ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Koliko mi je drago sto Irsku konacno svrstavaju u vrh raznih top lista prvi put od kad pratim esc, a pratim od 2004. Inace, ovo mi je omiljena njihova ikad (iako tad jos nisam pratio esc iz razumljivih razloga :ROFLMAO: )

A cak je i pobednicka pesma esc-a te godine 😌
Jedan od najboljih pobednika. Niz 1995-1997. je po mom mišljenju najjači niz pobednika na Evroviziji.
 
Ne znam, taj ESCXtra press poll mi je upitan, koji uzorak uzimaju, i ko tu glasa...

Što se tiče nekad tradicionalnog OGAE press polla, nisam siguran da li ga ima ove godine... Sve je sad nekako i promenjeno kada nema otvorenih prvih proba za medije i kada neko prati onlajn, a neko tamo. To se na tom OGAE pollu odvajalo, a postojalo je i zbirno.
 
Jedan od najboljih pobednika. Niz 1995-1997. je po mom mišljenju najjači niz pobednika na Evroviziji.
Kad bi Irska sledece godine poslala ovako nesto, bilo bi divno :love: . Volim taj njihov ethnic vajb
 
Ne znam, taj ESCXtra press poll mi je upitan, koji uzorak uzimaju, i ko tu glasa...

Što se tiče nekad tradicionalnog OGAE press polla, nisam siguran da li ga ima ove godine... Sve je sad nekako i promenjeno kada nema otvorenih prvih proba za medije i kada neko prati onlajn, a neko tamo. To se na tom OGAE pollu odvajalo, a postojalo je i zbirno.
Piše da je 73 ljudi glasalo ko su i šta su nisu rekli, možda su samo njihovi novinari sa ESCXtra lol
 
Pa verovatno glasaju ljudi koji su tamo u press centru kao i uvek.
Glavna ocena bi trebala da bude posle vecerasnje probe.
 
Ne bih se previše obazirao na press poll. Moldavija 2022. je bila pretposlednja, Norveška 2019. je bila 15. i Belgija 2017. je imala 0 poena. Sve su završile u top 7.

Nisu samo kod nas novinari operisani od stvarnosti.
 
Piše da je 73 ljudi glasalo ko su i šta su nisu rekli, možda su samo njihovi novinari sa ESCXtra lol
Videh broj, nego pitanje je koga su uopšte pitali i kakav je to uzorak. Jesu beše oni kačili i one lažne ankete tokom zatvorenih proba?

A poslednjih godina je mali uzorak bio i za OGAE press poll, jer se to nije delilo na adekvatan način, većina nije ni znala gde se glasa, tj. to je bilo onlajn. Nekad se glasalo na pultu u press centru, svi su prilazili i glasali, nekad preko nekog ekrana, nekad ručno na papirićima, a sad su se okolnosti promenile. A i nekad je svaka zemlja dobijala daleko veći prostor, prva proba pa po tri pokušaja, pa druga proba, pa generalne, pa hajp sa konferencijama, sad ničeg nema od toga i onda se kao glasa na osnovu 3 minuta koje se vide na generalki, a pitanje i to koliko je merodavno i da li su pomno ispratili.
 
Koliko mi je drago sto Irsku konacno svrstavaju u vrh raznih top lista prvi put od kad pratim esc, a pratim od 2004. Inace, ovo mi je omiljena njihova ikad (iako tad jos nisam pratio esc iz razumljivih razloga :ROFLMAO: )

A cak je i pobednicka pesma esc-a te godine 😌
Divna. Ovo mi je tip pjesme koja bi i danas mogla, uz male preinake, biti konkurentna

Svih sedam irskih pobjedničkih pjesama su mi odlične i stvarno su zasluženo dominirali
 
Meni je ovogodišnji naš paket na nivou Krune iz 2019.

Ne sećam se kakve su tada prognoze bile ali ovo je zabrinjavajuće.
 
Nevena bila prva na press glasanju nakon prve probe,a mislim top 3 glasanju za prvo polufunalu.
 
Kruni mislim da se nije predvidjalo finale do proba, onda je bas skocila. Ovo je vise Goodbye/Shelter scenario
 
Ja i dalje mislim da ovde uopšte nije problem nastup nego pesma koja jednostavno nije uspela da se istakne bilo čim u konkurenciji i nevidljiva je.
 
Pa nije nevidljiva, evidentno je pala u prognozama nakon proba
 
Back
Top