ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Jel bi to znacilo da najbolje rangiran po ziriju ko nije usao po tvtu upada kao 10i finalista?

Kome namestaju luksemburgu ili a*straliji 💀💀
 
Jel bi to znacilo da najbolje rangiran po ziriju ko nije usao po tvtu upada kao 10i finalista?

Kome namestaju luksemburgu ili a*straliji 💀💀
Možda i jednom i drugom, Luksemburg da kao deveti udje u finale, a Australija po glasovima žirija i svi zadovoljni :D
 
Pa u slučaju da je ovo istina (a mislim da nije) i recimo kad bi imali situaciju u kojoj imamo 6 zemalja (Australiju, Luksemburg, Srbiju, Portugal, Island i Irsku/Azerbejdžan), i da žiri treba da odabere 10-tog finalistu...izbor Australije ili Luksemburga pored recimo Srbije i Portugala, bi bio totalno mizeran...
 
Meni su gotovo sve te promene nebulozne, ali najjače što će staviti big 5 da nastupaju između takmičarskih pesama u pf. 💀
 
Moje predviđanje rasporeda nastupa zemalja po polufinalima:


Prvo polufinale:

1. Hrvatska
2. Ukrajina
3. Irska
4. Litvanija
5. Poljska
6. Srbija
7. Kipar

8. Azerbejdžan
9. Finska
10. Portugal
11. Island
12. Moldavija
13. Slovenija
14. Australija
15. Luksemburg


Drugo polufinale:

1. Austrija
2. Češka
3. Jermenija
4. Albanija
5. Švajcarska
6. Malta
7. Danska
8. Grčka

9. Letonija
10. Gruzija
11. Norveška
12. Izrael
13. Estonija
14. Belgija
15. San Marino
16. Holandija
 
1. Kipar
2. Poljska
3. Irska
4. Ukrajina
5. Litvanija
6. Srbija
7. Hrvatska

8. Island
9. Luksemburg
10. Azerbejdžan
11. Australija
12. Moldavija
13. Slovenija
14. Portugalija
15. Finska
 
Malo bi bilo bzvz da Kipar otvara polufinale (iako bi pjesma bila pun pogodak za takvu funkciju) jer je relativno ''skoro'' Tamta to obavila u polufinalu a potom i Elena u finalu, mnogo bolji izbor bi bila Hrvatska jer oni tu čast nikad nisu imali + svakako su sigurni finalisti sa koje god pozicije da nastupe. Luksić skoro pa sigurno zatvara prvo veče jer će im EBU neminovno izaći u susret s obzirom da su povratnici na takmičenje pa da im pomognu kako bi ih publika lakše zapamtila kao ''novo-staru'' zemlju, od ostalih u opticaj bi mogli doći još eventualno Island (pjesma i nastup isuviše tanki za tu titulu) i Finska koja je prošle godine to iskusila pa bi dvije godine uzastopno bilo previše.

Kod drugog polufinala - Austrija i Malta dušu dale za redni broj 1, s tim što mislim da će to otprilike biti Austrija i da će Maltu malo staviti na ''poštedu'' nakon što su im lani uvalili dvojku a ionako su hendikepirani usljed odsustva žirija u polufinalima. Za kraj kao posljednju će najvjerovatnije ostaviti Holandiju, možda ali možda Estoniju mada čisto sumnjam, prije možda metnu Gruziju da je mučenu konačno proguraju do finala ako im i to pomogne.
 
Malo bi bilo bzvz da Kipar otvara polufinale (iako bi pjesma bila pun pogodak za takvu funkciju) jer je relativno ''skoro'' Tamta to obavila u polufinalu a potom i Elena u finalu, mnogo bolji izbor bi bila Hrvatska jer oni tu čast nikad nisu imali.
Hrvatska je otvorila polufinale 2009.
 
Dobro bi bilo da dovoljno udalje power ballads na maternjim jezicima u prvoj polovini prvog polufinala tj. Srbiju i Ukrajinu i po mogućnosti da mi idemo malo kasnije a oni negdje s početka mada od tog posla vjerovatno nema ništa lol, smara više da nam podmeću taj broj 3 iz godine u godinu a vrhunac licemjerstva bi bio da nam sad uvale 2 sa kog doduše nikad nismo do sad nastupali ali to bi bila treća godina za redom da nas stavljaju među prve 3 zemlje... Eto im Poljska ako već štede mezimicu Ukrajinu, ona anemija od pjesme k'o da je pravljena za drugu poziciju, zaslužili smo da nam malo za promjenu daju od 5. mjesta pa na više iako smatram da ove godine zaista ne bi trebalo biti problema oko naše kvalifikacije pa koji god redni broj da je u pitanju.

Kod druge polovine će ići na to da razdvoje Azerbejdžan i Portugal a pošto je ovaj dio žanrovski i jezički raznolikiji mogu se sa ostalima igrati kako hoće (u zavisnosti od toga šta ko sprema za scenski nastup), svakako mislim da će Australija biti negdje pred kraj a 15 je rezervisan logično za Luksrael.
 
Bolje da nastupamo i drugi ili treći, nego da nas opet poslednje/pretposlednje prozivaju u finale! 😅
 
Ali najjači mi je ovaj prvi dio drugog polufinala u kom su sve sami ženski izvođači i među njima zalutao non-bajnari Švajcarac hahah, pretpostavljam da će Grčka i Jermenija sa razigranim etnom biti maksimalno odvojene kao i bopići iz Austrije i Malte dok Češka, Danska i Albanija su mi nedefinisane i mogu uletjeti bilo gdje.

Drugi dio je interesantniji za raspoređivanje, kapiram da će Belgija kao epic stvar biti uglavljena negdje kasnije a balade kao što su Izrael i Letonija da idu malo ranije ubacujući među njih malo tvrđi zvuk iz Estonije, Norveške i San Marina da razbiju monotoniju, moguće je da Gruziji učine uslugu pa da nastupi zadnja međutim pored žive Holandije i cijelog hajpa i pregleda koji pjesma nosi sa sobom ne bih rekao da će iko drugi moći prići broju 16.
 
Malo sam se igrao sa aplikacijom euroscoreboard i napravio neku prognozu glasanja publike i žirija u finalu.

Žiri

jury.png


Publika
televoting.png


Ukupno

1. Croatia
506​
2. Italy
451​
3. Ukraine
409​
4. France
386​
5. Belgium
307​
6. Switzerland
259​
7. Israel
231​
8. Netherlands
219​
9. Sweden
218​
10. Lithuania
214​
11. Serbia
161​
12. United Kingdom
123​
13. Armenia
112​
14. Portugal
93​
15. Luxembourg
85​
16. Norway
83​
17. Greece
83​
18. Poland
66​
19. Austria
63​
20. Estonia
61​
21. Azerbaijan
53​
22. Georgia
52​
23. Cyprus
51​
24. Finland
40​
25. Germany
13​
26. Spain
11​
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top