rs Srbija 2024: Teya Dora - Ramonda

Status
Not open for further replies.
ne postoji nikakav ugled nego samo i isključivo pare.

Švedska gotovo svake godine donese potpuno novu tehologiju na scenu, nešto što niko nikada nije koristio. Njihovi nastupi koštaju stotine hiljada evra, a ceo Melodi projekat verovatno milione.

O budžetu Sanrema da ne govorim. Ukrajina isto očigledno ulaže ogromen pare u nastup.

Da je neko sa RTS hteo da uloži 100 hiljada evra u nastup Luke Bleka i da je on imao nastup u stilu Irske ove godine onda bi se borio za TOP 10.

Da su Hurricane imale pirotehnike kao Lazanje ili bar Let 3 bile bi sigurno an levoj strani tabele kada su sa prskalicama bile TOP 15.

Naravno ulaganje ne garantuje uvek visok plasman (Poljska ove godine i ima takvih primera i kod Ukrajinaca i Šveđana), ali ako svake godine uložite 100 evra u nastup verovatno ćete u 4 od 5 slučajeva dobro proći.
Za Sanremo festival, Rai daje svakom ucesniku 50 000 eura a ako je grupa u pitanju+ekstra 5000 svakom drugom. Producentske kuce i umetnici su se pobunili jer ih nastup kosta 100 000 eura. Plus sve ostalo: zakup teatra, troskovi orkestra, kostimi, scena, voditelji, gosti, marketing tehnicari itd: 20 miliona eura je trosak.
Dok preko reklama samo zarade 60 miliona eura. Znaci 40 miliona dobiti u 2024.
 
Pa pitanje je šta je uopšte njihov cilj učestvovanja. Tačno je da se pesma desi, ali je tačno i da se plasman ne desi, nego se pravi i plati najčešće.

Baš me zanima da ova Irkinja predstavlja Srbiju sa RTS budžetom da li bi se i plasirala u finale. Verovatno nešto kao Luke Black bi prošla.

Od govneta se ne može napraviti pita, nekim pesmama nema pomoći (tipa Island ove godine), ali ja ne pamtim da sam ikada nakon našeg ESC nastupa rekao e ovde je izvučen maksimum, to je to.
 
I uvek se ovi sa RTSa presamite kao neke tetke, i krene kuknjava. "Pa jel vi znate koliko to kosta? Pa mi smo jedna siromasna mala zemljica? Odakle nama da platimo to sve? Nego se snalazimo kako znamo i umemo." E pa vala bolje i da se ne ucestvuje, nego tako jeftino i da ucestvujemo...
 
A mozda stede cekaju da budemo favoriti, pa da nam prirede sletanje na Jupiter
 
S druge strane nije baš realno da dominiramo svake godine i da manji emiteri mogu to da isprate, uglavnom se svi vode kalkulacijama u predsezoni pa na osnovu toga prave dalje planove.
 
A mozda stede cekaju da budemo favoriti, pa da nam prirede sletanje na Jupiter
mi možemo biti favoriti samo ako se desi neka Molitva/ICS/Lane moje pesma gde je jeftin a moćan nastup pa se slože kockice.

Ali ako mora da se uloži piši propalo. Msm žao mi je ali možda na PZE mogu da skrpe stvari iz fundusa ali na ESC ne može tako ili pare ili meh plasmani, to vam je tako.

I što je najjače RTS verovatno tom logikom i ide. U narednnih 10 godina verovatno će se i desiti neka dobra pesma sa moćnim i jeftinim nastupom pa ćemo opet u TOP 5, ali do tada idemo ovako siromašno.
 
Meni samo nije jasno kako Albanija i Makedonija mogu angazovati strance da im rade nastupe, a mi moramo slaviti prskalice. Sta bi Milica Pavlovic mogla napraviti da joj daju onog Alexa sto je napisao Fuego i Sachu, a to je sve izvodljivo od para koje daju za pze, a sigurno bi i ona pridodala
 
S druge strane nije baš realno da dominiramo svake godine i da manji emiteri mogu to da isprate, uglavnom se svi vode kalkulacijama u predsezoni pa na osnovu toga prave dalje planove.
nije realno da dominiramo stalno(mada može i biti realno kada bi vlast ovde kao u Azerbejdžanu u jednom periodu tretirala ESC kao državni projekat), ali govorimo da se retko kad iskoristi potencijal pesme do kraja.

RTS je iz fazona ok možemo da uložilo 50 hiljada evra u nastup Loco loco i umesto 15. mesta one bi bile 10. mesto, ali da li nam je to zaista bitno? lol Kada možemo da uložimo 16 dinara u nastup Bojane Stamnov i ona bude TOP 10 kad se "slože kockice". Znači čekamo slaganje kockica, da se desi pesma, da se desi jeftina ideja itd.

