rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Bile su na albanskom do 1991. kada je Milica Milisavljević pevala na srpskom. Pre toga je bila u grupi Fedora i pevala i na albanskom. Jugoviziju u Prištini sam kao mali gledao na VHS-u mnogo kasnije, jedan moj komšija je sve te "zabavne emisije" na TV-u snimao, ah kako nisam znao da dođem u posed tog blaga. :cry: Kad sam odlazio sa roditeljima kod njih u goste puštali su mi Lepu Brenu... :D Kao kroz maglu se sećam da je voditelj bio albanski glumac Enver Petrovci i da je ceo program išao na albanskom, i poene kad su saopštavali voditelji su prevodili na albanski.

1986. su Prištinu predstavljali i Ivana Vitalić u duetu sa Albancima i pjevali su na našem jeziku.
 
Jermenija i Azerbejdzan se medjusobno priznaju, postavlja se pitanje kako bismo mi mogli da emitujemo kosovski nastup i uopste glasamo za njih kad ih dozivljavamo kao svoju pokrajinu. Plus bi ako bi Kosovo doslo onda to mozda zelele i druge nepriznate paradrzave i regije i to bi bila igra bez granica i otvorena pandorina kutija a i sad nam je klimav ESC imidz
 
1986. su Prištinu predstavljali i Ivana Vitalić u duetu sa Albancima i pjevali su na našem jezik

Još jednom si me ispravio za istu stvar, :ROFLMAO: opet sam zaboravio da je bilo i pesama na srpskom za TV Prištinu, ali većinom su bile na albanskom. Andrej - evrovizijska sveznalica. :love:🥸 Moja najomiljenija svakako je baš sa te Jugovizije - grupe Vivien (u prethodnom postu sam napravio lapsus i napisao da se radi o grupi Fedora a tako se zapravo zvala pesma grupe Vivien sa kojom su nastupili na Jugoviziji 1987). Top meldoija, produkcija, pevanje za to vreme vrh. Na snimku iz emisije RTB-a je samo Violeta Redžepagić - mada svuda na netu stoji Violeta Redžepagić & Milica Milisavljević Dugalić - "Nora". Violeta je inače bila i novinar; Milica je pominjala u nekoliko navrata i isticala da je ostala u dobrim odnosima i da je bila u kontaktu sa njom i posle rata. Preminula je 2020. godine.

 
Ahaha kakvi crni poeni od ''dijaspore'' sa Kosova, Srbi iz sjeverne Mitrovice su okrenuti ka Srbiji, koriste srpske kartice i prate srpske medije dok oni koji životare od danas do sutra po enklavama nemaju 'leba da jedu i gledaju da im članovi porodice ostanu na broju okruženi genocidnom većinom koja želi da ih istrijebi, baš im je stalo do Evrovizije... 🫴

Na *Kosovu (pod potpunom albanskom kontrolom) vjerovatno živi više muslimana slovenskog porijekla (tzv. Bošnjaci, Goranci) i Roma nego Srba, pa više Srba ima na sjeveru Albanije tačnije u oblasti Skadra i zahvaljujući njihovim glasovima i dobijemo ponekad koji bod od albanskog televotinga (kojima su naravno promijenjena imena i prezimena od strane Envera Hodže dok je sprovodio nasilnu albanizaciju Srba i Crnogoraca) a uostalom vidjelo se prošle godine koliko je Srbija dobila od ROW tj. *Kosova čiji su građani bili jedni od najjaktivnijih u teleglasanju, satrali se u Zubinom Potoku glasajući za Luk Bleka lol.

Polemika je ovdje svaka suvišna i sve je jasno, da će doći dan kad će se pojaviti na Eurosongu - doćiće samo još ne znamo kad i takav potez može isključivo negativno uticati na budućnost Srbije na ovom takmičenju i njegov ugled u našem društvu, ljudi će dobiti napismeno potvrdu da je sve ispolitizovano a tek kad budemo rame uz rame na tabeli sa ''južnom pokrajinom'' ima da krenu kolektivni frasovi koji će usloviti postavljanje pitanja zašto uopšte učestvujemo kad su i oni tu koji nas između ostalog i rezultatski unakazuju, pa onda moguće provokacije njihovih predstavnika pa Kemiš, počela bi igra bez granica koja bi se loše završila samo po nas i rezultirala obesmišljavanjem našeg učešća usljed pritiska nezadovoljne raje koja bi bojkotovala manifestaciju i nezainteresovanosti izvođača, svako ko to ne vidi ili je slijep ili antisrpski/proalbanski nastrojen, trećeg nema. 👌
 
Svakako je samo pitanje vremena dal sledece godine il za 10.

Vi ko da ne znate gde zivite kmecace se po drustvenim mrezama 2 dana i nikom nista. Na kraju ce mnogo duhoviti dodavati njihove poene nama i pisati kad saberes sve poene za srbiju zapravo smo 10-i xD xa xa xa i onda to spamovati neironicno

Gotovo je
 
Ružno je napisati tzv. Bošnjaci i Goranci.

Rekao bih da Undercover projektuje - možda će on doživljavati frasove. To ne očekujem od srpske javnosti kojoj će ta tema biti zanimljiva minut i momenat.
 
