rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Video iz spota se uopšte ne uklapa, nije deo celine, atmosfera mora da bude intimna, samo dim i neki svetlosni efekti - munja, da budem iskrena , meni je ovo mnogo više nego što sam očekivala. Sve deluje snevno, nestvarno, nezemaljski, utopijski, snoviđajno. Ne mogu dobro da ošacujem haljinu, ali mi se uklapa, deluje mi kao neka prljava roze što u zavisnosti od rasvete može da bude sivo kao kamen ili ljubičasto. Bitno je da ne deluje vrećasto i da ne podseća na Lorin. Da me prostite, ja na ovom glasanju foruma nisam participirala jer meni ovi sa kladža, viner vajba nemaju. Ima zanimljivih pesama, ali da to uklopim u moj mentalni algoritam i ono što je evrovizija pa da to prepoznam i kao odobrim, ne. Pogotovo ne - Pinky and the Brain iz 'olandije, Lolek i Bolek iz Švecke, austrijska mamzel a-la Ibarska magistrala iz Osterajh, čiča Gliša iz Litvanije ili The Ren & Stimpy iz Karijalenda. Trešerana. Teya mi ima pobednički vajb, izdvaja se, a sad bože moj... kako se kome čini... Super je Teja. The winner. Bar moj.
 
270424_Sarah%20Louise%20Bennett_EBU_0403.jpg


Izvor: https://eurovision.tv/gallery/serbia-teya-dora-ramonda-first-rehearsal
 
Last edited:
Ni meni haljina nije najlepša na oko ovako kada se posebno izdvoji, ali ima funkciju. Vidi se na fotkama da se fino stapa sa mixom koji na sceni daju dim i svetla. Mogu da zamislim da je to ono o čemu je Perovićka govorila ''da je stajling u funkciji nastupa''.
 
Mislim da prosečni gledalac neće razmišljati o funkciji haljine i tome kako se slaže sa svetlima i scenografijom. Pre će biti pijani i u fazonu damn what an ugly dress.
Pa ne tešim se time da haljina ima funkciju, već da se lepo stapa u zamisao nastupa.

A sigurno nekome odrednica za glasanje neće biti haljina, ili bar ja to ne razumem kao determinantu.
 
Jaooo sve mi je pre le po, bukvalno svaka slika. Ne da cemo da odskocimo od ostalih, nego smo se lansirali u orbitu. 😄

Ne znam kakvi su komentari po netu…
 
Kiparska proba klip izbacen na Tik Toku pre deset minuta, valjda ce i nas skoro.
 
Ma ja ne verujem da je ovo zvanična haljina za finale. Pa i prošle godine se sećam slika i outfita sa proba koji su se razlikovali od onih u finalu. 2024. fura avangardni i futuristički vajb svuda i stalno, sva moderna, i onda obuče bolero što kaže zakaya ko za malu maturu, hahahaha. Nema šanse.

Za polufinale pardon, al neću da prepravljam SRECA
 
Back
Top