ua Ukrajina 2024: Alyona Alyona & Jerry Heil - Teresa & Maria

Postao sam pomalo opsednut ukrajinskom pesmom, jer doslovno ne prestajem da je slušam i mrmljam u sebi lol Čak mi ne smetaju ni rep deonice, a inače sam užasno alergičan na takve stvari u pesmama. Mislim da će mi u nekom konačnom plasmanu ući u najboljih pet, a možda i u top 3.
 
Postao sam pomalo opsednut ukrajinskom pesmom, jer doslovno ne prestajem da je slušam i mrmljam u sebi lol Čak mi ne smetaju ni rep deonice, a inače sam užasno alergičan na takve stvari u pesmama. Mislim da će mi u nekom konačnom plasmanu ući u najboljih pet, a možda i u top 3.
Od juče je i meni krenula pesma da se sve češće vrti tj. prija mi poprilično da je čujem.
 
“ 6 million refugees
An ongoing refugee crisis began in Europe in late February 2022 after Russia's invasion of Ukraine. Over 6 million refugees fleeing Ukraine are recorded across Europe, while an estimated 8 million others had been displaced within the country by late May 2022.”

Sto znaci da ako im se svidi pesma i organizuju se, mogu da pobede svake godine. A Vi vidite 🤣
 
Pa ako je 700 hiljada glasova stiglo iz Ukrajine i ostatka svijeta gdje god ima Ukrajinaca, sigurno će masovno glasati i u (polu)finalu, baš je himnetina postala.

Meni je sjajna pjesma, uprkos veličanju M*jke T*reze, u glavi mi je da pjevaju o nekoj drugoj ženi
 
I dalje sam pri stavu da je ovo precenjeno, kao i svaka ukrajinska pesma od početka rata na ovamo. Nekada sam ih baš voleo kao ESC naciju, sada ne mogu da ih zamislim.
 
Mnogo toga je danas ogadjeno u vezi Evrovizije, Ukrajina je jedna samo jedna recka na papiru..
 
Meni su npr sve tri ukrajinske pesme posle rata jako dobre, u vecoj ili manjoj meri. Ne volim to rezultatsko precenjivanje, i jasno je da jos neko vreme nece izaci iz top 10, ali isto tako smatram da su i ranije bili jako precenjeni, sto rezultatski, sto u fandomu.
 
Pokupice dosta bodova na tele iz poznatih vec razloga, ali da li ce ziri i ove godine dati dosta bodova za Ukrajinu to nisam siguran.
Kada su odabrali pesmu nisam bio odusevljen, kasnije mi se pocela svidjati i sada mi je tu negde oko top 10-15.
Nisam primetio neko specijalno odusevljenje ni na koncertu za njih.
 
Meni su npr sve tri ukrajinske pesme posle rata jako dobre, u vecoj ili manjoj meri. Ne volim to rezultatsko precenjivanje, i jasno je da jos neko vreme nece izaci iz top 10, ali isto tako smatram da su i ranije bili jako precenjeni, sto rezultatski, sto u fandomu.
2000tih, osim kada su bili debitanti 2003. i kada su bili domacini 2005. Ukrajinci su dominirali i svaki visok rezultat je bio zasluzen. 2010e pa sve do Dzamale su bili isto dobri, jedino mozda malo precenjeni 2011. ali i to je bila odlicna balada, ali zato su bili osteceni 2013. godine. I Ukrajina ranije, i Ukrajina danas, nebo i zemlja.
 
Da, ali ako odnesu televote iz poznatih razloga, mogli bi pomrsiti racune miljenicima publike kao sto su BL i mozda Joost. Jer bi ziri, opet mogao da da vise poena Svajcarskoj i Italiji…
 
Ne verujem da će Švajcarska biti u top 3 kod žirija, možda čak ni top 5. Previše je nestandardna pesma. U top 5 kod žirija očekujem Italiju, Francusku, Hrvatsku, Belgiju (ako se sastavi do Evrovizije) i neko iznenađenje poput Luskemburga ili Letonije/ Danske (ukoliko jedna od ove dve prođe u finale).
 
Preambiciozno je očekivati HR u top 5 kod žirija. Lično, bio bih presrećan takvim ishodom, ali vrlo malo je verovatan takav scenario. Top 12-13 kod žirija za njih treba smatrati uspehom, sve van toga iznenađenje, pozitivno naravno.
 
Tako su i za Kariju govorili da neće biti u top 10, pa mu je falilo 20 poena da završi 2. kod žirija. Da podsetim da Hrvatska ima vrlo bejsik/ standardnu pesmu koja je pritom i na engleskom. Žiri ima da je posrče samo tako.
 
Preambiciozno je očekivati HR u top 5 kod žirija. Lično, bio bih presrećan takvim ishodom, ali vrlo malo je verovatan takav scenario. Top 12-13 kod žirija za njih treba smatrati uspehom, sve van toga iznenađenje, pozitivno naravno.
Ja čak ne mislim da će biti ispod top 10 Lazanja (osim ako ne podbaci baš vokalno a i scenski), ali nekako bar 4 pjesme vidim ispred njega po žiriju od kojih će bar jedna proći dovoljno dobro kod publike da bude ispred njega ukupno.

Ostaje da se vidi.

Za Ukrajinu očekujem 200+ poena publike, i iskreno - zasluženo pmm.
 
Back
Top