ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Zašto se Nizozemska ovoliko gura? Hajde da su stvarno poslali nešto wow pa da čovjek kaže ok, ali bukvalno sa najprosječnijim pjesmuljkom došao na Evroviziju i super kliše tekstom. Od trenutka otkad je on proglašen oni su već zacrtali da on bude contender za pobjednik bez obzira na pjesmu. Mislim znam da neće pobijediti, ali nervira me koliko se samo tako neke pjesmice guraju pored nekih o kojim se ne priča dovoljno i kako samo kladionice diktiraju te stvari jer su Nizozemci tobože zaluđeni pjesmom. Meni je ovo skoro isti nivo kao ona UMK pjesma od Portion Boys. Na kraju bih i volio da Italija samo hladno odnese pobjedu.

I sad kao mi treba da brišemo suze jao posvetio roditeljima pjesmu i ispunio svoj san, ma bježi.
 
Ko gura Holandiju? Pa Hrvatska će da pobedi sa najgorim vokalom u istoriji evrovizijskih pobednika i sa refrenom “There’s no going back oooh” i pesmom koja je mnogo više bejsik 😂
 
Bolje da pobedi Hrvatska , Svajcarska i Italija nego Holandija pesma je ok al ne za pobedu ,
 
Ma kakva pobeda. Ako neko na forumu voli Holandiju onda volim ja, ali bukvalno ni top 10 nije zagarantovan, a kamoli pobeda. Holandija se uglavnom muči kod publike a žiri će ovo da stavi fazon oko 20. mesta.
 
Što se tiče prihvatljivost pobjede

Italija > Hrvatska > Nizozemska > Švajcarska

Joost mi je zabavniji lik od BL, ali mi pjesma nije sad nešto. Nisam baš sretan sa ovim favoritima...
 
Da bi neko pobedio, mora da bude u top 2 kod publike. Francuska neće biti u top 2 kod publike.

Doslovno je skoro svake godine ista priča. Ljudi ishajpuju francusku pesmu kad izađe, onda se smore, onda krenu da rastu na kladionicama pred i za vreme proba i govori se o potencijalnoj pobedi i onda završe oko 14-18. mesta.

Kakve Olimpijske igre, saberite se 😂
 
Što se tiče prihvatljivost pobjede

Italija > Hrvatska > Nizozemska > Švajcarska

Joost mi je zabavniji lik od BL, ali mi pjesma nije sad nešto. Nisam baš sretan sa ovim favoritima...
Ju, meni od skroz obrnuto
 
Ja mislim da će Francuska biti iznenadni pobednik.... Izguraće žiri to na prvo mesto, a i publika će im dati lepe bodove...sad su pod promocijom zbog OL...
Слиман или Јост да узму и ето мени успјешног тикета 😂
Ево Холандије на 15% на клаџи, закувава се 🔥

Holandija se uglavnom muči kod publike a žiri će ovo da stavi fazon oko 20. mesta.
Али са каквим пјесмама се мучи код публике? Данкан је ошурио, дакле кад су конкурентни, пролазе добро. Оно од прошле године је хорор уживо био, С10 је била одлична али као и Маро недовољно запажена код публике као балада те године.

А не знам зашто би ово било жирију 20. а Лазања топ 3-5? Вокал, продукција, текст, наступ, шта их раздваја толико да буде толики јаз (пошто се често пореде те две међу фановима)? Чак мислим да ће Јост оригиналнији наступ имати.

Ја мислим да ће обојица жирију бити у топ 10 јер ако је могао Карија, могу и они (мада он је био један једини у том фазону, ове године је више), а онда шта буде код публике.

А ове године може лако да се деси да 3. по публици побиједи укупно, отворенија је година него иначе, јер шта ако Израел и Украјина буду топ 2 публици? 😄
 
Šta ih razdvaja?
Pa možda ih razdvaja to što je pesma Hrvatske bolje od pesme Holandije na primer...

Žiri će sigurno dati dosta više poena njemu nego Joostu, posebno što je on joke entry prakticno, žiri to ne voli nikako.
 
