al Albanija 2024: Besa Kokëdhima – TITAN

Albanija

Miloš

Starešina foruma
Staff member
Administrator
OGAE član
Joined
30 Jan 2022
Messages
8,308
Points
118
trCINvn.png

RTSH je objavio spisak od 31 učesnika koji će se takmičiti na 62. izdanju festivala, koji je ujedno i albanski nacionalni izbor - Festivali i Këngës. Na konkurs, koji je trajao do 10. oktobra, prijavljeno je preko 80 pesama autora iz Albanije, ali i drugih zemalja poput Srbije, Severne Makedonije, Nemačke, Švedske, Italije i SAD-a. Selekciona komisija je ove godine uvela promenu, pa su prilikom izbora pesme preslušavali zavedene pod brojem, a ne pod imennima izvođača i autora, kako bi glasanje bilo što poštenije.

Očekuje se da festival bude održan od 19. do 22. decembra.

Spisak učesnika:
  • Besa Krasniqi – Esenciale
  • Eldis Arnjeti – Një kujtim
  • Elsa Lila – Mars
  • Erina dhe The Elementals – Jetën n'Skaj
  • Jasmina Hako – Ti
  • Jehona Ponari – Evol
  • Olimpia Smajlaj – Asaj
  • Sergio Hajdini – Uragan
  • Shpat Deda – S'mund të fitoj pa ty
  • Tri Gjoci – Në ëndërr
  • Martina Serreqi – Vetëm ty
  • Big Basta dhe Vesa Luma – Mbinatyrale
  • Festina Mejzini – Melos
  • Mal Retkoceri – Çmendur
  • Michela Paluca – Për veten
  • Santino De Bartolo – Dua të rri me ty
  • Stivi Ushe – Askush si ty
  • Kleansa Susaj – Pikturë
  • Kejsi Tola – Vallëzoj me Dritën
  • Kastro Zizo – 2073
  • Andi Tanko – Herë pas here
  • Anduel Kovaci – Nane'
  • Arsi Bako – Zgjohu
  • Besa Kokëdhima – Zemrën n'dorë
  • Bledi Kaso – Çdo gjë mbaroi
  • Melodajn Mancaku – Nuk jemi ne
  • Olsi Ballta – Unë
  • Troy Band – Horizonti i ëndrrave
  • Samanta Karavello – N'majë
  • Luan Durmishi – Përsëritja
  • Sardi Struga – Boshatisur

POBEDNIK: Besa Kokëdhima – Zemrën n'dorë
 
Last edited:
Samanta Karavello se vraca na Fik posle 12 godina ( verovatno sa energicnom pesmom), a sa ovom pesmom je zauzela 4. mesto
 
Bojken Lako umetnicki direktor FiK-a izjavio je danas da postoji mogucnost da na kraju glasanje bude 60-40% u korist publike. U tom slucaju po mom misljenju Besa sigurno pobedjuje.
 
Kejsi Tola možda iako me Albanski izbor ne zanima ali eto oni se svojim kuknjavama provuku u finale .
 
Bukvalno, očekujem pesmu po ustaljenom kalupu. Dakle, što jače, glasnije i sirovije, to bolje.
 
Za tačno dva meseca ćemo saznati koju pesmu ćemo slušati na ESC 2024. Tradicionalno prvu pesmu bira Albanija. S tim u vezi za sve koje zanima i koji vole pevačice koje vrište :ROFLMAO: planiram da napravim neku vrstu predstavljanja takmičara ( ne svih) pa sve pozivam da učestvuju u komentarisanju učesnika. Ove godine FiK je najjači od kada Albanija učestvuje na esc-u, pa se očekuje da će i pesme biti dobre. Inače, Albanija sledeće godine proslavlja 20 godina od učešća, kao i mi :D. Inače, neću svaki dan raditi ova predstavljanja ( nego sa razmacima :))
 
KEJSI TOLA- Predstavljanje ovogodišnjih takmičara najbolje je početi sa osobom koja je jedina od svih osetila kako je biti na evrovizijskoj sceni i to sa samo 17 godina ( uz Oltu Boku i Anjezu Šahini koje su imale isto godina). Dakle vraća nam se Kejsi na FiK posle dosta godina. Kejsi je veoma poznato ime albanske scene. Učestvovala je više puta na dva najznačajnija festivala u zemlji ( FiK i Kenga Magjike). Poslednji put pre 10 godina kada je osvojila visoko 4. mesto ( S jemi atje). Šta mislite da li Kejsi može da postane prva osoba koja je dva puta predstavljala Albaniju :)
 
Mislim da samo nju i znam od takmičara. Voleo bih da je vidim ponovo na FSC-u. Baš mi je lepa. Ova prva pesma je ta sa kojom će se takmičiti ili?
 
Ja ću možda po prvi put i gledati njihov izbor. Inga je dobar animator. :)
 
Kejsi je bila i deo albanskog zirija na ESC 2021. i hvala im za onaj 1 poen :love:
 
Niko ne komentariše da se takmiči Besa Kokdima?

 
Ove godine vidim vecinu novi imena,jer naucili smo da svake godine imamo polovinu ista imena od prethodne godine.
Petar meni se ne otvara pesma koju si postavio od Bese,ali ja ocekujem mnogo od njeh,i bio bi zadovoljan ako ona iduce godine predstavlja Albaniju na eurosong.
 
Sutra Elsa Lila ima svoj povratnički koncert pod nazivom " Finalmente Elsa" ( konačno Elsa) ovo će biti njen prvi veliki koncert u Albaniji posle 20 godina
IMG_20231031_202628.jpg
 
Kao i prošle godine predstavnik će biti izabran samo glasovima publike. Sve izgleda kao da će Elsa drugu godinu zaredom da izvisi, a da će na esc Besa, ali da ipak nepreuranim, da prvo čujemo pesme
 
Back
Top