ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

1. 🇱🇻
2. 🇦🇹
3. 🇭🇷
4. 🇷🇸
5. 🇱🇹
6. 🇳🇴
7. 🇸🇪
8. 🇧🇪
9. 🇱🇺
10. 🇲🇹

11. 🇫🇮
12. 🇸🇮
13. 🇫🇷
14. 🇨🇭
15. 🇬🇧
16. 🇳🇱
17. 🇩🇪
18. 🇪🇸
19. 🇸🇲
20. 🇬🇪

21. 🇲🇩
22. 🇩🇰
23. 🇮🇸
24. 🇬🇷
25. 🇨🇾
26. 🇮🇹
27. 🇦🇺
28. 🇪🇪
29. 🇦🇿
30. 🇵🇹

31. 🇺🇦
32. 🇮🇱
33. 🇦🇲
34. 🇦🇱
35. 🇵🇱
36. 🇨🇿
37. 🇮🇪
 
Finalna lista pred takmicenje (verovatno ce dosta da se promeni kada imam i vizuelno nastupe predamnom na ekranu)
IMG_1710652132932.png.jpg
 
Znam da ove razne top liste nisu neko merilo, ali me jako raduje da je Hrvatska svuda prvo mesto. Bas bi mi bilo drago da Bebica pobedi, pa da u ovom delu evrope imamo esc. Inace i na eurovisionworld je prvi, a oni su pogodili pobednika svaki put u zadnjih nekoliko godina.
 
Mene sramota da kazem koja pesma mi je trenutno omiljena, usla mi u mozak samo je pevusim…nadam se da cu se probutiti iz ovog kosmara.
 
Ovaj forum je jedino mesto na kojem konstantno viđam liste sa Izraelom u top 3-5 😳 Čak i ako se izuzme politika, ljudima na Reditu/ Diskordu/ drugim evrovizijskim forumima je izraelska pesma prilično dosadna i bejsik.
 
Meni je stvarno katastrofalno sto Izrael ucestvuje, i trudim se da to ignorisem sto vise mogu…ali ako pesmu samo komentarisemo, ne vezano za ESC i samu zemlju koja salje, pesma je stvarno emotivna, jaka, zestoka, ostavlja snazan utisak. Svako ko je cuo u mojoj okolini najezio se. Ona ima glascinu stvarno.Meni je cak bolja i od favorita kladionicara, ali stvarno bih voleo da ostane Izrael u polufinalu i da zavrsimo sa tom zemljom ove godine sto se ESCa tice. I samoj izraelskoj predstavnici bi bilo lakse da se sto pre vrati u svoju zemlju, jer ce sigurno biti neprijatnih situacija, naravno sa razlogom.
 
Ovaj forum je jedino mesto na kojem konstantno viđam liste sa Izraelom u top 3-5 😳 Čak i ako se izuzme politika, ljudima na Reditu/ Diskordu/ drugim evrovizijskim forumima je izraelska pesma prilično dosadna i bejsik.
Meni je pesma dobra i u top 10 mi je, verovatno ce mi ostati tamo. Volim takve pesme, generalno nemam problem sa bejzik stvarima, ako mi legnu slusacu ih. Na yt topovima je vidjam na raznim mestima. Svakako je tesko davati neki komentar zbog cele situacije. Najpostenije je ili rangirati je u skladu sa pesmom, ili ne rangirati uopste, ali mi je bezveze kad se zbog cele situacije kao analizira muzicki, a ustvari se spusta na osnovu toga koga predstavlja. Da bojkotujem, gledao bih da izbegnem da uopste cujem pesmu, a i da je cujem, ne bih komentarisao.
 
Back
Top