ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Kako volim što su sve tri balade iz polufinala prošle. Mislili smo svi da nema šanse bez žirija, kad ono prc Milojka. Kako volim kad omašimo u predviđanjima skroz.
 
Malo trivije:

- četvrto finale zaredom zabilježili su Litva, Portugal i Finska, što je :lt: i :pt: rekord u eri polufinala, a :fi: je izjednačila period 2006-2009
- od šest ispadanja koliko nakon jučer broji Moldavija, za čak njih 5 su zaslužne žene (jedina iznimka je Eduard Romanyuta)
- nastavlja se zanimljiv uzorak prolazaka Slovenije - dvije godine zaredom ispadnu pa onda dvije zaredom prođu; dakle iduće godine ispadak 😌
- zanimljiv pattern i za Hrvatsku - dva uzastopna prolaska (2008 i 2009) pa onda 4 ispadanja, pa dva finala (2016-2017), pa opet 4 ispadanja i sad opet dva finala zaredom
- tek drugo irsko finale u zadnji deset nastupa
- samo su dvije države iz jučerašnjeg polufinala prošle u finale na sva tri švedska izdanja u eri polufinala: Ukrajina i Litva
- nekad moćni Azerbajdžan u posljednjih šest eurovizijskih nastupa ima podjednak broj finala i ispadanja (3)
- ne računajući Ukrajinu koja nikad nije ispala, od sinoćnjih prolazaka najduži niz finala ima Srbija (6)
 
Općenito je vrijeme da odbacimo koncept žiri = balade, televoting = brze i neobične pjesme. Nema pravila više.
Nema tog pravila odavno ali što kaže DrWho, nedokazni smo poprilično 😂
 
Prekid programa usred pesme je stvarno skandalozan i nema opravdanja za to. Nebitno da li je to uticalo na potencijalne glasače Poljske.
Ako su već znali da se očekuje tako nešto, onda je trebalo da ide na RTS2, ili doček kineskog predsednika ili Evrovizija. Ili ako je već krajnje neophodno da se radi prekid programa onda treba da ide natpis nekoliko minuta ranije "uskoro očekujemo uključenje u doček predsednika Kine, praćenje Evrovizije možete nastaviti na RTS2". Mada ja zaista ne shvatam što je toliko bitno da uživo ispratimo njegov izlazak iz aviona. Tu čak nema ni nekog obraćanja javnosti.
 
Mnogo glupo i nefer. Ne vjerujem da je sad Poljska ispala zbog toga ali to nije ni bitno više.

Očekujem da će pasti neka novčana kazna i to zasluženo. O diskvalifikaciji nema govora lol ako su Iveta i Hatari kao izvođači prekršili pravilo onomad, neće sad Teya da ispašta zbog poteza RTS-a
 
RTS može da se vadi da je prenos išao bez prekida. Na njima je da izaberu kada na kom kanalu...
da ali ne znam čime mogu da opravdaju switch usred pesme, i to na kraju iste. Što nisu čekali još 10-15 sekundi pa onda u toku razglednice prebacili, i ovako je prvih par minuta prenosa dočeka bila samo statična slika aviona.

Da ne pričam o tome da se činjenica da je prekid počeo pred hrvatsku pesmu može vrlo kreativno tumačiti, iako verujem da niko nije namerno sekao Baby Lasagnu iz političkih razloga.
 
Ja mislim da ce RTS stvarno snositi konsekvence, jer pored cinjenica da je postupak bio potpuno idiotski, po pravilima i bi jua emiter je u obavezi da oglasi na kom kanalu prenosi esc. Prosle godine, kada se dogodila tragedija u Ribnikaru, bukvalno su slali dopis i bi ju-u da im se dozvoli da esc prebace na rts 3. Tako da ovo sto je bilo sinoc, morace da se kazni.
 
Voleo bih da im roknu finu novčanu kaznicu. :) Ne znam za pravila, ali mislim da ne bi trebalo da bude nekih težih posledica, ispratio sam na dva tv-a, praktično iste sekunde je prebačen prenos na rts 2 i isto tako i vraćen na rts 1, a pre početka je Stanojević u Takovskoj usmeno najavio prebacivanje prenosa. U svakom slučaju, bahatost režima nema granice, u to smo se uverili više puta pa i sada. Da je bilo koji događaj u pitanju isto bi bilo, jednostavno je go**ar ušao i pustio korenje u sve sfere društva i tome nažalost nema kraja.
 
Meni najjace sto sam esc pratio na HRT-u i slusao Duska Curlica i uzivao u prenosu maksimalno. Tek sam kasnije saznao za rts skandal.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top