Svakako je samo pitanje vremena dal sledece godine il za 10.

Vi ko da ne znate gde zivite kmecace se po drustvenim mrezama 2 dana i nikom nista. Na kraju ce mnogo duhoviti dodavati njihove poene nama i pisati kad saberes sve poene za srbiju zapravo smo 10-i xD xa xa xa i onda to spamovati neironicno

Gotovo je
Tačno.

Mada, iskren da budem uopšte me ne bi iznenadilo da nekome padne na pamet da se glupira i da se povučemo, makar na godinu, ili da nekako drastičnije izrazimo protest. To me podseća na ono foliranje i glumljenje ludila kada je vlast proterivala crnogorsku ambasadorku iz BG nakon što je CG priznala Kosovo, a ekipi iz Kvinte se uručivala samo nota lol. Tako i ovde, ne bi me iznenadilo da se pokazuje i dokazuje na primeru Evrovizije, ali zato im na pamet ne bi palo da se povuku sa nekakvog fudbalskog prvenstva kada bi se obe reprezentacije takmičile, nezavisno što smo razdvojeni žrebom.

Situacija je ista - prisutni su kao zaseban subjekt, nebitno da se li bira evropski ili olimpijski šampion, ili najkič pesma Evrope. Ne vidim zašto bismo se sklanjali i bili selektivni u tome gde nastupamo zajedno, a gde ne. Nedavno je u Podgorici održano nekakvo karate prvenstvo, gde je devojka sa Kosova osvojila zlato, a Srpkinja srebro. Uredno su stajale i slikale, a u jednom momentu se i popele zajedno na najviši podijum da se i tako slikaju. Priča i fotke su prošle nezapaženo u našim medijima.

Druga je priča to na koji način se nameću kao članovi raznoraznih organizacija, mimo svih ustaljenih pravila i procedura.
 
Ja mislim da bi Evrovizija izgubila mnoge gledaoce i pratioce u Srbiji kad bi oni dosli i sto drugi kazu vrv i interesovanje samih pevaca da tamo idu i predstavljaju nas a samo sto smo krenuli da gradimo nekakvu novu ESC pricu i festival nam polako staje na noge. Poslednje sto nam treba u skorijoj buducnosti je kosovsko pojavljivanje tamo. Jos od ovakvog EBU rukovodstva ocekujem da ih tetosu i idu im niz dlaku dok nas sabotiraju vec skoro deceniju.
 
A kako smo onda ''progutali'' njihovo pojavljivanje u drugim organizacijama, ili recimo defile kosovske zastave na otvaranju OI?

Meni samo to selektivno biranje nije baš najjasnije. Treba imati doslednost u tome kako se postaviti kada se pojave kao zaseban subjekt - učestvujemo li, ili ne.
 
pa nismo bas ni prihvatili. Na Olimpijadi su vec vise od 10 godina a i dalje se kuka za to i zasto su oni uopste tamo.
 
U redu, ali i dalje učestvujemo. Što se niko nije nadurio pa izašao iz MOK-a, ili FIFE/UEFE? Uopšte ne opravdavam učešće, nego smatram da bi morala da postoji nekakva univerzalna polazna osnova.
 
A kako smo onda ''progutali'' njihovo pojavljivanje u drugim organizacijama, ili recimo defile kosovske zastave na otvaranju OI?

Meni samo to selektivno biranje nije baš najjasnije. Treba imati doslednost u tome kako se postaviti kada se pojave kao zaseban subjekt - učestvujemo li, ili ne.
U početku je bila priča o silasku sa postolja i predaja meča ili odbijanje nastupa, međutim kada su u nekim sportovima počeli da kažnjavaju smatrajući to uplitanjem politike i političkim činom ili su to registrovali službenim rezultatom u korist protivničke ekipe dajući njoj pobedu... počeli su da se takmiče bez bojkota, odbijanja, silaska sa postolja i sl... a i naš sam državni vrh na čelu sa Vučićem je pred Olimpijadu 2016 lično pozvao naše sportiste da to ne rade, i da im izađu na megdan u slučaju susreta...
 
U početku je bila priča o silasku sa postolja i predaja meča ili odbijanje nastupa, međutim kada su u nekim sportovima počeli da kažnjavaju smatrajući to uplitanjem politike i političkim činom ili su to registrovali službenim rezultatom u korist protivničke ekipe dajući njoj pobedu... počeli su da se takmiče bez bojkota, odbijanja, silaska sa postolja i sl... a i naš sam državni vrh na čelu sa Vučićem je pred Olimpijadu 2016 lično pozvao naše sportiste da to ne rade, i da im izađu na megdan u slučaju susreta...
Da, ali onda smo skoro imali slučaj gde je mlađa odbojkaška selekcija odbila da igra sa kosovskom i predali su meč. Izgleda da ne postoji uniformni pristup tome i meni je to pomalo frustrirajuće. Pritom, već je svima jasno da su mnoge opipljivije stvari predate kojekakvim dogovorima, tako da ovakvi protesti ispadaju loša predstava.
 
Ja mislim da smo im mi i dali da nastupaju na Olimpijadi u sklopu nekih pregovora s njima tj kad se nesto pregovaralo bilo je da ne lobiramo protiv njih kad su hteli da ih prime.
 
Back
Top