ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Meni je stvarno katastrofalno sto Izrael ucestvuje, i trudim se da to ignorisem sto vise mogu…ali ako pesmu samo komentarisemo, ne vezano za ESC i samu zemlju koja salje, pesma je stvarno emotivna, jaka, zestoka, ostavlja snazan utisak. Svako ko je cuo u mojoj okolini najezio se. Ona ima glascinu stvarno.Meni je cak bolja i od favorita kladionicara, ali stvarno bih voleo da ostane Izrael u polufinalu i da zavrsimo sa tom zemljom ove godine sto se ESCa tice. I samoj izraelskoj predstavnici bi bilo lakse da se sto pre vrati u svoju zemlju, jer ce sigurno biti neprijatnih situacija, naravno sa razlogom.
Zasto je katastrofalno sto ucestvuju? Kao i zasto ce imati neprijatnosti sa razlogom??
Zasto Jugoslavija nije godinama ucestovala nigde devedesetih godina?? Zasto je u Srbiji dajem primer jedan Zdravko Colic recimo kriv, ili recimo fudbaler Piksi kriv zbog rata i te situacije, ili sta ja znam neki model kriv zbog rata??

Znaci, apsolutno sam za to da apsolutno u sportu i muzici(koji bi trebalo biti liseni svake politike i da ljude spajaju, a ne razdavajaju) ucestvuju svi, jer nisu oni ni kraljevi, niti premijeri niti predsednici neke zemlje i nisu oni krivi ni za sta, zasto da jedna sportiskinja Jugoslavije tada, ili sada Rusije ili Izraela nema pravo sa svojih 20 godina da se takmici i da osvaja svetske evropske ili olimpijske medalje i da joj sruše snove, ona se odrekla i vremena i novca da bi postala vrhunski sportista, i sada neko da joj pravo da osvoji medalju i postigne u svom zivotu nesto da joj neko oduzme?? Čemu to i zbog čega??

Glumci, muzičari, sportisti i drugi umetnici nisu ništa krivi zbog politike svoje zemlje, jesmo li mi kao trenutni gradjani Srbije krivi i treba li mi da ispastamo zbog politike i politicara nase zemlje?? Naravno da ne, tako da..
 
Pa ne znam kakve emocije dozivljavaju ljudi dok je slušaju, to je svakako subjektivno, ali devojka peva o tome kako je njen narod ispao žrtva i pretrpeo tragediju, lol.

To na stranu, meni je pesma prilično obična, nema ništa zanimljivo u instrumentalu i tekst zvuči kao da ga je pisao Chat GPT. Bukvalno kao pesma iz X Faktora. Razumem da postoji publika i za takvu muziku, ali je predosadna pesma i klasičan primer zašto mnogi ljudi ismevaju ili ne shvataju ozbiljno Evroviziju. Pesma koja ima svu suptilnost i emotivnu dubinu deteta u vrtiću.

Ne postoji godina u kojoj bi ova pesma konkurisala za pobedu i to potpisujem.
 
Da nije ništa originalno, nije, ali daleko od toga da su takve pjesme kao Hurricane razlog zbog kojeg je ESC predmet sprdnje kod mnogih. Barem ja to ne doživljavam tako. Ne mislim da bi pucala na pobjedu u nekoj drugoj godini, ali u top 10 bi bila a biće i ova.

Što se tiče favorita, isto mi je nejasna Švicarska u vrhu, još vidim ljudi pišu da će najbolje proći u globalu od žirija i publike... meni pjesma okej, ali očito me zaobišao taj potencijal koji mnogi vide jer ja pjesmu vidim tipa kao austrijsku prošle godine, tako negdje na tabeli u finalu.
 
Ja stalno pjevusim bifor d parti iz overr. A svica mi se sviđa, jeri opet trebam se zaputit ka psihijatru?
 
Mislim, devojka da je dostojanstvena ne bi se ni takmičila... četiri teksta su im odbijena zbog političkog sadržaja i ova devojka je sigurno u to upućena i prihvatila bi isto da peva... a ni ova pesma nije baš potpuno čista od politike, samo što je tekst malo prilagođeniji... tako da devojka je očigledno podržavalac trenutne situacije i nije baš toliko nevina...
 
Last edited:
Ma naravno, svjesna je u šta se upustila i mislim da joj to ne smeta nimalo
 
Zasto je katastrofalno sto ucestvuju? Kao i zasto ce imati neprijatnosti sa razlogom??
Zasto Jugoslavija nije godinama ucestovala nigde devedesetih godina?? Zasto je u Srbiji dajem primer jedan Zdravko Colic recimo kriv, ili recimo fudbaler Piksi kriv zbog rata i te situacije, ili sta ja znam neki model kriv zbog rata??

Znaci, apsolutno sam za to da apsolutno u sportu i muzici(koji bi trebalo biti liseni svake politike i da ljude spajaju, a ne razdavajaju) ucestvuju svi, jer nisu oni ni kraljevi, niti premijeri niti predsednici neke zemlje i nisu oni krivi ni za sta, zasto da jedna sportiskinja Jugoslavije tada, ili sada Rusije ili Izraela nema pravo sa svojih 20 godina da se takmici i da osvaja svetske evropske ili olimpijske medalje i da joj sruše snove, ona se odrekla i vremena i novca da bi postala vrhunski sportista, i sada neko da joj pravo da osvoji medalju i postigne u svom zivotu nesto da joj neko oduzme?? Čemu to i zbog čega??

Glumci, muzičari, sportisti i drugi umetnici nisu ništa krivi zbog politike svoje zemlje, jesmo li mi kao trenutni gradjani Srbije krivi i treba li mi da ispastamo zbog politike i politicara nase zemlje?? Naravno da ne, tako da..
Zato postoje promene... samo je pitanje volje...a očigledno je da nekome ne smeta ili ne želi nešto da promeni... dobro u Rusiji je to teško, ali ako se ljudi masovno pobune šta im jedna vlast može... pobićeš ili zatvorićeš pola stanovnika svoje zemlje?
 
Najjače što sam ja samo preletio preko tog obavještenja i pogledao samo početak jer sam na poslu bio i kao aha otežavajuće okolnosti korona bla bla i izašao

Kad ono ulazim na net par sati kasnije ljudi pišu otkazano

Kad bi se znalo ko bi pobijedio, bilo bi super... al ne zna se
 
Na današnji dan otkazan ESC 2020 😭 kada se setim razočarenja tog. A kod nas uveli karantin 10.3. tačno mi je ostalo urezano.
 
Kako stvari stoje top 3 će biti baš predvidiv, Hrvatska, Ukrajina i Italija. Italija bi mogla pomrsiti konce ako bude dosta nagrađena od žirija. Najveći miljenik žirija verovatno Belgija.
 
Kako stvari stoje top 3 će biti baš predvidiv, Hrvatska, Ukrajina i Italija. Italija bi mogla pomrsiti konce ako bude dosta nagrađena od žirija. Najveći miljenik žirija verovatno Belgija.
Ima dosta pesama koje bi mogle lepo proci kod žirija Francuzi(nazalost), Belgija, Svajcarska, čak možda i mi ko znaaa ;)
 
Back
Top