Зезаш се? 😄

Па то шта је боља пјесма је, логично, субјективна ствар, тако је мени Европапа боља иако ми је РТТДМ супер, а у продукцијском смислу је ЕП јача, могуће да ће и у сценском бити. Ако схвате Јооста као шалу, могу и Лазању са оним маскама на лицима члановима бенда и холограмским мацама на сцени.

Такође, ако Ча Ча Ча није 'џоук', онда није ни Европапа, једноставно. Ко год види о чему је пјесма, не може да је схвати као спрдњу, поготово уз сам крај спота / наступа који је озбиљнији и тужнији од отприлике свих овогодишњих учесника.

20. мјесто и ниже код жирија су биле пјесме са слабашним наступима и слабијим продукцијама (углавном), а то ова није.

Не кажем да ће да побиједи сигурно, али да је у игри за врх, ваљда је јасно свима да - јесте.
 
Sve je to super, ali ovo nije večer poezije u Groningenu, nego ESC. Ne vidim zašto i kako bi prosječni ESC gledatelj trebao i po čemu bi uostalom skontao priču iza pjesme? Ja sam recimo neko kome je tekst pjesme izrazito bitan inače, ali ovdje nisam osjetio ništa jer previše vrišti JOKE i jbg, to je jednostavno tako. Svaka čast na njegovoj posveti i svemu, ali ja ozbiljno shvatiti čovjeka koji se onako krevelji i koji pjeva onako djetinjaste stihove ne mogu. Sad mi treba u tri minute na stejdžu da ulazimo u njegov karakter i vršimo dubinske analize njegove traume i tražimo tužnu poruku dok nas u glavu gađa euro pa pa pa pa pa? Pa baš teško.

I da, nemam problema s time da se RTTD u nečijim očima i ušima isto protumači kao joke entry, svejedno mi skroz

A žiri će za sve te pjesme glasati onako kako im u tom trenutku dođe, nije da su toliko duboki i smisleni pa da po nekakvom obrascu možemo reći "ovo će podići" / "ovo će spustiti"
 
A svi ce eto ozbiljno shvatit covjeka koji 💅🏻mjauce💅🏻 u kameru, molim te lol
Nizozemska i Hrvatska su na istom sto se joke faktora tice
 
Sve je to super, ali ovo nije večer poezije u Groningenu, nego ESC. Ne vidim zašto i kako bi prosječni ESC gledatelj trebao i po čemu bi uostalom skontao priču iza pjesme? Ja sam recimo neko kome je tekst pjesme izrazito bitan inače, ali ovdje nisam osjetio ništa jer previše vrišti JOKE i jbg, to je jednostavno tako. Svaka čast na njegovoj posveti i svemu, ali ja ozbiljno shvatiti čovjeka koji se onako krevelji i koji pjeva onako djetinjaste stihove ne mogu. Sad mi treba u tri minute na stejdžu da ulazimo u njegov karakter i vršimo dubinske analize njegove traume i tražimo tužnu poruku dok nas u glavu gađa euro pa pa pa pa pa? Pa baš teško.

I da, nemam problema s time da se RTTD u nečijim očima i ušima isto protumači kao joke entry, svejedno mi skroz

A žiri će za sve te pjesme glasati onako kako im u tom trenutku dođe, nije da su toliko duboki i smisleni pa da po nekakvom obrascu možemo reći "ovo će podići" / "ovo će spustiti"
Па то што кажеш је све на мјесту, и о томе сам и ја причао, да ако некога боли уво о чему је Европапа, бољеће га уво и која је порука иза РТТД и видјеће мјаукање, миљеиће на фацама, односно лудо плаво одијело и кревељење а не оно што поручују заправо.

Зато сам се само надовезао на коментаре да је Холандија жирију на дну а Хрватска на врху, јер мени лично нема смисла да буде тако, и обе видим у 10 код жирија.

Али знајући њих можда излевате обе а можда обе ставе у топ 2 лол
 
Back
Top