ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Cuo sam da pominju da koriste neku anti booo tehnologiju, ali ne bih znao.
 
Cuo sam da pominju da koriste neku anti booo tehnologiju, ali ne bih znao.
To su krenuli da koriste cak od kad je Rusija poslala Polinu Gagarinu, tad su jako jako skandirali ali je EBU pretpostavio da ce pa su koristili nesto... Sto nije dovoljno jer mozda gledaoci ne cuju ali takmicari cuju svakako.

With that being said: 🍉
 
Jaooo ljudi, pa sutra stize kraljica, faraonka sveta, kad njena noga kroci na scenu, pa ima sve da puca, da grmi, da seva….vracamo se u 2005. i ponovo slusamo hit nad hitovima. Nadam se da ce ponoviti onaj deo sa kritskom lirom. Moracu da popijem lekic da se smirim. Go Helena, Go Greece. Jedina istinska grcka kraljica. Helena Paparizou. 😘😘😘😘😘😘😘❤️❤️❤️❤️❤️❤️🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥
 
Crkao mi strim pred kraj Švice i nije radio do kraja Letonije. Užas. Dobro.

Malta je baš uigrana i bukvalno igra skoro sve 3 minute. Meni dobro, slično Kipru s tim da mi je Kipar imao bolju pjesmu i grafiku. Dobro pjeva, izvrtiše je ova braća na sceni pošteno.

Albanija meh, baš ništa na nastupu.

Grčka vozi, atmosfera i energija na nivou, svakako neće pobijediti ali voljeće je televoting a možda je i žiri bude cijenio dovoljno za top 10.

Švica garderoba i dalje bez veze ali vokalno i scenski odlično, ona spravica na sceni je prekul i koristi je dobro. Žiriju top 2 vjerovatno.

---

Kraj Letonije bio dobar...

Španija ista kao na Benidormu, nešto bolje pjevanje ali sirota ne može izvući de POSTAL nijednom. Publika pjeva uz njih, uz punu dvoranu biće efektnije ali i dalje ne vidim ovo iznad 20. mjesta.

San Marino simpatično, roze na sve strane, vokalno dobro, efekti raznorazni po ekranu. Možda je previše načičkano ali nije loše sve u svemu.

Belgija mi u isto vrijeme top 5 žirija a i 12. mjesto u polufinalu. Ne znam, dobro je zvučao, bio je i uvjerljiv ali nešto mi je neizvjestan za prolazak.

Gruzija po-ki-da-la. Djevojka grmi i na sceni bukvalno Bijonse. Baš moćno, vidim je možda i na lijevoj strani tabele.

Estonija meni prekul ali ne sviđaju mi se boje na nastupu, nekako mi ne idu uz cijelu atmosferu. Publika danas opet malobrojna pa ne skandiraju mnogo kad ovi traže da viču HEJ ali biće bolje valjda večeras i sutra. Isto ne znam da li će ubijediti publiku da glasa, ali nadam se da hoće.

Izrael vokalno sjajno, vizuelno jako lijepo. Nije bilo zvižduka ni na početku ni na kraju - opet kažem, možda zbog malog broja ljudi, možda već koriste lažni aplauz. U igri je za jako visok plasman kod žirija i publike. Čuće se.

Norveška aaaauuuu. Konačno sam otvorio oči po pitanju ovoga. Fantastično. Moć. Top 3 polufinala a u finalu ide baš visoko kod publike.

Holandija NAVIJAO SAM ZA TEBE REGULUS JE NAVIJAO ZA TEBE a nastup samo zabavan, on šaputao refren (?) ali strofe su bile dobre. Na ekranima neke slike sa roditeljima ali jedva ih upratiš, pogotovo ako ne znaš kontekst. Publika pjevala refren sa njim. Nisam oduševljen ali opet okej.

Italija odlična vokalno, meni su se dobro uklopile i plesačice sa njom, jednostavno da je sama bez ikakvog propa (stijene recimo heh), scena bi je pojela i to bi loše izgledalo. Nije isto scena na Sanremu i dve kamere koje snimaju i ovo. Ne može baš da se šetka po cijelom krstu sama, ovako ima pratnju.

Austrija mi je izgledala i zvučala vrh na rekapitulaciji.
Jermenija isto na rekapitulaciji kao na onom objavljenom snimku, tako i Češka.
Danska vokalno dobra, standard.

Naravno da sam maler pa propustio Slimana koji mi je favorit ali ga nahvališe da je bio fantastičan.

Čekam večeras, biće realniji doživljaj jer bude mnogo više ljudi + potencijalno može da im utiče na plasman ovo od večeras. Sve u svemu, meni mnogo bolje veče nego sinoć.
 
Drugo pf je definitivno dosta kvalitetnije i raznovrsnije, te se tu mogu očekivati neka veća iznenađenja. Obožavam kad pregrmimo našu muku, pa na miru i rasterećeno gledamo ostale. :love:
 
Čestitke Nizozemskoj na slijetanju na mjesec.

Hahahahaha

Kapiram da je to sve jer nema šta, valjda isti nastup mora biti i popodne i naveče i sutra. Imao je baš potencijala plus su najavljivali svašta nešto a na kraju najneviđenije do sad - plava ćurka na sceni... joosto nismo vidjeli stvarno.

Navijam do kraja da se Danska nekom magijom uvuče u top 10.
Mislim da bi i ona i Letonac dobro prošli kod žirija ako bi ušli u finale.
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top