Msm ko zna možda se i ove godine "slože kockice" pa bude dovoljno 80 poena za levu stranu tabele, ali neki sistemski problemi ostaju.
 
ovde ima dovoljno talentovanih ljudi i narod voli ESC tako da ja zaista verujem da će se pre ili kasnije stvarno i desiti da opet imamo pesmu za TOP 5 na ESC, ali žao mi je što mi nikada nismo bili ono što je Irska ove godine, od užasa do favorita. za to treba uložiti.
 
Jesmo u neku ruku sa Bojanom Stamenov
Pa to je bukvalno doslo kao budali šamar lol

Bukvalno su sve sto su mogli zasrali ali su im se "slozile kockice" lol

Secam se meltdowna kad su izasle slike i snimci sa prvih proba. Lol
 
Pritom, ne zaboravimo da to što navodite kao preduslov (top i skup nastup, jaka pesma i sl.) je samo deo priče, jer ne idemo da nas ocenjuju zasebno, već se takmičimo sa skoro 40 drugih zemalja, od kojih će bar četvrtina da zapne da ostvari neki plasman. Danas (skoro) svi mogu da probaju/plate da naprave nastup da zineš.

Plus, tu je uvek mogućnost da se desi neka nova Konstrakta ili bilo koji drugi izvođač takvog kalibra koji će ličnošču da zaseni mnogo skuplje pakete.
 
Pa to je bukvalno doslo kao budali šamar lol

Bukvalno su sve sto su mogli zasrali ali su im se "slozile kockice" lol

Secam se meltdowna kad su izasle slike i snimci sa prvih proba. Lol
Tu nas je spasio Gorcin sa kadriranjem posto je nastup bio osmisljen kao cirkuska predstava sa sve onom promenom kostima. Tu su nam siroki kadrovi dosli kao melem.
 
Pa tacno ulaganje nije garancija da cete biti visoko ali je verovatnije.

E sad RTS procenjuje da ih povecanje sanse za visok plasman ne zanima i to da li su Hurricane 12. mesto ili 15. mesto u sustini nije bi bitno ako te 3 pozicije treba da plate 40 hiljada evra.
 
Teyin nastup na PZE je pokazao da postoje kreativni, mladi ljudi i kod nas a koji umeju i da osmisle i odlično i jako posvećeno odrade nastup.
RTS-u je to definitivno premalo 10.ak dana (objava pobednika/predaja pesme i vizuelnog identiteta nastupa) jer ovaj Teyin nastup na ESC-u upravo dokazuje da nisu dovoljno i kvalitetno komunicirali sa domaćinom i fiksirali šta i kako žele a pre samog dolaska u Malme.
To jednostavno ne može i ne ide tako a ozbiljne posebno manje zemlje odrade festival ranije baš da bi imale dovoljno vremena da pripreme vizuelni identitet do sredine marta i odreše kesu ali i rezervišu i unajme ozbiljno ime u ESC krugovima koje će biti dovoljan autoritet da se izbori za emitera koji ga plaća.

Čitam danas, nekog poznatog španca je za kadriranje i režiju unajmila Irska ove godine. Čist dokaz da od proseka možeš odličan paket da napraviš ako se potrudiš...široki kadrovi, ma zaboravi, kod Irske ih nema više od 6 sekunde za ta 3 minuta.
Znači da se sve može i nije tačno da ,,mora tako" , kompromis tražimo i slični izgovori.
Niste dogovorili precizno ni pravovremeno i zato ,,ne može" sad.

Elem, naša RTS delegacija nema niti kreativan niti zainteresovan tim a ova godina pokazuje ni autoritet jedne ozbiljne ESC delegacije.
Prosto me i ne čudi što pevač mora da se na probama rve i bori za kadrove a članovi i šef delegacije govore u javnosti kako je sve perfektno i bajno na probama, domaćini predivni ali eto malo dima na sceni da se smanji na sledecoj probi i dobili smo magiju i nastup kakav smo hteli.

Koga lažu ne znam ali da su zainteresovani sem za ulazak u finale i opravdavanje svog bitisanja i puta tamo, apsolutno nisu.
Doduše nemaju ni sposoban tim koji bi iskreno i čvrsto stao iza srpskog predstavnika.
Kad vidim ovog bezličnog šefa delegacije dobijem aritmiju kao g.din. Brnabić kad ne može prosto proširenu rečenicu da sastavi a novinar 3 minuta čeka strpljivo na odgovor.

Žao mi je samo što će isti članovi ekskurzije i naredne godine u šoping u Zagreb ili Milano.
 
Last edited:
Meni zao ove pesme, bas sam je zavoleo i zasluzila je top 10 samo na osnovu kvaliteta
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top