nl Holandija 2024: Joost Klein - Europapa

Ma ne to, nego čemu 10 milki, kao previše mi je ispred drugih pesama po pregledima, a ima mnogo boljih?
Većina pregleda je iz Nemačke (i Holandije), gde je popularan.

Što se tiče boljih pesama, to je relativno. Meni recimo nema bolje pesme ove godine 😁
 
Mozda sam ja za to kriv, samo spammujem onaj poslednji deo sa onim dizelaskim gabberom ili kako god ga zovu Holandjani. XD
 
Meni su 🇳🇱 i 🇷🇸 jedine dve pesme ove godine koje su me stvarno dirnule i izazvale neku emociju u meni.

Mnogo mi je emotivnija neka pesma kao što je Europapa, za koju se govori da je joke/ troll pesma, nego recimo francuska, izraelska ili letonska pesma koje su standardne balade. Generalno su mi tužnije te sad bop pesme koje na površini zvuče srećno ili veselo, ali zapravo prenose neki emotivniji vajb.
 
Meni su i Francuska i Holandija u top 5, zajedno sa Grčkom, Srbijom i Švedskom. Miks svega u vrhu 😂
 
  • Love
Reactions: Mrm
pa mislim miks svega, to i jeste ESC zsigurno..e sad neko voli jedan tip samo pa se ograničči, neko šaroliko...
 
Holandija mi nije u top 5, ali kod mene je u top 5 bukvalno, ali bukvalno miks svegaa: Hrvatska, Srbija, Norveška, Ukrajina i Belgija haha :D a u top 10 jos ulaze Estonija, Švajcarska, Portugal, Litvanija i Izrael, bukvalno jedno 6-7 miksa žanrova u samom vrhu kod mene, za ostale pozicije da ne govorim :D
 
Definitivno uz Finsku kao najgoru ove godine i Estoniju, ovo mi ide u bottom 3-5. Irsku čak mogu i da svarim vremenom iako ne volim i takodje mi ide najniže moguće.
Najžalije od svega ove godine mi je što će i Holandija i Italija zasigurno biti top 3 publike sem ako nastupom Holandija baš ne zakaže.
 
Back
Top