo i ovo izdanje), nadam se da će se to nastaviti!

Za kraj još o mom izboru... Pjesmu "Danser" čula sam ubrzo nakon što je objavljena i odmah me pridobila, izvlači pozitivnu energiju i volim ju pustiti kad trebam nešto da mi podigne raspoloženje. Lagala sam u komentarima kad sam napisala da nisam Nottetova obožavateljica samo zato da zametem trag. 😅 Svakako je netipična pjesma ako se uzme u obzir sve što sam do sada slala... Čim je Petar počeo navijati, znala sam da će loše završiti. 😂 Šalim se, naravno, kakvi su mi inače rezultati, i finale je ogroman uspjeh. Drago mi je da vas ima nekoliko kojima se pjesma baš svidjela, nadam se da ćete ju nastaviti slušati i da će i iz vas izvući ono pozitivno!
 
Zaboravio sam one večeri da dodam neke zanimljivosti koje sam uočio sa mojom prethodnom organizacijom, a koje sam beležio dok sam čekao da pristignu poslednji glasovi. U haosu i žurbi mi je nestao kratak tekst sa beleškama, a sada me mrzi da opet sve poredim.

Ipak, zapamtio sam sledeće:
- Niko je u finalu opet završio na mestu ispred Boxyja;
- Pobednička pesma sada je imala samo bod više u odnosu na Stefanovu na 230. FSC;
- Vax'ildan je na Orient Expressu bio prvi iznad, a na ovom izdanju prvi ispod crte;
- Ivana je nažalost ponovo bila poslednja u prvom pf;
- DF na oba izdanja ne bi otišli dalje da nisu imali zagarantovani plasman (u oba slučaja su završili na 15. mestu).
 
A ja slao na oba izdanja pesmu na francuskom, samo ovog puta bolje prošao... 😁


Zahvaljujem svima na poenima za Mentissu, hvala za prvo mesto u pf-u i 11. mestu u finalu.. Posebno se zahvaljujem: cinque i Storm (12p), Nije sve tako sivo i Boxy (10p), dracarys, MarkoH, Petar i Replay (8p) 😇💙
 
Da se posebno zahvalim muzičkim znalcima koji su pokazali istančan muzicki ukus:

12 Tetsujin i Shum
10 Storm
8 Kakashi

Uprkos slaabom rezultatu, drago mi je što sam poslao Aisel sa pesmom koja mi je odlična i mnogo bolja i interesantnija od one sa Evrovizije. A posebno mi je drago sto sam dobio poene od forumaša od kojih inače ne dobijam.
 
Čestitam pobjedniku i organizatoru za ovaj krug. Hvala u pf II Whiskey na 12 i Ro97 -7 ,etica- 5 i svima ostalima s 3 poena za Ed Sheeran .Nije bilo dovoljno za finale,šta ćeš hrpa kvalitetnih pjesama je bila bolja :ROFLMAO:
Sada mali odmor od FSC što se igre tiče a slušanje je i dalje tu.
 
Back
Top