ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
Organizatori da vrate takmičenje na sredinu maja, ne valja pratiti pripreme tokom praznika 😂
 
Nemoj da te Djole cuje, zbog dijaspore jer za njega su to apsolutno nebitni poeni i ne treba da se oslanjamo na njih :D
Voliš da izvrćeš tuđe reči, iliti da izvlačiš iz konteksta. :ROFLMAO: Nikada nisam rekao da su nebitni, već da nisu dovoljni za nešto što možemo nazvati dobrim tvt rezultatom, pogotovo u finalu.
 
Ja sam skroz zaboravio da uopšte više nema onih press konferencija za svakog izvođača nakon probe, nedostaju mi one prijašnje godine, sve je bilo mnogo interesantnije...
 
Italija je pobednik emisije "Adresse Malmö" norveškog NRK-a. Srbija zauzela 13. mesto.
  1. :it: ITALIJA 88
  2. :ua: UKRAJINA 87
  3. :ch: ŠVAJCARSKA 84
  4. :pl: POLJSKA 80
  5. :es: ŠPANIJA 79
  6. :hr: HRVATSKA 78
  7. :se: ŠVEDSKA 77
  8. :fr: FRANCUSKA 76
  9. :gr: GRČKA 73
  10. :am: JERMENIJA 70
  11. :az: AZERBEJDŽAN 78
  12. :ge: GRUZIJA 67
  13. :rs: SRBIJA 65
  14. :nl: HOLANDIJA 65
  15. :dk: DANSKA 63
  16. :cy: KIPAR 63
  17. :lt: LITVANIJA 61
  18. :at: AUSTRIJA 56
  19. :de: NEMAČKA 55
  20. :gb: UJEDINJENO KRALJEVSTVO 55
  21. :ee: ESTONIJA 53
  22. :be: BELGIJA 53
  23. :fi: FINSKA 52
  24. :au: AUSTRALIJA 50
  25. :pt: PORTUGALIJA 49
  26. :cz: ČEŠKA REPUBLIKA 47
  27. :lu: LUKSEMBURG 47
  28. :is: ISLAND 46
  29. :il: IZRAEL 45
  30. :al: ALBANIJA 41
  31. :si: SLOVENIJA 41
  32. :ie: IRSKA 39
  33. :mt: MALTA 35
  34. :lv: LETONIJA 34
  35. :sm: SAN MARINO 32
  36. :md: MOLDAVIJA 31
 
Francuska je pobednik emisije "Alla leið" islandskog RUV-a. Srbija zauzela 15. mesto.

Prvo polufinale

a1.jpg

Drugo polufinale

a2.jpg

Direktni finalisti

Screenshot_2.jpg

Konačni rezultati finala

Screenshot_1.jpg
 
Mala je razlika izmedju pobednika na oba takmicenja i nas u poenima i solidno smo mesto ostvarili.
Sve su ovo lepi podaci :)
Ima sanse znaci definitivno da se makar i srećno uguramo 11.maja u finalu Evrovizije u taj toliko željeni top 10 kao što sam i mislio ;)
 
Izvini, ali mnogo ti je glup post! Stvarno svrhe nema! Ovde su stvari toliko lepo objasnjene, da nikakvi manastiri i zamonasenja nisu potrebna da se pisu.
Zasto aktivno ucestvujes na forumu neceg sto popljujes u svakom postu
 
Ja mislim da nam je ovo neki indikator, ne? Ni na jednom od ovih takmicenja nismo zalepljeni za dno.
 
Dobro se držimo, s obzirom na to da su razlike u poenima male.

Interesantno mi je kako je Belgija završila nisko, rekao bih da im je zvuk blizak. Ne bi me iznenadilo da se slična stvar ponovi sledeće nedelje i da on bude taj koji će najviše da flopne u odnosu na prvobitna očekivanja.
 
Ti sjevernjaci uvijek imaju neke čudne ukuse u ovim emisijama. Naravno,oni će tradicionalno među sobom podijeliti kako u polufinalima publika tako u finalu oboje.Ove godine ni blizu nisu za krug favorita ni jedna zemlja ,osim eto Norveške za koju je diskutablino pa vidjet ćemo kako će na kraju ispasti.
 
Meni je najveće iznenađenje da su Slovenija i Litva užasno prošle u svakom tom preview showu i u onom Eurojury
 
Zasto aktivno ucestvujes na forumu neceg sto popljujes u svakom postu
A sta to aktivno pljujem? Prosvetli me…samo iznosim odredjene cinjenice kako se takmicenje promenilo, a vidim da se i mnogi slazu sa time..
 
U poslednjih 5 godina je onaj ko je prvi na kladionicama u ovom momentu uvek bio i ukupni pobednik ESC.

Mislim da cudo treba da se desi da Baby Lazanja ne pobedi.
 
Ja na primer mislim da nema sanse da ga ziri dovoljno nagradi za pobedu, nije on Finac ili Svedjanin
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top