ESC 2024 – Malme, Švedska: opšte, arena, grafika, scena

Status
Not open for further replies.
E sad lepo mogu da nam ugode neko dobitno mesto posto nam namestaju ova mrtva vec tri godine.
 
Za one koji tvrde da "ako su nas prozvali prve znači da smo među zadnjima", Crni Luka je prošle godine prozvan pretposlednji a provukao se kroz iglene uši.

Ja zapravo mislim da smo i dobro prošli. Iako smo svi sa razlogom besni na RTS koji je uspeo da uruši potencijal pesme realnost je da se dobar deo gledalaca s njom prvi put susreo večeras, a na prvi pogled je i ispalo relativno dobro.

That being said, mislim da od sledeće godine možemo da se manemo balada. Jednostavno smo poslali najboljeg mogućeg autora, ujedni i izvođača, i bićemo na sredini, dakle mi sa baladom ne možemo iznad ovoga što ćemo imati sa Teyom. Ako pucamo na više moraćemo neki drugi stil da uzmemo. Nešto brzo i s potencijalom da bude viralno. Problem je što takve pesme i najteže nastaju.

I ostajem pri stavu da kompletnu delegaciju RTS-a treba malo podmladiti, slažemo se da je Duška živi mim ali 20 godina je malo mnogo, mi ni političare ne trpimo toliko. Treba uneti svežine u taj tim, ljude koji će izgoreti tamo da promovišu našu pesmu i izvođača a ne ljude kojima je ovo još jedan službeni put za koji će im se obračunati dnevnica (koja iznosi 55eur/dan za Švedsku, ako je verovati Kolektivnom ugovoru). A uostalom, ako je i tačno to da je novosadski studio sada veći od RTS-ovog, eto lepe prilike da dva javna servisa (a oba uzimaju pretplatu) zajedno sarađuju.

Sve u svemu, ajde da ovo privedemo kraju pa da na miru smislimo strategiju našeg učešća na ESC. Eto, nek im jadni HRT bude motivacija, došli su bukvalno sa dna do vrha i prve pobede.
 
Drugi godinu zaredom mi prolaze 2 pesme iz bottom 3 💀💀💀 Prošle godine Poljska, Hrvatska i Albanija (nisam nacionalista 🤣) sve tri a ove godine Luksemburg i Kipar.
 
Za one koji tvrde da "ako su nas prozvali prve znači da smo među zadnjima", Crni Luka je prošle godine prozvan pretposlednji a provukao se kroz iglene uši.

Ja zapravo mislim da smo i dobro prošli. Iako smo svi sa razlogom besni na RTS koji je uspeo da uruši potencijal pesme realnost je da se dobar deo gledalaca s njom prvi put susreo večeras, a na prvi pogled je i ispalo relativno dobro.

That being said, mislim da od sledeće godine možemo da se manemo balada. Jednostavno smo poslali najboljeg mogućeg autora, ujedni i izvođača, i bićemo na sredini, dakle mi sa baladom ne možemo iznad ovoga što ćemo imati sa Teyom. Ako pucamo na više moraćemo neki drugi stil da uzmemo. Nešto brzo i s potencijalom da bude viralno. Problem je što takve pesme i najteže nastaju.

I ostajem pri stavu da kompletnu delegaciju RTS-a treba malo podmladiti, slažemo se da je Duška živi mim ali 20 godina je malo mnogo, mi ni političare ne trpimo toliko. Treba uneti svežine u taj tim, ljude koji će izgoreti tamo da promovišu našu pesmu i izvođača a ne ljude kojima je ovo još jedan službeni put za koji će im se obračunati dnevnica (koja iznosi 55eur/dan za Švedsku, ako je verovati Kolektivnom ugovoru). A uostalom, ako je i tačno to da je novosadski studio sada veći od RTS-ovog, eto lepe prilike da dva javna servisa (a oba uzimaju pretplatu) zajedno sarađuju.

Sve u svemu, ajde da ovo privedemo kraju pa da na miru smislimo strategiju našeg učešća na ESC. Eto, nek im jadni HRT bude motivacija, došli su bukvalno sa dna do vrha i prve pobede.
Ta Duska (pored reklama) je ogroman razlog zasto ne prativ Evroviziju na TVu uopste. Zena zvuci kao neko ko ne zeli da bude komentator ove emisije. Zvuci polu mrtvo, nezainteresovano i kao da joj neko drzi pistolj na potiljku.
 
Pa nije to poenta nego su skoro sigurno bili 11i u pf hahah
 
Fun fact: Ako iz drugog pf prođu bar 4 pesme na neengleskom jeziku ( 🇦🇲 🇬🇷 🇸🇲 🇳🇱 🇳🇴 🇪🇪 u konkurenciji ), to će biti prvi put od uvođenja polufinala 2008. da je preko pola pesama u finalu na neengleskom jeziku
 
Suma sumarum odlicno polufinale, sve pesme su mi bile slusljive, a nastupi zabavni. Show je bio poprilicno dobar, Petra stvarno kida kao voditelj, a ova druga sam zaboravio da treba da je tu ali sam shvatio da je glavna glumica iz serije Trophy Wife (valjda jeste ona osim ako nenormalno lici, znam da je ta glumica iz Svedske).

Plus ocena za svedjane sto su se dosta šalili na svoj racun veceras.
 
Mislim da je poredak u pfu bio ovako nekako

1. Grindr notification
2. Satanski paganski ritual
3. Krunica gospi i terezi
4. Mjau ket pliz mjau bek
5. Ukljucivanje xi džipinga
6. Portugal
7. Naga slovenka
8. Povratnički luksic
9. Znamo svi kome ide grčka 12ica
10. Finsko - američka šminkerica kovrđave kose
11. Ovaj sto bi bio s Nemom u vezi
----
 
Ma mislim da nema veze to što su nas prozvali kao prve da smo nužno bili deveti ili deseti u večerašnjem poretku, Bojana i Luka su bili 10-i pa su bili i proglašeni pred kraj tj. kao 9-i finalisti, to su totalno random odluke producenata iz godine u godinu...

Ne bih rekao da su više poena od nas skupile Slovenija i Kipar mada nikad se ne zna, ne bi me iznenadilo ni da smo fazon blizu top-a 5 ako je šira publika kliknula pa smo dobili neke poene od dosta zemalja a isto tako ne bi mi bio šok ni da smo se zbog ukopanog running ordera ušunjali kao deseti sa 20-ak poena od Slovenije i Hrvatske + neka milostinja gastarbajtera, Black je koliko se sjećam izborio mjesto u finalu sa svega 30-ak televota no ipak želim vjerovati da smo bili barem na 7. ili 8. poziciji. 😅

Po pitanju press-a i izvlačenja polovina, jednostavno prihvatite da skoro nikad nismo srećne ruke i to je to, idealna bi bila druga polovina ali bolje je i producer's choice nego prvi dio jer ne vjerujem da će biti baš toliki skotovi da nam ponovo šuknu i 'metnu nas tipa između dva televote favorita ili opet na sami početak večeri pa kapiram da će nas iole poštedjeti mada mi sad svakako igramo na kartu žirija iako ni public votes nisu za baciti...

Sve u svemu, bitno je da smo izborili i da se digla iz pepela jedna lila ramonda, sad se lakše diše i potpuno rasterećeni i sa guštom možemo čekati i drugo polufinale i finale!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top