Filmovi

Preporuka za španski film Contratiempo (2016) (krimi drama misterija) 👍 Pretpostavljam da ga je većina vas i gledala jer je od pre nekoliko godina, ali eto ako ima neko ko nije...

Edrijan Doria, mladi preduzetnik, se jednog dana budi u hotelskoj sobi pored beživotnog tela svoje ljubavnice.
Pošto je optužen za ubistvo, odlučuje da unajmi Virhiniju Gudmen, najboljeg advokata u zemlji. Tokom jedne noći, oboje će pokušati da pronađu neku razumnu činjenicu koja bi ga oslobodila zatvora.
Ali pojava novog svedoka optužbe preti da uništi osmišljenu strategiju odbrane i primorava ih da u svojim planovima vrate vreme unazad i ponovo poslože delove nerešive slagalice...
 
Preporuka za španski film Contratiempo (2016) (krimi drama misterija) 👍 Pretpostavljam da ga je većina vas i gledala jer je od pre nekoliko godina, ali eto ako ima neko ko nije...

Edrijan Doria, mladi preduzetnik, se jednog dana budi u hotelskoj sobi pored beživotnog tela svoje ljubavnice.
Pošto je optužen za ubistvo, odlučuje da unajmi Virhiniju Gudmen, najboljeg advokata u zemlji. Tokom jedne noći, oboje će pokušati da pronađu neku razumnu činjenicu koja bi ga oslobodila zatvora.
Ali pojava novog svedoka optužbe preti da uništi osmišljenu strategiju odbrane i primorava ih da u svojim planovima vrate vreme unazad i ponovo poslože delove nerešive slagalice...
Gledao više puta i to mislim da je @Ivana taj film preporučila na starom forumu.

Fenomanalan film. :giggle: Ja ga preporučujem svima u mom okruženju. Ko god ga nije pogledao još.
 
Nisam ga gledao godinama i mogao bih da repriziram, stvarno je odlična misterija. Čini mi se da je skoro bio i na RTS-u, a kao da pamtim da sam ga video i u RTS Planeta bisokopu (možda je još uvek u ponudi). Završne scene i naročito muzika su mi odlične.


Sećam se da sam u nekom naletu pored tog filma gledao sa sličnim vajbom La cara oculta (2011) i El cuerpo (2012, valjda je isti reditelj koji je radio Contratiempo). Pa eto, ako nekoga zanima neka zabeleži, prvi mi je u sećanju ostao kao isto dobar triler/misterija, drugi samo ok.
 
Last edited:
Meni je Contratiempo omiljeni film svih vremena, ni sam ne znam koliko puta sam ga gledao. Gledao sam čak i indijsku verziju, ali nije mi nešto 😅
A volim i Durante La Tormenta koji je rakođe radio Oriol Paulo.
 
Jako mi je bilo robija gledati ovaj film, mada sadrži umetničku vrednost, al iscrpljujuće do zla Boga.
Naleti mi na fejsu sad ovo pa se setih.

I'm Thinking of Ending Things (2020)
FB_IMG_1716202268033.jpg
 
Back
Top